Veidosim Tautas grāmatu plauktu!

Aicinām ventspilniekus piedalīties akcijā “Tautas grāmatu plaukts”, ko no 20. augusta līdz 1. novembrim īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar bibliotēkas Atbalsta biedrību un nodibinājumu “Rīga 2014″.

Akcijas “Tautas grāmatu plaukts” mērķis ir dot iespēju iedzīvotājiem piedalīties Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils satura veidošanā, dāvinot bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs.

“Tautas grāmatu plaukts” tiks izvietots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā un sliesies piecstāvu mājas augstumā. “Tautas grāmatu plaukta” apjoms ir pāris desmiti tūkstoši grāmatu. Akcijas rezultātā tiks ne vien piepildīts “Tautas grāmatu plaukts”, bet noskaidrota arī nācijas mīļākā grāmata un autors.

2014. gada 18. janvārī akcijā sadāvinātās grāmatas “Grāmatu draugu ķēdē” ceļos no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno, simboliski aizsākot bibliotēkas piepildīšanu ar iedzīvotāju veidotu saturu.
Katrs akcijas dalībnieks drīkst ziedot tikai vienu grāmatu. Grāmatas titullapā dāvinātājam jāieraksta vēlējums/personisks stāsts, kas saistās ar šo grāmatu.

Interneta vietnē www.tautasgramatuplaukts.lv iespējams iepazīties ar dāvināto grāmatu nosaukumiem, autoriem, tautas grāmatu lasīšanas kanonu un citām ar akciju saistītām aktualitātēm.

Kā piedalīties akcijā “Tautas grāmatu plaukts”?

  1. Izvēlies īpašu grāmatu, ko dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai
  2. Ieraksti grāmatas titullapā vēlējumu vai personisku stāstu, kas tev saistās ar šo grāmatu
  3. Dodies uz Rīga 2014 kultūras vasarnīcu Esplanādē (līdz 15. septembrim) vai tuvāko bibliotēku (līdz 1. novembrim)
  4. Aizpildi dāvinājuma veidlapu
  5. Veidlapu kopā ar grāmatu nodod bibliotekāram
  6. Saņem grāmatzīmi kā apliecinājumu par dalību akcijā
  7. Paldies! Viss paveikts!

Aicinām ventspilniekus piedalīties akcijā! Grāmatas “Tautas grāmatu plauktam” var nodot uz visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās.

Papildus informācija:
Inga Bindre
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
inga.bindre@ventspils.lv

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook