Ventspilnieki dalās atmiņās ar dalību Baltijas ceļā

12 Steinmane

Atmiņu albums katram savs. Atšķirot savējo, redzu bildi, kā trīs latvieši- divi pieaugušie, viens bērns- 23.augusta pēcpusdienā kāpj sagrabējušā žigulītī, lai pieredzētu vēsturi un piedalītos tajā. Nākamā bilde ir Ventspils- Rīgas šoseja ar nebeidzamu auto plūsmu, kurā plivinās neskaitāmas sarkanbaltsarkanas liesmiņas- paštaisīti vai sadabūti atdzimstošās valsts karodziņi. Visi (vai gandrīz visi) dodas vienā virzienā; ventspilniekiem iedalīts Iecavas posms. Tur nobraucot, ļaužu tik daudz, ka mūsu Baltijas ceļa posmā sanāk vismaz divas joslas- dziedošas, puķotas, karogotas, savienotas karstiem rokasspiedieniem, uzlādētas ar tādu gara enerģiju, par kādu augstsprieguma elektrolīnijas var tikai sapņot (ja vispār var…).

Silta bērna plaukstiņa manējā, mazi pirkstiņi notrīs, kad blakām nez kam piederošs radio pilnā skaļumā izdzied Atmostas Baltija, atmostas Baltija- Latvija, Lietuva, Igaunija…Vējš atnes saulē sakarsušu klinšu smaržu no Igaunijas salām, ievij tajā Latvijas pārbriedušo ābolu elpu un aizlido tālāk uz dienvidiem apskaut Lietuvas saulespuķes.

Viens mirklis? Dažas minūtes? Jā, bet kas par minūtēm!

Par tām mūsu tēvi un  vectēvi nežēloja visu dzīvi…

Laimdota Sēle, rakstniece un publiciste, Ventas Balss Nr.161, 2009.g. 22.augusts

Ventspilnieku fotogrāfijas, kas uzņemtas Baltijas ceļa akcijas laikā  uz Lietuvas robežas, Bauskas šosejas skati ŠEIT!  Ar fotogrāfijām dalījās Laimdota Junkara, Gunārs Skujiņš, Pēteris Paulovičs un Olita Šteinmane.

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook