Ventspils Augstskolas bibliotēkā ar lasītājiem tiksies rakstniece Mērija Elizabete Kalniņa

kalninamerijaelizabete

Piektdien, 12. aprīlī, plkst. 14.15 Ventspils Augstskolas bibliotēkā, Inženieru ielā 101, notiks tikšanās ar rakstnieci un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti, romānu “Sapnis par viņu un mūziklu” (2021) un “Uguns un pulveris” (2022) autori Mēriju Elizabeti Kalniņu.

Jaunā autore piedalījusies izdevniecības “Zvaigzne ABC” rīkotajā romantisko romānu konkursā, un pēc godalgotas vietas iegūšanas izdots viņas debijas romāns “Sapnis par viņu un mūziklu”. Savukārt otrais romāns “Uguns un pulveris” izdots pašizdošanas ceļā un pārstāv romantiski erotiskā spriedzes trillera žanru, kļūstot par bestselleru.

Kā stāsta pati autore, viņa skaidri atceras dienu, kad viss sākās. Piecu gadu vecumā, dodoties uz vasaras mājām Jūrmalā, angļu valodā viņa sarakstīja savu pirmo stāstu. Rakstīšana M. E. Kalniņai esot kā elpošana, jo viņa nespēj iztēloties savu dzīvi bez tās, taču karjeras izvēle jauno rakstnieci ir aizvedusi uz Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Uzsāktais profesionālais ceļš ir likumsakarīgs līdzšinējo akadēmisko panākumu turpinājums ar virsmērķi kļūt par zinošu un pieredzes bagātu speciālisti izvēlētajā nozarē.

Ideju rašanās gaitā rakstniece necenšas sevi iegrožot un ielikt konkrēta žanra rāmjos – viņa raksta par to, kas emocionāli uzlādē un aizrauj. Savos turpmākajos daiļdarbos autore arvien dziļāk un komplicētāk turpinās pētīt cilvēku seksualitāti, psiholoģiju, emociju un jūtu pasauli, attiecības, skarot arī mentālās veselības tēmas.

Lai gan pieredze nenoliedzami nāk ar laiku, M. E. Kalniņa ir pārliecināta, ka panākumu atslēga slēpjas attīstībā un tas, kur gūstam iedvesmu radošās enerģijas atbrīvošanai un kā caur savas uztveres prizmu izlaižam ne tikai personīgās sajūtas, bet arī spējam novērot, līdzjust un mācīties no citu piedzīvotā, nav atkarīgs no gadu skaita. Jauno rakstnieci vada nemitīga vēlme pilnveidoties un sasniegt arvien augstākas virsotnes, un tieši tā arī viņa vēlas uzrakstīt katru nākamo romānu – lai, paraugoties uz paveikto, varētu atzinīgi nodomāt: “Mērij, tev izdodas – tu dzīvo un audz.”

Ar rakstnieci personīgi var sazināties feisbukā www.facebook.com/merija.kalnina; Instagram: @merijakalnina

Pateicamies Valsts kultūrkapitāla fondam par finansiālu atbalstu pasākuma norisei!

Vairāk informācijas: Laura Janvare

Ventspils Augstskolas bibliotēkas vadītāja

Mob.29447198

laura.janvare@ventspils.lv