Ventspils Augstskolas bibliotēkā nodibināts grāmatu lasītāju klubiņš “Impulss”

IMG_2502

Šonedēļ, 8.martā, uz pirmo tikšanos Ventspils Augstskolas (VeA) bibliotēkā sanāca jaundibinātais grāmatu lasītāju klubiņš “Impulss”.

Ikdienā VeA bibliotēku apmeklē ne tikai VeA studenti, bet arī citi lasītāji no tuvējās apkārtnes, kuri VeA bibliotēkā atrod katrs sev interesējošu lasāmvielu. Kādam tie ir detektīvi, kādam daiļliteratūra, vēl kādam – psiholoģiskas atziņas. Runājot ar pastāvīgajiem lasītājiem, bibliotēkas vadītāja Laura Janvare sapratusi, ka viņiem ir vēlme izlasīto pārrunāt. Tā radusies ideja par grāmatu lasītāju klubiņu.

Ar entuziasmu ziņu par to, ka  arī VeA bibliotēkā darbosies grāmatu klubiņš, uztvērusi VeA bibliotēkas lasītāja Lienīte Kroje. Viņa pērn septembrī no Rīgas pārcēlusies uz dzimto Ventspils pusi. Iepriekš aktīvi darbojusies divos grāmatu klubiņos – Latvijas Universitātes bibliotēkas un portāla Sievietespasaule.lv veidotajā. L. Kroje īpaši novērtē iespēju no citām Ventspils bibliotēkas struktūrvienībām pasūtīt grāmatas un saņemt tās sev tuvākajā – VeA bibliotēkā.

“Droši vien klubiņā meklēsim vidējo optimālo lasāmvielu, kas visiem patīk. Man pašai tuva ir absurda literatūra, eksistenciālisms, tajā pašā laikā lasu arī krievu klasiķus un visu jauno. Izklaidei labi noder detektīvi,” piebilst L. Kroje.

Pirmajā tikšanās reizē grāmatu klubiņa dalībnieces savstarpēji  iepazinās, katra pastāstīja par savu literāro gaumi un dalījās pārdomās par kādu pēdējā laikā izlasītu grāmatu. Arī izvēlējās, ko izlasīt līdz nākamajai tikšanās reizei, – šo darbu vidū ir Alesandro Bariko “Zīds”, Pētera Hēga “Smillas jaunkundzes sniega izjūta”, Pītera Meila “Gads Provansā” un Monikas Zīles “Mana mīļākā nams”.

VeA bibliotēkas grāmatu klubiņš “Impulss” pulcēsies reizi mēnesī – katra mēneša otrajā otrdienā plkst.16. “Ir iecere ar laiku arī uzaicināt viesus, jo grāmatu klubiņā labprāt paklausītos, piemēram, par veselības aprūpi vai sarunu ar kādu mākslinieku vai fotogrāfu,” stāsta L. Janvare.

Nākamā grāmatu lasītāju klubiņa tikšanās plānota 12. aprīlī plkst.16.