Ventspils Bērnu bibliotēkā tikšanās ar rakstnieci Lauru Dreiži

L.Dreiža

Pirmdien, 17.oktobrī, plkst. 12.20  Ventspils Bērnu bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”, aicina uz tikšanos ar rakstnieci, tulkotāju Laura Dreiži. 

Laura Dreiže ir latviešu rakstniece, tulkotāja, redaktore, zinātniskās fantastikas un fantāzijas grāmatu autore. Dreiže literatūrā ienāca strauji, agri un ļoti veiksmīgi. Izdotas kopumā 9 grāmatas, jaunākais romāns “Dejotāja”.

Rakstniece vairākkārt uzvarējusi apgāda “Zvaigzne ABC” rīkotajā konkursā “Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”, kā ietvaros publicētas trīs Dreižes grāmatas. 2011. gadā saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu, ko piešķīra Latvijas Fantāzijas un fantastikas biedrība par viņas darbu “Pūķa dziesma”.  Romāns ieguvis  2. vietu Bērnu un jauniešu žūrijā 2011.gadā 8.–9. klašu grupā. Tas tapa, autorei mācoties Rīgas Franču licejā. Vidusskolniece, kas raksta lielisku, profesionālu fantāziju – kaut kas tāds Latvijā vēl nebija redzēts.

 Laura Dreiže nominēta Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija” (par romānu “Pūķa dziesma”) un  Latvijas Fantāzijas un fantastikas gada balvai par ieguldījumu žanra literatūrā.

Laura pati ir aizrautīga lasītāja, īpaši iecienīti spoku un šausmu stāsti, gramatikas fanātiķe, patīk apgūt jaunas valodas. Rakstniece apguvusi franču, angļu un spāņu valodas. Tulkojusi 27 citu autoru darbus.

Tikšanās notiks Ventspils Galvenās bibliotēkas 2. stāva pasākumu zālē. Šī būs jau trešā tikšanās ar kādu no Latvijā zināmiem rakstniekiem, ko organizē Bērnu bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.   

Informācijai:
Inga Markule
Ventspils bibliotēka
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63627361
inga.markule@ventspils.lv

 13.10.2022.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.