Ventspils Bērnu bibliotēkā viesosies rakstniece Džeina Šteinberga

Dzeina_Steinberga

Piektdien, 8. decembrī, plkst. 11.00 Ventspils Bērnu bibliotēka, noslēdzot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”, aicina uz tikšanos ar fantāzijas un fantastikas darbu autori Džeinu Šteinbergu.

Džeina Šteinberga, zināma arī kā Džeina Tamuļeviča, ir rakstniece, žurnāliste, sabiedrisko attiecību speciāliste, reklāmas tekstu un ideju autore. Absolvējusi Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti. Savas rakstīšanas prasmes noslīpējusi žurnālistikā un sabiedriskajā attiecībās. Spēlē taustiņus simfoniskā metāla grupā “Oceanpath”. Šad tad uzraksta pa kādam stāstam par citādu realitāti – 2015. gadā pirmais īsstāsts “Zilie jūras vērši” antoloģijā ar tādu pašu nosaukumu; 2017. gadā īsstāsts “Ņinas objektīvs” antoloģijā “Piena ceļa dvēseles”.

2020. gadā iznācis viņas debijas romāns “Lasītāja” – romāns latviešu literatūrai visai neierastajā sci-fi žanrā. Grāmatas sižets ir par jaunu un skaistu sievieti, kura strādā korporācijā N.O.S. par lasītāju. Viņas darbs ir lasīt un vēlāk visu izlasīto analizēt un nodot koncentrētā veidā klientiem jau kā zināšanas. Viņas galvā ir implantēts datora čips, kas savienojumā ar cilvēka smadzenēm spēj strādāt ar milzīgu datu apjomu neticamā ātrumā. Bet vienu dienu Annas un datora savienojumā radās problēma un pamazām viņas apziņā sāk parādīties nevēlamas blakusparādības.

Romāns “Lasītāja” iekļauts kolekcijā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021”, tika atzīts par labāko vecuma kategorijā 15+. Grāmatas saturs tika izmantots latviešu valodas un literatūras olimpiādēs skolēniem, kā arī iekļauts izglītības satura programmā.

2021. gada “Prozas lasījumu” kategorijā “Pandēmijas laika stāsti” Džeinas stāsts “Bērētava” tika atzīts par vienu no spēcīgākajiem.

Informācijai:
Inga Markule