Ventspils bibliotēkā atklās grāmatu par Pinokio ceļojošo izstādi un sveiks grāmatā “Ventspilnieka ābece” iekļauto zīmējumu autorus

11okt_Valodu ceļojums “No Pinokio stāstiem līdz Ventspilnieku gudrībām FIN

Piektdien 11. oktobrī, plkst.15.00 Ventspils bibliotēka aicina ģimenes ar bērniem uz saistošu un izglītojošu pasākumu “Mācību stunda – Pinokio”. Atzīmējot Eiropas valodu dienu, aicinām labāk iepazīt itāļu rakstnieka Karlo Kollodi 1883. gadā radītās pasakas “Pinokio piedzīvojumi” galveno varoni Pinokio, kura piedzīvojumi turpina iedvesmot bērnus un pieaugušos visā pasaulē un atgādina par to, cik liela loma ir izglītībai un zināšanām, lai piepildītu savus sapņus.

Uz Ventspils bibliotēku ir atceļojusi ceļojošā izstāde ar grāmatām par Pinokio 38 dažādās valodās. Pasākuma laikā varēs iepazīties ar to, cik dažādas ir dažādās valstīs izdotās “Pinokio piedzīvojumu” versijas.

Tāpat bērni varēs piedalīties viktorīnā, kas veltīta “Pinokio piedzīvojumiem” un dažādām pasaules valodām. Darbosies koka leļļu darbnīca, kur bērni, izmantojot bluķus, naglas un galdnieka darbarīkus, varēs radīt savas lelles. Pasākumu kuplinās pianiste Liene Circene un īpašais viesis – poliglote Odarka Kukite. Pasākumu vadīs Rebeka Busule.

Šajā pasākumā varēs iepazīt arī šogad iznākušo grāmatu “Ventspilnieka ābece. Stāsta mazie ventiņi”, ko rotā krāšņi bērnu un jauniešu zīmējumi. Izglītības pārvalde sveiks zīmējumu autorus un viņu pedagogus.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Laipni aicinām uz Eiropas valodu dienai veltīto pasākumu!

Pasākumu rīko “Europe Direct Ventspils” kopā ar Ventspils bibliotēku un Ventspils Izglītības pārvaldi.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv