Ventspils bibliotēkā darbosies brīvprātīgā darba veicējas

DSC_1583

No 3. aprīļa Ventspils bibliotēkā darbosies divas brīvprātīgā darba veicējas – Anita Cianche no Itālijas un Kaja Mamotiuk no Polijas. Jaunietes Ventspils bibliotēkā strādās 10 mēnešus.

2018. gadā biedrība “Ventspils Jauniešu dome” un Ventspils bibliotēka uzsāka 3 gadus ilgu partnerības projektu “Jaunatne iesaistās” , kas tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstu un kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Projekta laikā Ventspils bibliotēka, sadarbojoties ar biedrību “Ventspils Jauniešu dome”, kas realizē un koordinē projektu “Jaunatne iesaistās”, nodrošinās iespēju Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba veicējām Ventspils bibliotēkā pavadīt 10 mēnešus.

Brīvprātīgās Anita un Kaja Ventspils bibliotēkā piedāvās un organizēs dažāda veida pasākumus pilsētas iedzīvotājiem, piemēram, valodas apmācības un radošās darbnīcas. Brīvprātīgo darba vietas būs Ventspils Galvenajā bibliotēka un Ventspils Augstskolas bibliotēka, bet tiek plānoti arī interesanti un saistoši pasākumi arī pārejās Ventspils bibliotēkas filiālēs.

Jau 2016. gadā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, izvērtējot Ventspils bibliotēkas pieteikumu, par akreditāciju Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” projektā “Eiropas brīvprātīgais darbs”, to atbalstīja, piešķirot Ventspils bibliotēkai uzņēmējorganizācijas statusu. Jau 2017. gada septembrī Ventspils Galvenajā bibliotēkā tika uzņemts pirmais brīvprātīgais – Roberta Chichi no Itālijas, kura veica sešus mēnešus ilgu brīvprātīgo darbu projekta “EBD Ventspils pilsētā” ietvaros.

Iesaistoties projektā, Ventspils bibliotēka iegūs jaunus starptautiskus partnerus, plašāku atpazīstamību, atbalstu ikdienas darbos un aktivitāšu īstenošanā, jaunas idejas, metodes un pieredzi, iespēju iepazīt citas kultūras.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde