Ventspils bibliotēka iesaistās kampaņā “Dienas bez rindām”

DSC_1583

No 30. septembra līdz 4. oktobrim visā Latvijā norisinās kampaņa „Dienas bez rindām”, kuras laikā iespējams saņemt konsultācijas par dažādiem e-pakalpojumiem un to lietošanu. Arī Ventspils bibliotēka iesaistās kampaņā un aicina savus lasītājus izmantot iespēju uzzināt par autorizācijas rīkiem, kas ļaus daļu no bibliotēkā abonētajām datubāzēm lietot arī no mājām, kā arī uzzināt, kā pagarināt un rezervēt grāmatas attālināti.

Iesaistoties kampaņā „Dienas bez rindām”, Ventspils bibliotēkas vēlas saviem lasītājiem sniegt iespēju apgūt prasmes pagarināt un rezervēt grāmatas internetā, kā arī lietot datubāzes, neizejot no mājām un negaidot rindā bibliotēkā.

Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema un Augstskolas bibliotēkā pieejamas šādas abonētās datubāzes: LETA (arhīvs un nozare.lv), Letonika, Lursoft – laikrakstu bibliotēka, Lursoft – uzņēmumu datubāze, EBSCO un Britannica Online Academic Edition. 3 no šīm datubāzēm – Letonika, EBSCO un Britannica Online Academic Edition – Ventspils bibliotēkās reģistrētie lasītāji var izmantot arī mājās.

Lai saņemtu autorizācijas rīkus (lietotājvārdu un paroli), aicinām vērsties bibliotēkās pie bibliotekāra, kurš izstāstīs un pamācīs, kā lietot datubāzes, izsniegs autorizācijas rīkus, lai turpmāk datubāzes varētu ērti lietot arī no mājām, kā arī pastāstīs, kā pagarināt un rezervēt grāmatas attālināti, neierodoties bibliotēkā.

Vairāk informācijas par Ventspils bibliotēkas abonētajām datubāzēm uzzināsiet mājaslapas www.biblioteka.ventspils.lv sadaļā „Pakalpojumi” – „Abonētās datubāzes”.

Kampaņas “Dienas bez rindām” laikā interesentiem būs arī iespēja vērsties pie bibliotēkā esošā e-aģenta, kurš atbildēs uz jautājumiem par portāla Latvija.lv izmantošanu saziņai ar valsts un pašvaldības iestādēm.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.

Komentēšana slēgta.