Ventspils bibliotēkas dalās pieredzē darbā ar bērniem

darbsarberniem

Ceturtdien, 7.aprīlī, tiešsaistē norisinājās publisko bibliotēku pieredzes apmaiņas seminārs “Darbs ar bērniem un jauniešiem”, kurā ar Ventspils bibliotēkas pieredzi dalījās Pārventas bibliotēkas vecākā bibliotekāre Vita Ozola. Semināru organizēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrs.

Vita pastāstīja par pasākumu rīkošanu tiešsaistē 2021.gadā. Tie ir Ventspils Bērnu bibliotēkas organizētie iknedēļas Pasaku rīti, kas guvuši lielu atsaucību gan pirmsskolas izglītības iestādēs, gan ģimenēs, kā arī Pārventas bibliotēkas realizētās lasīšanas veicināšanas un radošu ideju īstenošanas nodarbības „Lasi un radi!”, kas aicina pirmsskolas un sākumskolas audzēkņus kopā doties aizraujošā stāstu valstībā un piedāvā dažādus radošus uzdevumus. Attālināti organizētas dažas no lasīšanas veicināšanas programmas 3-4 gadus veciem bērniem “Grāmatu starts. Pūcīšu skola” nodarbībām.

Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektā “Lasāmpietura Pārventā. Pietura vecākiem” notikušas trīs tiešsaistes tikšanās ar grāmatu autorēm, vēršot vecāku uzmanību tam, kā lasīšana un grāmatas bagātina kopā ar bērniem pavadīto laiku.  Savukārt sociālajos tīklos tiek publicēti grāmatu lasīšanu rosinošie video “Vita lasa”.

LNB Bibliotēku attīstības centra organizētā semināra mērķis bija apskatīt visas ģimenes iesaisti bibliotēku pakalpojumu lietošanā un izmantošanā, dalīties pieredzē par pasākumu rīkošanu ģimenēm un pievērst uzmanību bibliotekāru lomai un uzdevumiem, aicinot uz bibliotēku ģimenes.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītājs

Komentēšana slēgta.