Ventspils bibliotēkas krājumu papildinājušas vērtīgas grāmatas

20231106_124942

Ventspils un novada bibliotēku plauktus ir papildinājušas Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētā un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Rakstītāji un rakstu darbi: latviešu autori un literatūra bibliotēkās” grāmatas.

Ventspils bibliotēka ir saņēmusi 58 eksemplārus 855 eiro vērtībā, savukārt Ventspils novada 13 bibliotēkas – 180 eksemplārus 2223 eiro vērtībā.

Šī projekta rezultātā bibliotēkas krājumos ir nonākušas augstvērtīgas grāmatas – oriģinālliteratūras darbi, kultūras izdevumi, uzziņu literatūra, kā arī augstvērtīgi tulkojumi.  Ventspils bibliotēkas atlasītajā grāmatu kolekcijā ir aptverta psiholoģijas, kultūras un mākslas joma, ietverti vērtīgi vēstures izpētes materiāli, zinātniskie raksti, oriģināldzeja un tulkotās literatūras darbi. Šīs grāmatas būs izglītojoša un interesanta lasāmviela plašam literatūras cienītāju lokam.

Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām ir viena no projekta “Rakstītāji un rakstu darbi: latviešu autori un literatūra bibliotēkās”, ko izstrādājusi un realizē Latvijas Nacionālās bibliotēka, bet finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds, aktivitātēm. Latvijas publiskās bibliotēkas ir sevi apliecinājušas kā nozīmīgas kultūras un izglītības struktūras sastāvdaļas, ar daudzveidīgiem pakalpojumiem atbalstot iedzīvotāju lasīšanas paradumu stiprināšanu, tāpēc projekta galvenais mērķis ir stiprināt vietējo kopienu lasīšanas paradumus, nodrošinot to ar augstvērtīgu literatūru, kā arī atbalstīt ar grāmatniecību un izdevējdarbību saistīto nozari (autori, tulkotāji u.c.).

Gaidīsim savus lasītājus bibliotēkās!

Katalogā: https://ej.uz/2023_grāmatu_iepirkums

Vairāk informācijas:
Sandra Reinberga
Komplektēšanas un apstrādes nodaļas vadītāja
tālr. 63622440
sandra.reinberga@ventspils.lv