Ventspils bibliotēkas mājaslapa pāriet uz drošo “https://’’ linku

Untitled design (3)

Kopš 8.marta Ventspils bibliotēkas mājaslapai ir SSL drošības sertifikāts, kas nozīmē, ka bibliotēkas saturs ir drošā vidē: pasargājot no hakeru uzbrukumiem.

Gadījumā, ja mājaslapa sākas ar “http://’’, tad lielākoties pārlūkos (Chrome, Mozilla u.c.) automātiski parādās brīdinājums, ka lapa “nav droša” (uzraksts “Jūsu savienojums nav privāts. Uzbrucēji, iespējams, mēģina nozagt jūsu informāciju [..] piemēram, paroles, ziņojumus vai kredītkartes”).

Tāpēc turpmāk pārliecinieties, vai, ieejot mājaslapā, aiz “http” ir “s”, proti, https://biblioteka.ventspils.lv.

Meklējot mājaslapu meklētājā (piemēram, Google), parasti kā pirmais tiek piedāvāts droša sertifikāta links, un to arī rekomendējam lietot.

Ja esat bijis biežs mājaslapas apmeklētājs, tad Jūsu dators (vai cita ierīce) automātiski saglabā to linku, ko lietojāt iepriekš. Tiklīdz sāksiet lietot jauno linku, tā pārlūka vēsture saglabās jauno linku- un vecais nedrošais links vairs netiks piedāvāts.

Uzziņa: Mājaslapā bez SSL sertifikāta saturs var tikt pārtverts un nonākt uzbrucēju rokās. Īpaši nozīmīgi tas ir ja tiek ievadīti kādi privāti dati (piemēram, personas kods u.tml.). Tāpēc aicinām vienmēr pievērst uzmanību brīdinājumiem- ja gadījumā parādās uzraksts par nedrošu lapu. Iespējams, Jums parādās mājaslapas vecā versija, tāpēc, lai pārliecinātos, vai lapai ir jauna droša versija, ierakstiet manuāli ‘’https://’’ vai meklējiet caur ‘’Google’’ vai citu meklētāju.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.