Ventspils pārņem Latvijas Neredzīgo bibliotēkas filiālbibliotēku

biedriba

2023. gada 21.jūnijā Ventspils valstspilsētas dome piekrīt Latvijas Neredzīgo bibliotēkas struktūrvienības – Ventspils filiālbibliotēkas – un iedzīvotāju ar redzes traucējumiem un funkcionālo lasītnespēju bibliotekārās apkalpošanas uzdevumu pārņemšanai un turpmākai izpildei Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils bibliotēka” struktūrvienībā – Gāliņciema bibliotēkā (Ministru kabineta 2023. gada 23. maija rīkojums Nr.298 “Par Latvijas Neredzīgo bibliotēkas reorganizāciju”).

Līdz ar to Gāliņciema bibliotēkā tiks integrēts Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas fonds. Būs pieejamas grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, kā arī dators ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem.

Lai padarītu pielāgotās audiogrāmatas pieejamākas lasītājiem, kuriem ir grūtības nokļūt bibliotēkā, piedāvāsim iespēju digitālās audiogrāmatas saņemt elektroniski, izmantojot bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes sistēmu “BALSS”.

Lai izmantotu šo pakalpojumu, būs jābūt reģistrētam lasītājam un jāatbilst kādai no lasītāju grupām, kuras drīkst saņemt pielāgoto literatūru:

  1. neredzīgas personas;
  2. personas ar redzes traucējumiem, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus parastajā drukā, piemēram, seniori;
  3. personas ar uztveres traucējumiem vai ar citādām lasīšanas grūtībām, piemēram, cilvēki ar disleksiju u.c.;
  4. personas, kuras fizisku traucējumu dēļ nespēj noturēt grāmatu, rīkoties ar to u.c.

Bibliotēkas lasītājiem, kuri paši nevarēs ierasties bibliotēkā, informācijas resursus audio formātā un Braila rakstā, nosūtīsim bez maksas pa pastu vai piegādāsim dzīvesvietā Ventspilī.

No 2023. gada 1. jūlija Ventspils bibliotēka pārņem arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas struktūrvienības darbinieka amata vietu.

Ar citām bibliotēkas aktualitātēm iespējams iepazīties Ventspils bibliotēkas mājas lapā www.biblioteka.ventspils.lv, un sociālajos tīklos. Gaidīsim ikvienu bibliotēkā!

Vairāk informācijas:
Astra Pumpura
Ventspils bibliotēkas direktore
Tel. 63623598
biblioteka@ventspils.lv

 

21.06.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook