Ventspils Pilsētas svētkos norisināsies tradicionālie grāmatu svētki “Droša un tīra Eiropa”

DSC_4784
Foto: Elīna Emare

Sestdien, 5. augustā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Rātslaukumā Ventspils Pilsētas svētku ietvaros tradicionāli norisināsies Ventspils bibliotēkas un “Europe Direct Ventspils” rīkotie grāmatu svētki ar devīzi “Droša un tīra Eiropa”.

 Kā ierasts, tirgoties grāmatu svētkos ieradīsies dažādas izdevniecības: “Avots”. “Kontinents”, “Latvijas Mediji”, “Jumava”, “Latvijas Grāmata”, “Madris”, karšu veikals “Jāņa sēta” un citas. 

No plkst. 12.00 “Eirope Direct Ventspils” piedāvās informāciju par Eiropas Savienības aktualitātēm, konkursus, spēles un citas aktivitātes, kā arī praktiskus ieteikumus, kā samazināt atkritumus un to apsaimniekošanas ietekmi uz vidi. Komandas un ģimenes varēs piedalīties spēlē “Droša un tīra Eiropa” un laimēt vērtīgas balvas. Svētkos piedalīsies labi zināmais VAS “Latvijas Valsts meži” talismans Cūkmens. Uz sarunām par dzīvnieku labturību aicinās dzīvnieku aizstāvis Sandis Ādminis.

Ventspils bibliotēkas struktūrvienības grāmatu svētku apmeklētājiem būs sarūpējušas dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem: “Pasaka par vasaru”, “Neizmet, izmanto otrreiz radoši!”, taustes spēli “Kas paslēpies kastē?” un “Mazā dzimtas koka meistarklase”, kas domāta ikvienam, kuram interesē dzimtas koka veidošana.

Pasākumā varēs piedalīties lielo ziepju burbuļu sacensībās, sejiņu apgleznošanā, spēlēt lielo riču raču vai veikt citas aktivitātes ar Pepiju Garzeķi un Sīpoliņu vai darboties un iegūt dāvanas kopā ar “Food Union” talismanu “Jungle Pop” mērkaķīti.

Par pasākuma muzikālo noformējumu gādās Raitis Zapackis. Plkst. 12.00 viņš piedāvās muzikālu programmu bērniem “Pasakas”, bet pēc tradicionālās Ventspils pilsētas un novada autoru, kuru grāmatas izdotas aizvadītā gada laikā, sveikšanas izskanēs Raita Zapacka muzikāla programma “Tas ir Sinatra”.

Sestdien, 5.augustā, 12.00 – 15.00 grāmatu svētku “Droša un tīra Eiropa” programma Rātslaukumā

12.00 – 12.40 pasaku stāstnieka Raita Zapacka muzikāla programma bērniem “Pasakas”.
12.00 – 13.45 Komandu un ģimeņu spēle “Droša un tīra Eiropa”, noslēgumā – balvu izloze.

14.00 – 15.00 Ventspils valstspilsētas un novada grāmatu autoru sveikšana. Raita Zapacka koncerts “Tas ir Sinatra”.

Gāliņciema bibliotēkas atklāšana

Ventspils Pilsētas svētku laikā vēl aicinām apskatīt jauno Gāliņciema bibliotēku Kuldīgas ielā 138, Ventspilī. Piektdien, 4. augustā, no 16.00 līdz 18.00 norisināsies Gāliņciema bibliotēkas atklāšanas koncerts, varēs apskatīt skaistās telpas un piedalīties dažādās radošajās aktivitātēs, iepazīstot bibliotēkas jaunos pakalpojumus. Jauno bibliotēku varēs apskatīt arī sestdien, 5. augustā, no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Izstāde Galvenajā bibliotēkā; koncerts – Mūzikas bibliotēkā

Galvenajā bibliotēkā piektdien, 4. augustā, plkst. 17.30 atklās Agneses Pastares fotoizstādi “Tālsēde”. Galvenajā bibliotēkā apskatāma arī Sandras Vingres gleznu izstāde “Nakts pasakas”. Bet plkst. 22.00 koncertzāles “Latvija” “green room” notiks Mūzikas bibliotēkas organizēts cikla (ne) “akadēmiski” koncerts “Goldbergs sapņo vienā vasarvakarā”, kurā piedalīsies Jana Zariņa (klavieres, elektronika) un Edgars Zaurs (sitaminstrumenti), Pēteris Līdaka (mākslinieks).

Pasākumi Pārventas bibliotēkā

Savukārt Pārventas bibliotēka piektdien, 4. augustā, plkst. 11.00 bērnus aicina uz leļļu teātra izrādi “Sarkangalvīte”, savukārt sestdien, 5. augustā, plkst. 16.00 uz Leldes Braķes-Klaverī gleznu izstādes atklāšanu, bet plkst. 18.00 – kamermūzikas koncertu “Domas”, kurā muzicēs Francis Gaiļus (klavieres) un Jānis Ivuškāns (trompete).

 

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv

24.07.2023.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.