Ventspils un Ventspils novada autori Grāmatu svētkos

autori

6. augustā Grāmatu svētkos, kā katru gadu jau no 2004. gada, sveicām Ventspils un Ventspils novada autorus, kuri laika posmā no vieniem  svētkiem līdz otriem izdevuši jaunas grāmatas.

Šogad ilggadējais Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs grāmatā “Kriminālprocess kā atriebība” analizējis tā dēvēto Lemberga kriminālprocesu.

Ventspils muzeja direktora vietnieka – vadošā pētnieka Armanda Vijupa grāmata “Kur patiesība par ebreju kursistes traģēdiju”  ir veltīta 1913.gadā Ventspilī  tapušajai spēlfilmai “Kur patiesība?”. Grāmata ir pirmais detalizētākais pētījums Latvijas kino pirmsākumu atspoguļošanā.

Nepārvērtējams ir  mākslinieces un novadpētnieces Laimdotas Junkaras devums kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē Ventspils novadā, īpaši Ugāles pagastā. Jaunā grāmata “Ugāle laikmetu ceļos. 3 .grāmata” ir turpinājums Ugāles vēstures izpētei laika periodā no 1961. līdz 1980.gadam.

Tehnisko zinātņu doktors, profesors, Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra vadošais pētnieks Manfreds Šneps-Šneppe savai autobiogrāfiskajai grāmatai “Ilgu mūžu Latvijai” devis apakšvirsrakstu “Raibās dzīves esejas”. Grāmatā lasāma personisku vēstījumu virkne, kuru vieno gan nodzīvotā laika hronoloģiskais tecējums, gan autora subjektīvā attieksme pret sevi un laiku, savu dzimtu un tās likteņiem, paša zinātnisko karjeru un dzīves cilvēcisko daļu.

Dzejniece Ilga Bernica aktīvi darbojas literātu kopā “Vārdu vēziens”.  Šogad izdots viņas dzejoļu krājums “Sajūtu grāmata”.

Dzejnieces Ērikas Stroles dzejoļi iekļauti nesen izdotajā kopkrājumā “Dievietei” un grāmatā “Rakstnieka ID”.

Gada sākumā iznāca ancenieces Aivas Bergsones pirmā dzejoļu grāmata “Domas uz ceļa”, kurai sekoja grāmata “Ceļš tālāk ved”. Autores dzejoļi iekļauti arī kopkrājumāDievietei.

Jaunas grāmatas ir arī autoriem, kuri Grāmatu svētkos Rātslaukumā nevarēja piedalīties.

Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes lektore Aija Sīle un docents Jānis Veckrācis izstrādājuši mācību līdzekli “Tulkojumu redakcionālā pilnveide”.

Kristīne Ulberga izdevusi grāmatu “Kas mammai somā”, savukārt Laura Vinogradova – grāmatu  “Tētis un suns”.

Ieva Rupenheite ir teksta autore Ventspils mākslinieces Mārītes Klušas darbu izstādes Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā katalogam.

Karīnas Račko romānsEkstāze ir viņas sestā grāmata, bet  kapteinis Dainis Briedis izdevis grāmatu  “Piezīmes uz kuģa žurnāla malām”.

Jaunās grāmatas apskatāmas divās literatūras izstādēs:

• no 1. līdz 13. augustam Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, Novadpētniecības sektorā 2. stāvā skatāma literatūras izstāde  “Ventspils pilsētas un novada autoru izdotās grāmatas no 2021. gada augusta līdz 2022. gada augustam”;
  • no 1. līdz 15. augustam Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, literatūras izstāde ”Mūsējie 32. Ventspils pilsētas un novada autoru grāmatas”.
Sagatavoja:
Vija Baško