VKKF projektu konkursā atbalsta Ventspils bibliotēkas projektus

Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) 2019.gada 1.kultūras projektu konkursā finansiālu atbalstu ieguvuši pieci Ventspils bibliotēkas iesniegtie projekti.

Literatūras nozarē atbalstīti četri projekti- “Ar rakstnieku par grāmatu”, “Lasīšanas laboratorija”, “Lasāmpietura Pārventā. Vēstures pietura” un “Rakstnieks lauku bibliotēkā”, kuru gaitā plānotas rakstnieku tikšanās ar lasītājiem Ventspils pilsētas un Ventspils novada bibliotēkās.

Ieguvums no tikšanās reizēm bibliotēkās ir abpusējs. Autoriem tā ir iespēja satikt savus lasītājus, sarunāties, gūt iedvesmu jaunu darbu radīšanai, savukārt lasītājiem saruna ar autoru palīdz labāk izprast rakstnieka vēstījumu. Šādas tikšanās ir vistiešākais ceļš, kā grāmatai nokļūt pie sava lasītāja.

Projektu īstenošanas gaitā pie lasītājiem viesosies rakstnieki A.Akmentiņš, A.Kļavis, P.Bankovskis, M.Rungulis, I.Zandere, I.Gaile, L.Nemiera, L.Vilka, A.Manfelde, K.Ulberga, J.Egle, Ē.Kūlis, J.Valks.

Teātra mākslas nozarē atbalstīts projekts “Izrāde “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” Ventspils bibliotēkā”. Izrāde ir radusies, iedvesmojoties no rakstnieces un domātājas Zentas Mauriņas biogrāfijas, un to paredzēts rādīt bibliotēkās, jo telpa ar grāmatu plauktiem jau ir kā iestudējuma scenogrāfija.

Izrādes “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” radošā grupa: režisore – Kristīne Krūze, lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze, aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, kostīmu māksliniece Jana Čivžele, skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers, scenogrāfija – Dace Sloka, konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja.

Sagatavoja:
Vija Baško