Zaļais Rātslaukums Pilsētas svētkos

Pilsētas svētkos, 6.augustā, no plkst.12 līdz plkst.15.30 Rātslaukumā norisināsies tradicionālie Grāmatu svētki, kas kopā pulcē grāmatu izdevējus, autorus un grāmatu lasītājus, kā arī piedāvā apmeklētājiem lieliski pavadīt laiku un gūt jaunas zināšanas.

Svētku devīze ir “Mežs ienāk pilsētā”, tāpēc Rātslaukumā valdīs meža noskaņa. Līdzās grāmatu izdevniecībām, sarunām ar rakstniekiem, radošajām darbnīcām, muzikālajai programmai, darbosies dzīvās skulptūras- Meža valdnieks un Meža feja.

 Svētku ieskaņā Liega Piešiņa risinās sarunu ar Ivetu Troaliku un Ingu Gaili. L.Piešiņa ir kultūras žurnāliste. Viņa, stāstot par grāmatām, tā spēj uzburt grāmatu pasauli, ka gribas tās izlasīt. I. Troalika ir žurnāliste, raksta izdevumiem “Santa”, “Ieva”, “Pērle”, “Ievas veselība”. Pērn izdevusi  pirmo romānu “Tūlīt paliks labāk”, par kuru šogad saņēma Dzintara Soduma balvu. I. Gaile ir dzejniece, rakstniece, dramaturģe, performances māksliniece, septiņu dzejoļu krājumu, četru romānu, viena stāstu krājuma un vairāku lugu autore. 2020.gadā par romānu “Skaistās” saņēmusi Latvijas literatūras gada balvu un balvu Kilograms kultūras par romānu “Rakstītāja”.

   Plkst.12 tiks dots starts komandu spēlei “Mežs ienāk pilsētā”. Spēles dalībnieki  norādītajos kontroles punktos izpildīs uzdevumus, saņemot atzīmi dalības kartē. Noslēgumā aizpildītā karte piedalīsies izlozē par balvām no ED Ventspils, SIA  “Olimpiskais   centrs Ventspils”, apgāda “Jānis Roze”, Ventspils bibliotēkas.

   Europe Direct Ventspils informatīvajā teltī valdīs “Zaļās Eiropas” noskaņa, kuru rūpēs par tīru un zaļu Latviju ar izglītojošu programmu, konkursiem un darbnīcām papildinās “Zaļā josta”. Šeit varēsiet uzzināt par Eiropas Zaļā kursa mērķiem klimata un vides aizsardzības politikā, kas vērsti uz labklājīgu un klimatneitrālu nākotni. Zināšanas par Zaļo Eiropu palīdzēs, lai atrisinātu visus uzdevumus un izkļūtu no  “Izlaušanās telts.”

  Plkst.13.30 tiks sveikti Ventspils pilsētas un novada autori, kā arī spēles “Mežs ienāk pilsētā” uzvarētāji.

   Svētku izskaņā plkst. 14.15 muzicēs grāmatas “Sākums mūs atrod pats  jeb 5000 km mūzikas“ — autors Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis.

 Mazos svētku apmeklētājus Rātslaukumā gaidīs Bērnu bibliotēkas, Gāliņciema bibliotēkas un Pārventas bibliotēkas radošas darbnīcas — zvēru masku veidošana, padomi kā neapmaldīties un nepazust interneta džungļos, Tīģerēna veidošana, gaisīgie ziepju burbuļi un seju apgleznojumi, Lāsīte un grāmatu varoņi — Pūķītis Kokosrieksts, Pepija un Sīpoliņš.

 Grāmatu svētkus “Mežs ienāk pilsētā” organizē Europe Direct Ventspils, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisija, un Ventspils bibliotēka.

 

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
ED Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.