Zīmējumu konkursa „Mana Lasāmpietura” nolikums

„Lasāmpietura” ir vieta, kurā tiekamies ar grāmatu autoriem un māksliniekiem. Pārventas bibliotēkā desmit gadu laikā ciklā „Lasāmpietura” esam tikušies ar daudziem autoriem. Pirmā autore, kura 2013. gadā atklāja ciklu „Lasāmpietura”, ir bērnu grāmatu autore Ieva Samauska, tāpēc uzrunājām rakstnieci pievienoties izteikt aicinājumu Ventspils pilsētas un skolu audzēkņiem piedalīties zīmējumu konkursā „Mana Lasāmpietura”. Ieva Samauska šim uzdevumam iedvesmo ar dzejoli „Grāmatu mīļotājs” un savu „Lasāmpieturas” zīmējumu. Atzīmējot projekta desmit gadus, Pārventas bibliotēka kopā ar Ievu Samausku aicina zīmējumu konkursa dalībniekus uzzīmēt iedomātu vai īstu savu lasāmpieturu – vietu, kurā vislabāk lasīt, iepazīt grāmatu varoņus un ļauties grāmatas lappusēs aprakstītajiem piedzīvojumiem.

Lasāmpieturā  “No attēla līdz stāstam, no stāsta līdz attēlam’’ esam tikušies ar grāmatu ilustratoriem (R.Briede, G.Muzikante, Ū.Laukmane u.c.), ‘’Vēstures pieturās’’ esam tikušies ar autoriem, kuri savos darbos atklāj ar Latvijas vēsturi saistītus notikumus ( M.Zālīte, K. Pūce un J. Lejiņš), pieturās ‘’Lasi un vērtē’’ ar lielu prieku tiekamies ar Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijas iekļauto grāmatu autoriem ( I.Zandere, I.Samauska, M.Cielēna, M.Rungulis u.c.). , ‘’Lasāmpieturā vecākiem’’ esam arī attālinātās sarunās tikušies ar grāmatu autorēm, kuras dalījušās savā pieredzē, kā lasīšanas paradumiem atrast vietu un nozīmi savā ikdienas dzīvē.  Bet Jūs aicinām uzzīmēt savu Lasāmpieturu! Varbūt tieši Tava Lasāmpietura kļūs par zīmējumu, kuru bibliotēka labprāt redzētu kā atpazīšanas zīmi Lasāmpieturai!

Nolikumam:

Organizatori:

• Pārventas bibliotēka

Mērķi:

• aktualizēt bibliotēkas nozīmi lasītprieka veicināšanā,
  • sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību un radīt iespēju pilnveidot savas prasmes vizuālajā mākslā.

Dalībnieki:

• Ventspils pilsētas un novada skolu audzēkņi no 1.-9.klasei
  • Tēma: lasīšanai vispiemērotākās vides vizualizēšana

Norise

• Konkursa uzdevums ir uzzīmēt uzzīmē savu Lasāmpieturu A4 formātā
  •  Darbu izpilda brīvi izvēlētā tehnikā.
  • Darbam pievieno datorrakstā rakstītu vizītkarti. Vizītkartes paraugs: autora vārds, uzvārds, skola, klase, tālrunis un e-pasts, izglītības iestāde, pedagoga vārds, uzvārds

Vērtēšanas kritēriji:

• · vizuālā darba oriģinalitāte un izteiksmīgums;
  • · izvēlētās tehnikas prasmīgs lietojums;

· atbilstība nolikumam.

Laiks un vieta

Darbu iesniegšanas termiņš – 2023. gada 20.maijam. Darbs ar norādi „Zīmējumu konkurss Lasāmpietura Pārventā ”” iesniedzams, nododot to tuvākajā bibliotēkā vai kādā no Ventspils bibliotēkas struktūrvienībām.

Vērtēšana un apbalvošana

Darbus vērtēs žūrija, kurā aicināsim piedalīties kādu no Lasāmpieturas  ilustratoriem, autoriem un Ventspils bibliotēkas darbiniekiem.

Darbu vērtēšana notiek līdz 2023. gada 29.maijam. Konkursa rezultāti tiks publiskoti Ventspils bibliotēkas mājas lapā un sociālajos profilos, kā arī konkursa rezultātiem dalībniekiem tiks nosūtīta uz norādīto kontaktinformāciju.  Tiks apbalvoti trīs labākie darbi vecumu grupā 1.-3.klase, 4.- 6.klase un 7.- 9.klase. Žūrija var piešķirt atzinības rakstus un īpašās simpātiju balvas. Konkursa noslēguma un apbalvošanas pasākums paredzēts 2023. gada 1.jūnijā Pārventas bibliotēkā Tārgales ielā 4 zīmējumu izstādes atklāšanā.

Informācija

Tālrunis: 636 80075 (Vita Ozola); e-pasts: vita.ozola@ventspils.lv