Zinātnieku nakts Galvenajā bibliotēkā

zinatnieku nakts

27.septembrī no plkst.18 līdz plkst.21 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina apmeklēt Zinātnieku nakts pasākumus Galvenajā bibliotēkā.

Šogad Ventspils bibliotēkā Zinātnieku nakts tēma ir ūdens. Ūdens mums nepieciešams, lai organisms varētu normāli darboties. Cilvēka organismā ir apmēram 70–80% ūdens, smadzenēs ir 85–90% ūdens, asinīs – 80% ūdens, un arī muskuļaudi satur apmēram 70% ūdens. Ūdens regulē ķermeņa temperatūru, mitrina gļotādas, “ieeļļo” locītavas, izvada no ķermeņa nevajadzīgās vielas. Bez ūdens caurmēra cilvēks var izdzīvot tikai 3-4 dienas, liecina dažādi pētījumi.

Zinātnieku nakts apmeklētāji, iepazīstot dažādas veselīga dzīvesveida nianses, plkst.18, varēs noklausīties biznesa konsultantes Vinetas Ikaunieces  – Ozoliņas stāstījumu “Ūdens – zāles visām kaitēm”. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu psiholoģijā un personāla vadībā, bet daudzi Vinetu Ikaunieci  – Ozoliņu atceras kā izcilu vieglatlēti, kurai joprojām pieder vairāki Latvijas rekordi.

No plkst.19 līdz pat plkst 21 ikviens varēs darboties SIA “ASPIRED” radoši tehniskajās darbnīcās “Ūdens ceļošana, attīrīšana, blīvums, karstais ledus”, kā arī piedalīties citās aktivitātēs, dažādos konkursos un iegūt informāciju par Eiropas Savienības  aktualitātēm. Aktīvākos gaida balvas un pārsteigumi!

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kurā septembra nogalē iekļaujas vairāk kā 250 pilsētas, popularizējot zinātni un tās sasniegumus. Zinātnieku nakts pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus, ieinteresēt jauniešus pievērsties zinātnei un pētniecībai.

Ūdens resursu un tā kvalitātes saglabāšana  ir globāla problēma. Vairāk nekā puse pasaules iedzīvotāju 2050. gadā dzīvos ūdens trūkumā, būs dramatiski samazinājies ziv­ju skaits, bet piekrastes rajoni — bīstami piesārņoti. Šā­du ainu zīmē vai­rāk nekā 200 dažādu valstu eksperti kopīgi izstrādātajā Apvienoto Nāciju Or­ganizācijas (ANO) Vides programmā.

Aicinām izmantot iespēju ieskatīties aizraujošajā zinātnes pasaulē un interesanti pavadīt piektdienas vakaru Galvenajā bibliotēkā līdz pat plkst.21!

Pasākumu organizē Europe Direct informācijas centrs Ventspils, kura darbību finansiāli nodrošina Eiropas Komisija.

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško