Zinātnieku nakts Galvenajā bibliotēkā

jared-brashier-duNHkmSkW6M-unsplash
Ilustratīvs foto: unsplash.com

Europe Direct, kas atrodas Ventspils Galvenajā bibliotēkā, 30.septembrī aicina ventspilniekus izmantot iespēju ielūkoties interesantajā un aizraujošajā zinātnes pasaulē, apmeklējot Eiropas Zinātnieku nakts 2022 pasākumus.

Ventspils Digitālajā centrā no plkst.15.00-15.40 pasākumā “Kā tehnoloģijas palīdz laicīgi noteikt riskus mežā?”,  Ventspils Augstskolas docente un vadošā pētniece Linda Gulbe stāstīs par drona  iespējām informācijas nolasīšanai, par parādībām  un dzīvniekiem mežā,  bet no plkst. 16.30- 18.40  apmeklētāji  varēs piedalīties radošajā darbnīcā “Tehnoloģijas virtuvē” – uzlīmju izgatavošana ievārījumu  burciņām un recepšu idejas ziemas sagatavēm internetā.

Galvenajā bibliotēkā  no plkst. 16.00 – 18.00 aicinām iedzīvotājus uz “Eiropas Zinātnieku nakts” pasākumu.  Apmeklētāji varēs piedalīties lekcijā “Iepazīšanās ar darbu datorredzē” (no plkst. 16.00–17.00), kurā paredzēta aktīva līdzdalība. Pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā popularizēt zinātnes sasniegumus. Nodarbību vadīs Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra” pētniece, lektore Linda Gulbe. Pasākumā piedalīsies Ventspils Digitālā centra multiapstrādes speciālists Mareks Sumļennijs, kurš aicina interesentus klātienē aplūkot dronus un uzdod interesējošus jautājumus par to lietošanu. Savukārt tie, kuri aizraujas ar pētniecību un dabu, varēs ielūkoties mikroskopā, izzināt bioloģijas noslēpumus kopā ar Ventspils 4.vidusskolas skolotāju  Inetu Krauli. Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja atdzīvināt robotus, izmantojot 3D tehnoloģijas. “Eiropas Zinātnieku nakts” pasākumā Jūs satiksiet īpašos viesus, dzīvās lelles – SIA “Ūdeka” Lāsīti un bibliotēkas pasakas tēlu Pepiju Garzeķi!

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, saistošā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

ED Ventspils darbību finansē Eiropas Komisija.

Atnāc, un izzināsim pasauli kopā!

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško