Bērnu literatūras jaunumi augusts II

          Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

 

Ieva Samauska. Soliņš un Miskaste

Pētergailis, 2022

 

Pasaka “Soliņš un Miskaste” parāda vienu no skaistākajām, īpašākajām bērnu spējām – prasmi iztēloties. Parastu smilšu kaudzi – par pasaku pili, parastas ceļmallapas – par karalisko augstdzimtību troņiem un parastus zariņus – par augstdzimušām personām. Grāmatā necils koka soliņš, kādus tūkstošiem var satikt dažādās pilsētās, ar Miskastes palīdzību iemācās būt vairāk nekā tikai soliņš. Izrādās, ja soliņš tic un vēlas, viņš var būt arī daudz kas cits: Jumtiņš. Galdiņš, Namiņš, Pakāpiens, Skatuve.

 KATALOGĀ

 

Aivars Neibarts. Ņukucītis un Nē! Pasakas par Ņukucīti

Pētergailis, 2022

 

Grāmatā “Ņukucītis un Nē! Pasakas par Ņukucīti” apkopotas Aivara Neibarta līdz šim grāmatās nepublicētās pasakas par Ņukucīti īsļaužiem, kā dzejnieks dēvēja bērnus. Aivars Neibarts aizgāja mūžībā, atstājot mantojumā dzeju un pasaciņas par Ņukucīti, darbus, kuros atklājas dzejnieka neierobežotā fantāzija un paradoksos balstītā domāšana, gaišs, harmonisks un labsirdīgs pasaules tēlojums.

 KATALOGĀ

 

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts lido kosmosā

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Mazā pūķa Kokosrieksta piedzīvojumi turpinās! Pūķītis Kokosrieksts, dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars nobrīnās ne pa jokam, kad šņākdams un dūmodams pludmalē nolaižas kosmiskais kuģis un no tā izrāpjas dīvains, zaļš radījums. Citplanētietis! Mazais ceļotājs ir aizmaldījies izplatījumā, bet viņa lidaparāts – kļuvis nevadāms. Kokosrieksts un viņa draugi ir gatavi svešiniekam palīdzēt, un tā sākas neticami piedzīvojumi kosmosā.

 KATALOGĀ

 

Pēc Dž. K. Roulingas, Džona Tifanija un Džeka Torna oriģinālstāsta motīviem Džeka Torna luga Harijs Poters un Nolādētais bērns

Zvaigzne ABC, 2022

 

Ir pagājuši deviņpadsmit gadi, kopš Harijs Poters, Rons Vīzlijs un Hermione Grendžera izglāba burvju pasauli. Tagad draugi atgriežas neparastā piedzīvojumā, kur viņiem pievienojas drosmīgā jaunā paaudze, kas tikko uzsākusi mācības Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolā. Kamēr Harijs cīnās ar pagātni, kas atsakās likt viņu mierā, viņa jaunākajam dēlam Baltusam ir jātiek galā ar ģimenes slavas nastu, pēc kuras viņš nekad nav ilgojies.

KATALOGĀ

 

Deivs Pilkijs. Dogmens. Kam ripos bumbas

Zvaigzne ABC, 2022

 

Superčomi cenšas palīdzēt Dogmenam pārvarēt sliktos ieradumus. Draugi gūst labus panākumus, bet tad pilsētiņā negaidīti ierodas pavisam jauns ļaundaris, kas vēlas notvert Dogmenu. Pītijs ir izlaists no cietuma un dzīvo kopā ar Mazo Pītiju. Taču ģimenes idilli izjauc kāds ciemiņš – Pītija tētis. Kā viņiem klāsies visiem kopā?

 KATALOGĀ

 

Toms Dirgēla. Doms un Toms. Pazudušās slotas lieta 

Zvaigzne ABC, 2022

 

Pilsētmiestiņa skolā valda liels satraukums – ir pazudusi apkopēja Spodra slota. Direktors Ludis Lempis nospriež – līdz slota atradīsies, grīdas var izklāt ar avīzēm. Diemžēl skolu inspektoram šī doma nešķiet jauka. Direktors nu staigā, galvu saķēris – ja pēc nedēļas inspektors redzēs nekārtību, direktoram būs… ziepes! Tāpēc ir svarīgi noskaidrot, kurš, kad un kāpēc nozadzis slotu. Pie atšķetināšanas ķeras 4.b klases skolēni Doms un Toms.

 KATALOGĀ

 

Lina Žutaute. Ferdinands un Pū

Zvaigzne ABC, 2022

 

“Ferdinands un Pū” ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par kaķa Ferdinanda un sunīša Pū piedzīvojumiem un to, kas ir pats svarīgākais dzīvē, – draudzību. Tik stipru, ka drauga dēļ esi ar mieru doties līdz pasaules galam! Iedvesmu tam Lina Žutaute smēlusies no reāliem dzīvniekiem – viņas pašas mīluļiem.

KATALOGĀ

BĒRNU NOZARU LITERATŪRA