Bērnu literatūras jaunumi marts

Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Vita Štelmahere. Piena brālības slepenā misija

Jumava, 2023

 

Misters Zvaigznītis – Piena ceļa galaktikas Resursu ministrs, ar savu uzticamo kosmisko zirgu Filatori ierodas pie sabiedrotajiem uz planētas Zeme. Visgaršīgākie un kvalitatīvākie piena produkti ir atrodami tieši Latvijā, tāpēc Zvaigznītis dodas uz Irbenes lokatoru, lai satiktu slepeno aģentu Torro, Piena brālības biedrus, uzzinātu visu par piena produktiem un vienotos par piena produktu eksportu no Latvijas uz Piena ceļa galaktiku.

KATALOGĀ

 

Pāvils Raudonis. Meža noslēpumi

Liegra, 2023

 

Mežs sākas augsnē un ietiecas debesīs. Latviešu tautas paruna saka: “Kā lai redz mežu, ja koki priekšā?” Grāmatā ir stāstīts, ka redzēt mežu tā dažādajos veidos. Vai zinājāt, ka pirmo “internetu”, tīmekļa tīklu izveidoja sēnes? Kā čiekurs spēj uzkāpt priedes galotnē? Kas izveidojas no sēnes un aļģes draudzības? Atbildes ir grāmatā – lasiet. Patiesība ir tur – mežā!

KATALOGĀ

 

Kaovjets Ngujens. Tālavas taurētājs. Pamatojoties uz Rūdolfa Blaumaņa balādi “Tālavas taurētājs”

Zvaigzne ABC, 2023

 

Kaovjets Ngujens ir vjetnamiešu izcelsmes Latvijas mākslinieks. Viņš ir komiksu “Lāčplēša dzimšana” un “Lāčplēša hronika” autors, filmas “Baltu ciltis” ilustrāciju mākslinieks. Jaunais K. Ngujena darbs veidots pēc Rūdolfa Blaumaņa balādes “Tālavas taurētājs” motīviem. Tālavas pils novada karavīrs kaujā kritis negodā un zobenu nomainījis pret sarga tauri. Ikdienas darbs viņu nomāc, ļaudis apsmej. Taču pienāk brīdis, kad viņam rodas iespēja nomazgāt negodu.

KATALOGĀ

 

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts. Dēkpilnais pārgājiens

Jāņa Rozes apgāds, 2023

 

Doties skolas pārgājienā uz Milzu sēņu ieleju Kokosriekstam nav ne mazākā prieka: dabaszinātņu skolotājs doktors Puķkāposts droši vien atkal gari un plaši runās par izmirušajiem augiem. Taču, kad tētis Magnuss ieminas par troļļiem, kas tur dzīvojot, mazais pūķis iedegas ziņkārē. Varbūt pārgājiens nemaz nebūs tik garlaicīgs? Un tik tiešām – pūķu bērniem miera nav ne mirkli, jo piedzīvojums seko piedzīvojumam!

KATALOGĀ

 

Kadri Hinrikusa. Zilonis

Jāņa Rozes apgāds, 2023

 

Kertai šķiet, ka viņa nekur neiederas. Attiecības ar klasesbiedriem nevarētu saukt par izcilām – meiteni vai nu ķircina, vai nosoda par labām sekmēm mācībās. Arī mājās neklājas labāk – tētis nav sajūsmā, ka viņai grāmatas un lasīšana patīk labāk nekā matemātika un datori, bet mamma, izdzirdot par Kertas problēmām, tikai nopūšas. Viendien, kad skolā gājis pavisam nelāgi, Kerta iepazīstas ar sparīgu horvātu meiteni Luciju, kas palīdz apjaust, ka tieši tādas meitenes kā Kerta ir īstas draudzības vērtas.

KATALOGĀ

 

Tailers Olivers. Dusošā Pērlīte

Jāņa Rozes apgāds, 2023

 

Dziļi tirkīzzilās jūras dzīlēs mājo Pērlīte. Un, kad viņa guļ, notiek kaut kas pavisam brīnišķīgs un noslēpumains… Dusošajai Pērlītei sapņos rādās Visums. Ir tikai viena problēma – par spīti nogurumam, Pērlīte negrib aizmigt un cenšas palikt nomodā. Vai pārējie jūras iemītnieki palīdzēs iemidzināt Pērlīti, lai viņa varētu sapņot par Visumu? Jo, ja viņa nesapņos, nekā nebūs – arī mūsu ne. Ikviens vecāks pazīst nebeidzamo cīņu, kad bērns ir noguris, bet neparko negrib aizmigt. Grāmatā “Dusošā pērlīte” šī mūžsenā cīņa pārtop liriskā pasakā, pārceļot lasītāju aizraujošajā Pērlītes un viņas draugu, jūras radību, zemūdens pasaulē.

 KATALOGĀ