Bērnu literatūras jaunumi novembris

       Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Laura Krūmiņa-Zvaigzne. Pipara un Pērles piedzīvojumi. Sarkankrūtītis nepatikšanās

Autora izdevums, 2021

 

Grāmatas varoņi ir pavisam īsti un dzīvē sastopami suņi Pipars un Pērle, kuri dodas glābšanas misijā. Stāsts ir par suņu, kaķu un putnu attiecībām kādā piemājas dārzā. Šī ir viena no retajām bērnu piedzīvojumu grāmatām, kas balstīta uz patiesiem notikumiem. Ģimenei tā ļaus aizraujoši pavadīt laiku kopā.

KATALOGĀ

 

Maurizia Rubino. Pasaules dzīvnieki

Zvaigzne ABC, 2020

 

Ikvienu mazo lasītāju šajā grāmatā sagaida īsi stāstiņi un sirsnīgas ilustrācijas. Mazulim noteikti patiks grāmatas lapās pieskarties papagaiļa knābim, paglaudīt alpakas sprogu cekulu, pārbaudīt, cik mīksta ir koalas vilna, un ieklausīties dzīvnieku balsīs!

KATALOGĀ

 

Tonijs Volfs. Dzīvnieki

Zvaigzne ABC, 2021

 

Ikvienu mazo lasītāju šajā grāmatā sagaida īsi stāstiņi un sirsnīgās, asprātīgās un izteiksmīgās Tonija Volfa ilustrācijas. Mazulim noteikti patiks arī grāmatas lapās pieskarties sunīša degunam, paglaudīt pelēna astīti, samīļot kaķēnu un cālēnu, pataustīt lielā lāča punci, pakutināt pērtiķīša padusi un paklausīties, ko katrs dzīvnieks saka.

KATALOGĀ

 

Arlita Laine. Brūnās acis

Zvaigzne ABC, 2022

 

Brūnajās acīs atmirdzēja siltākā saule, mūsu pakalnu mākoņu malas un mūsu cilvēku smaidi. Viņš tik skaisti prata mīlēt un būt tuvu! Tik tuvu sirdij… Pusaudzes Arlitas ģimenē ir ienācis melnais labradors Madors. Tikai ar laiku viņi saprot, ko patiesībā nozīmē suns – tas ir tuvums, saprašanās, piedzīvojumi, pārdzīvojumi un atbildība. Liriski dokumentāls, sirdsietilpīgs Arlitas un Madora sajūtu un izjūtu stāsts par beznosacījumu mīlestību, par to, kā aug draudzība un līdztekus tai – cilvēks.

KATALOGĀ

 

Gunilla Bergstrema. Urrā tētim Obergam!

Zvaigzne ABC, 2022

 

Kad līdz tēta dzimšanas dienai atlikusi tikai viena diena, Alfons ir pa īstam noraizējies. Viņš ļoti vēlas pasniegt tētim labu dāvanu. Bet ko lai viņam uzdāvina?

 KATALOGĀ

 

Gunilla Bergstrema. Alfons un Milla

Zvaigzne ABC, 2022

 

Daudziem puišiem šķiet garlaicīgi rotaļāties ar meitenēm. Alfons gan tā nedomā. Milla allaž izgudro jaunas rotaļas. Viņiem kopā ir ļoti jautri.

KATALOGĀ

 

Aino Pervika. Burmemme

Liels un mazs, 2022

 

Burmemme viena pati dzīvo uz mazas salas. Ar savām burvju zālēm un mākslām viņa prot ārstēt dažādas slimības un kaites. Viņa tās prot arī uzsūtīt. Augus saviem virumiem viņa dodas lasīt uz sauszemi, un pāri jūrai lido ar gaisa balonu, kas ļoti izskatās pēc pilnmēness. Burmemmes valdzinājums ir gan viņas vētrainajā un nepakļāvīgajā raksturā, kurā tomēr skaidri iezīmējas rūpes par dabu un cilvēkiem, gan brīnumainajās spējās, kuru pamatā tomēr ir patiesas zināšanas par dabas spēkiem. Burmemmei piemīt arī trakulīga humora izjūta, kurā tomēr nejūt ļaunumu pret izjokotajiem.

KATALOGĀ

 

Paw Patrol. Kucēni un lielais sals

Story House Egmont, 2022

 

Kad Piedzīvojumu līci piemeklējis ledains sniegputenis, mēres Gudvejas auto noslīd no ceļa un iestieg sniega kupenā. Ķepu patruļa steidz viņai palīgā, taču apledojušais ceļš nav vienīgā bēda – vilciens nespēj nobremzēt uz ledus klātajām sliedēm un traucas vēja sagāzto koku virzienā. Vai Raiders un Ķepu patruļas kucēni tiks galā ar šo ķezu? Ledus vai sniegs – ķepaiņiem tas ir tīrais nieks!

KATALOGĀ