Bērnu literatūras jaunumi novembris II

         Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

 

 Lūsiņa, Signe. Jelgavas pasakas

 

Mēs varam mīlēt tikai to, ko pazīstam. Tāpēc, lai teiktu: “Es mīlu savu pilsētu!”, vispirms tā jāiepazīst – jāizzina vēsture, kultūra, ievērojamu pilsētnieku dzīvesstāsti un devums tautai. “Jelgavas pasakas” ļauj ieskatīties šīs skaistās un senās pilsētas dzīvē no cita skatu punkta un mudina jaunākā vecuma lasītāju pētīt dziļāk gan vēsturiskos notikumus, gan izcilo cilvēku mūža gājumu

 KATALOGĀ

 

Zusta, Zane. Toto atkož noslēpumu

 

Ir pazudis suņuka Toto saimnieks Pauls! Toto ir nobijies un bēdīgs. Cik labi, ka Toto nav viens! Ar viņu kopā ir draudzene – mierīgā un gudrā medūza Zīle. Viņa palīdz Toto nezaudēt dzīvesprieku un “atkost” kādu ļoti svarīgu noslēpumu.

KATALOGĀ

 

 

Morkūns, Gendrutis. No nomdirša dzīves

 

Nesteidzieties grāmatu nosodīt par to vien, ka tai ir diezgan ērmots nosaukums. Pasaulē ir bezgala daudz cilvēku ar neparastu vārdu, augu ar dīvainām lapām un suņu ar īpatnēju asti. Un tie visi dzīvo, dažs pat jūtas laimīgs. Šī grāmata ar itin visu – vāku, muguriņu, lappusēm, burtiem un, bez šaubām, nosaukumu – parāda to, cik ļoti tā vēlējās izstāstīt šo stāstu kopš mirkļa, kad, ieraudzījis pirmo nomdirsi, sēdos to rakstīt. Jau rakstīšanas laikā nosaukums pielipa pie vāka, bet dažu burtu krāsa iespiedās pat pēdējā lappusē. Tā nu nevarēju atteikties no dīvainā nosaukuma. It īpaši tāpēc, ka redzēju: grāmatai tas patīk.

KATALOGĀ

 

 

Šepetis, Rūta. Starp pelēkiem toņiem

 

1941. gada jūnijs. Pie durvīm atskan klauvējieni, un piecpadsmitgadīgās Līnas Vilkas dzīve mainās uz visiem laikiem. NKVD arestē Līnu, māti un jaunāko brālīti un izsūta viņus no Lietuvas uz Sibīriju. Apstākļi tur ir briesmīgi, un Līnai ir jācīnās par savu dzīvību un jāpalīdz izdzīvot citiem, arī zēnam, kuru viņa mīl. Riskēdama ar visu, viņa slepeni nodod tālāk zīmējumus ar tajos iešifrētām ziņām, cerēdama, ka tie nonāks pie nometnē ieslodzītā tēva. Bet vai ar šīm ziņām un Līnas drosmi pietiks, lai ģimene varētu apvienoties? Vai ar tām pietiks, lai viņa izdzīvotu? Daudzkārt apbalvotās bestselleru autores Rūtas Šepetis aizkustinošā un aizraujošā grāmata tagad pieejama grafiskā romāna formā.

KATALOGĀ

 

Pitseps, Juhani. Paulīnes sapņu mežs

Paulīnes grāmatas vēstījums ir skaidrs, gaišs, izglītojošs un allaž aktuāls. Šī bilingvālā meža grāmatiņa ir mazs, taču gan igauņu, gan latviešu lasītājiem būtisks solītis, lai labāk ar sirdi un dvēseli izprastu satraucošās norises mežos un to iemeslus. Labi lēmumi dzimst zem veciem kokiem, mežs liek domāt mums pašiem.

 KATALOGĀ

 

 

 

Melece, Anete. Pazudušais miedziņš

“Pazudušais miedziņš” caur asprātīgu, sižetisku bilžu stāstu apliecina grāmatu klātbūtnes lielo nozīmi ģimenes ikdienā un sniedz paraugu radošuma attīstībā, izmantojot grāmatu lasīšanu kā atspēriena punktu brīvai improvizācijai, stāstītprasmei, lomu spēlei un tēlu veidošanai vecāku un bērnu saskarsmē. Grāmata iedvesmojoši rāda, kā no vienkāršās nepieciešmības vakarā nolikt bērnu gulēt izaug vesels kultūras fenomens, kas nozīmīgs bērna attīstībai. “Pazudušais miedziņš” ir ģimenisks stāsts, kurā iesaistīts bērns, vecāki, grāmatas, rotaļlietas un rūķi, kas piegādā cilvēkiem miegu. Šķiet, ka šoreiz miedziņu kāds nozadzis, jo mazā Stella neparko nevar aizmigt arī pēc tam, kad tētis izlasījis jau tik daudzas vakara pasaciņas. Meklēšanā detektīvu lomu uzņemas visas Stellas rotaļlietas – līdz beidzot izrādās, ka miega sūtījums piegādāts istabā, kurā neviens neuzdrīkstējās ielūkoties, lai netraucētu aizņemto mammu – viņai taču šodien bija ilgāk jāpastrādā! Māksliniece grāmatu raksturo kā “gandrīz autobiogrāfisku stāstu, kas radies no mazajām ikdienas ciešanām, ko pazīst visi jaunie vecāki – grūtībām vakarā aizmidzināt bērnu. Patiesie notikumi ir savijušies ar izfantazētiem, kuri patiesībā arī ir tikpat īsti, jo arī ir daļa no ikvakara gulētiešanas rituāla: kad izlasītas viena, divas, nereti trīs grāmatas un tiek izslēgta gaisma, nākas izgudrot vēl kādu stāstu par bērna izvēlētu tēmu. Parasti tas ir detektīvs, kur kādam varonim kaut kas ir pazudis, bet mistēriju vienmēr atrisina izmeklētāji Nīlzirgs un Flamingo.”

 KATALOGĀ

 

 

Koulmane, Dženifera. Par lielām un mazām dāvanām

 

Pele un Lācis nepacietīgi gaida Ziemassvētkus. Šie svētki būs īpaši: Lācis ir apņēmies palikt nomodā, lai draugi varētu apmainīties ar dāvanām un svinēt kopā. Tas būs tik jauki! Tomēr, saņēmis dāvanu, Lācis dodas prom. Vai viņam tā nepatīk? Pelīte nezina, ka Lācis ar lielajām ķetnām mazo sainīti vienkārši nevar atvērt un jūtas vainīgs. Par laimi, pārējie meža dzīvnieki var palīdzēt. Brīnišķīgs stāsts gan maziem, gan lieliem par patieso Ziemassvētku nozīmi.

KATALOGĀ

 

Rozentāle, Līga. Ričijs Rū un draugi

 

Tu taču atceries muzikālo lācēnu Ričiju Rū!
12 sirsnīgi un pamācoši stāstiņi ievedīs Tevi lācēna Ričija Rū un viņa draugu jauno piedzīvojumu pasaulē.
Uzzini, kā Ričijs Rū tika pie savas ģitāras, kādu olu uzbūvēja izgudrotājs Kurmis, kādas ķibeles pavasarī piemeklēja dziedošo Vardi un Peles ģimeni, kā Zaķēns ar Ričiju Rū iemācījās dalīties un kā visiem kopā veicās ar gatavošanos Ziemassvētkiem.

KATALOGĀ

 

Savāda pasaule

 

Pētnieks Kleids nevēlas doties sava tēva pēdās un kļūt par izcilu zinātnieku. Viņš sapņo par klusu dzīvi lauku saimniecībā kopā ar sievu un dēlu. Viss mainās brīdī, kad Kleidu ģimene sastopas ar neizskaidrojamu pasauli, kas nepakļaujas dabas likumiem. Būdami atšķirīgi, viņi iemācās paļauties cits uz citu un aizmirst nesaskaņas, lai glābtu savu zemi un dāvātu labāku nākotni citiem.

KATALOGĀ

 

 

Pasaku burvība

 

Līdz šim iznākuši seši skolēnu dzejoļu krājumi, bet šogad bērni un jaunieši paši izteica vēlmi rakstīt pasakas, lai būtu iespēja izpausties citā žanrā. Atsaucība bija ļoti liela – tika saņemtas ap 300 skolēnu pasaku, no kurām krājumam atlasītas 60. Pasakas saņemtas no teju visu pilsētas izglītības iestāžu skolēniem. Pārstāvēta ir Jelgavas 1. internātpamatskola–attīstības centrs, 2. internātpamatskola, 3. un 4. pamatskola, 4., 5. un 6. vidusskolas, Tehnoloģiju vidusskola, Spīdolas Valsts ģimnāzija, Valsts ģimnāzija, Mūzikas vidusskola un Lazdiņas privātā pamatskola “Punktiņš”.

KATALOGĀ

 

 

Gernhoizere, Zuzanne. Atklājam dabas brīnumus

Izzinoša grāmata no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (4-7 gadi). Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem – Kādi brīnumi slēpjas pazemē? Kur ir daudz vulkānu? Kā radies Lielais kanjons? Kurš ir pasaules augstākais kalns? Kāda ir dzīve ledus valstībā?

KATALOGĀ

 

 

Kesele, Karola van. Mēs sargājam apkārtējo vidi

 

Izzinoša grāmata no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (4-7 gadi). Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem par to , kas redzams visapkārt

KATALOGĀ