Bērnu literatūras jaunumi oktobris II

 Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Ilze Skrastiņa. Kā iet pa skolu? Normāli

Iddea, 2022

 

Mika jaunie piedzīvojumi ir klāt! Jums patika jautrie stāstiņi par Miku un Elzu grāmatā “Lieliskā dzīve bez Zoom”? Labas ziņas – Ilze Skrastiņa ir uzrakstījusi grāmatas turpinājumu “Kā iet pa skolu? Normāli”. Mikiņš ir paaudzies, bet skolas dzīve arvien vēl pārbaudījumu pilns ceļš – lasi un smejies par Mika piedzīvojumiem jau citā skolas gadā!

KATALOGĀ

 

Edgars Dūmiņš. Divi rūķīši

Zvaigzne ABC, 2022

 

Kādā mazā namiņā dzīvo divi rūķīši – Kukū un Tutū. Kukū ir apzinīgs – gluži kā vecākais brālis ģimenē. Viņš labprāt palīdz citiem un bieži pēta grāmatas par zvēriņiem. Viņš ir ļoti jauks un labsirdīgs. Tutū ir varen jautrs un nebēdnīgs rūķītis. Dažreiz viņam prātā blēņas, tomēr viņš ir arī mīļš un līdzjūtīgs. Abiem kopā dienas paiet darbīgi. Viņiem patīk sēņot, vizināties ar zirdziņu, cept kartupeļu pankūkas, uzņemt ciemiņus, iepriecināt draugus un reizēm apgūt kaut ko jaunu un noderīgu. Atver grāmatu, iepazīsties ar rūķīšiem un piedalies viņu darbos un rotaļās arī tu!

KATALOGĀ

 

Filips Pulmans. Dzintara tālskatis. Triloģijas “Tumšās matērijas” 3. daļa

Zvaigzne ABC, 2022

 

Vils ir brīnumnaža nesējs. Vareni spēki gatavojas karam, un nazis ir vienīgais ierocis, kas var pasargāt no ienaidnieka. Vils ir svešinieks šajā pasaulē, tomēr viņam jādodas bīstamā ceļojumā. Zēns ir apsolījis savam tēvam nogādāt brīnumaino ieroci lordam Ezrielam. Taču kā gan viņš var turēt solījumu, ja Lira, viņa drosmīgā sabiedrotā, ir pazudusi?

KATALOGĀ

 

Daiga Bormane. Lilijas piedzīvojumi. Glābjot gandriju

Avots, 2022

 

Šis ir sirsnīgs stāsts par meitenes Llilijas piedzīvojumiem, pārceļoties uz jaunu dzīves vietu, tālu prom no iepriekšējās. Pārceļoties Lilija satiek mazo, pūkaino Gandriju, kur viņas pirmais piedzīvojums sākas ar jaunu draudzību un krāsainiem notikumiem cīņā pret Grijiem.

KATALOGĀ

 

Mauri Kunnass, Tarja Kunnasa. Ak šausmas!

Zvaigzne ABC, 2022

 

Raganas, vampīri, spoki, briesmoņi, sniega cilvēki, mūmijas un bubuļi. Tīrās šausmas? Nē, nē, nebīstieties! No Mauri un Tarjas Kunnasu krāšņās bilžu grāmatas varoņiem var baidīties pavisam droši. Tie visi ir ārkārtīgi draudzīgi, un katram stāstam ir pārsteidzošas, laimīgas beigas.

KATALOGĀ

 

Lina Žutaute. Kika Mika un kaķis uz nedēļu

Zvaigzne ABC, 2022

 

No kaķu izstādes Kika Mika kopā ar visu ģimeni iziet kā apburta. Cik gan kārtīgi, tīrīgi un kulturāli ir kaķi! Mājupceļā viņu priekšā pēkšņi uzrodas klaiņojošs vienacains kaķis. Kika Mika vēlas, lai kaķis dzīvotu pie viņiem, taču vecāki piekrīt to pieņemt tikai uz nedēļu… Nerātnelis tūlīt pat apgrauž vecmāmiņas puķes, visur atstāj spalvas un saskrāpē mēbeles. Taču ar kaķi ir tik jauki un labi! Pat sunītim Čučukam jaunpienācējs ļoti patīk. Varbūt kaķis jau ir atradis savas mājas?

KATALOGĀ

 

Vāģi 3. Es lasu, tu lasi!

Story House Egmont, 2022

 

Pietiek vien ar dažām minūtēm dienā, kas pavadītas, lasot kopā ar bērnu, lai veicinātu interesi par grāmatām. Tas lieliski attīsta iztēli un valodas prasmes, rosina zinātkāri un nostiprina koncentrēšanās spējas. Turklāt kopīga lasīšana ir jauks laika kavēklis un palīdz veidot uzticības pilnas attiecības starp bērnu un vecākiem.

KATALOGĀ