Bērnu literatūras jaunumi septembris II

           Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Lūsinda Railija, Harijs Vitekers. Bils un sapņu eņģelis

Zvaigzne ABC, 2022

 

Bils ar ģimeni nesen ir pārcēlies uz citu dzīvesvietu. Jaunajā mājā naktīs dzirdami noslēpumaini trokšņi, tāpēc Bilam rādās biedējoši sapņi. Par laimi, kāds viņu sargā… Sirdi sildošs stāsts par to, kā tas, ko iepriekš neesam zinājuši, laika gaitā kļūst par visbrīnišķīgāko atklājumu.

KATALOGĀ

 

Deivids Valjamss. Bakingemas pils briesmonis

Zvaigzne ABC, 2022

 

Laidies ugunīgā un fantastiskā nākotnē, mītu un leģendu pilnā piedzīvojumā kopā ar bestselleru autoru Deividu Valjamsu un kādu mazu zēnu, kuram jāglābj pasaule! Ir 2120. gads, un Londona ir drupās. Jaunais princis Alfrēds nekad nav pazinis dzīvi ārpus Bakingemas pils, taču, kad dīvaini notikumi iekļūst tās sienās un tumšajos gaiteņos klīst pati nāve, viņš tiek ierauts noslēpumu, piedzīvojumu un briesmoņu pasaulē. Alfrēda māti iesloga Tauerā, un zēnam jāsaņem visa drosme un jācīnās, lai glābtu viņu un Londonu…

KATALOGĀ

 

 

Kairi Looka. Pija Prjaņika un vārdēdis

Pētergailis, 2022

 

“Pija Prjaņika un vārdēdis”, stāsta par meiteni Piju Prjaņiku, kas sāk mācīties 1. klasē. Pirmajā skolas dienā noskaidrojas, ka klasē notiek kaut kas dīvains: uz sienas parādās violetas pēdas, no kalendāra pazūd dažas fotogrāfijas, bet skapī, kur glabājas ābeces, atskan dīvaini trokšņi. Vēlāk no ābecēm, tāfeles un grāmatām pazūd burti un vārdi. Rakstniece aktualizē vienu no mūsdienu svarīgākajiem jautājumiem – kā bērnus ieinteresēt lasīt grāmatas.

KATALOGĀ

BĒRNU NOZARU LITERATŪRA

 

Lina Matiukaite. Kikas Mikas ābece

Zvaigzne ABC, 2022

 

Kikas Mikas ābece atslēgs vārtus uz burtu un vārdu valstību, kurā dzīvo visi 33 latviešu alfabēta burti. Kopā ar Kiku Miku bērns apgūs latviešu alfabēta burtus, iepazīs divskaņus, noteiks priekšmetu un dzīvnieku pirmo burtu, noteiks skaņas vārdos, iepazīs rakstītos burtus. Grāmatas vidū būs atrodamas burtu uzlīmes, bet beigās piedāvātas spēles, kas paredzētas vārdu darināšanas iemaņu attīstīšanai.

KATALOGĀ

BĒRNU LITERATŪRA ANGĻU VALODĀ

 

 

Tom Fletcher. The Danger Gang

Puffin Books, 2021

 

Franky can’t wait to move to his new town – although he wishes he didn’t have to leave his best friend Dani behind. But everything changes after the storm, when strange green lightning and powerful thunder crash down on the town. From that night on, the kids who live on Franky’s street start to change. One by one, they become a little odd. A little unusual. A little… magical. Franky’s always wanted to be part of an amazing gang – just like his hero, super-spy Zack Danger!

KATALOGĀ

 

Enid Blyton. The Naughtiest Girl In The School

Hodder Children’s Books, 2021

 

Elizabeth Allen is spoilt and selfish. When’s she’s sent away to boarding school she makes up her mind to be the naughtiest pupil there’s ever been! But Elizabeth soon finds out that being bad isn’t as simple as it seems…

KATALOGĀ