DAIĻLITERATŪRAS JAUNUMI OKTOBRIS II

 `        Jaunākie izdevumi daiļliteratūrā

 

ORIĢINĀLLITERATŪRA

 

Keita Ketnere. Ieelpot tumsu

Virja LK, 2022

 

Jaunās sievietes dzīvē ir iestājusies dziļa un laimīga ieelpa. Tumsa šobrīd ir prom. Vai viņa spēs dzīvot tālāk, notikušo izsvītrojot no atmiņas? Liene saprot, ka tā nebūs.

Katalogā

 

Ēriks Streičs. Latviešu dēkainis krievu armijā

Zvaigzne ABC, 2022

 

Grāmatā aprakstītas latviešu un igauņu puišu gaitas krievu armijā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Trulums un loģiskā saprāta trūkums, kas tajā valdīja toreiz, šķiet, nav mainījies, bet kļuvis tikai vēl dziļāks un noziedzīgāks. Bet jaunība un izcila humora izjūta to padarīja panesamu, un krievu militāristu īstā seja te atklājas zem daudziem slāņiem.

Katalogā

 

Sarmīte Ziemane. Jāņuzāle

Autorizdevums, 2022

 

No 15 līdz 70 gadiem šis darbs rakstīts kā dienasgrāmata. Darba pamatā ir mīlestība, un arī pārinodarījums. Mīlestība pret vecākiem: mamma ir nervu slimniece, tēvs mīl iedzert. Mīlestība pret mīļoto cilvēku visa mūža garumā, pret bērniem un vispār pret dzīvi. Dažreiz mīlestība ir priecīga, dažreiz – skumja. Cauri grāmatai vijas Itas sarežģītais liktenis.

Katalogā

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

 

 

Rejs Bredberijs. 451 grāds pēc Fārenheita

Zvaigzne ABC, 2022

 

451 grāds pēc Fārenheita ir temperatūra, kurā uzliesmo un aizdegas papīrs. Šajā romānā atainota antiutopija, nākotnes sabiedrība, kurā grāmatu lasīšana ir aizliegta ar likumu, dedzinātāju brigāde nepagurdama strādā, lai iznīcinātu jebkādu drukātu tekstu, interaktīvā televīzija veiksmīgi apstulbina skatītājus, psihiatri tiek galā ar nedaudziem citādi domājošajiem, bet nelabojamiem disidentiem tiek uzrīdīts Mehāniskais suns.

Katalogā

 

Džeina Fellona. Izstāsti man noslēpumu

Dienas Grāmata, 2022

 

Džeina Fellona visu mūžu producējusi filmas un seriālus, taču tad kādā diena nolēma kļūt par pilna laika rakstnieci. Tātad tā nav sakritība, ka arī romāns “Izstāsti man noslēpumu” vēsta par Holiju Kūperi, kas atbild par scenārija izstrādi seriālam, ko savos ekrānos ar dzelžainu regularitāti sagaida tūkstošiem skatītāju. Holija nav karjeriste, darbs viņai ir pati dzīve. Bet ko darīt, kad šķietami sakārtotajā ikdienā notiek negaidīts sižeta pavērsiens un dzīve mazpamazām pārvēršas seriālā, kura ik nākamā epizode var būt nepatīkams pārsteigums? Un arī darbā groži izslīdējuši no rokām – tu vairs nespēj vadīt ne savus padotos, ne notikumu gaitu. Džeina Fellona atklāj gan cilvēku savstarpējo attiecību psiholoģiju, gan seriālu industrijas aizkulises. Iespējams, šī grāmata liks skatīties nākamo sēriju – gan ekrānā, gan dzīvē – citām acīm.

 

Katalogā

 

Elīna Hilderbrenda. Mulso siržu viesnīca

Kontinents, 2022

 

Kad noslēpumains miljonārs iegādājas noplukušu viesnīcu Nantaketā, vietējie ir izbrīnīti. Kurš gan vēlēsies apmeklēt šo graustu, ja pilsētā netrūkst labu hoteļu? Un kā jaunais īpašnieks grasās atjaunot viesnīcu, ja pats atrodas ārzemēs? Izrādās, viņš ir noalgojis Lizbeti Kītonu, svaigu šķirteni ar tik salauztu sirdi, ka viņa ir gatava uz visu, lai viesnīcu padarītu izcilu. Uzdevums ir sarežģīts – jātiek galā ne tikai ar kaprīziem klientiem, bet arī darbiniekiem, kuriem ir savi noslēpumi.

Katalogā

 

Eimors Taulzs. Džentlmenis Maskavā

Aminori, 2022

 

Eimora Taulza romāna darbība norisinās Krievijā. Grāfs Aleksandrs Rostovs 1922. gadā nonāk boļševiku tribunāla priekšā. No nāvessoda viņu izglābj kāds pirms gadiem sacerēts dzejolis revolucionārās noskaņās. Rostovam tiek piespriests arests neparastā izsūtījuma vietā – viesnīcā “Metropole”, kuru viņam nav tiesību atstāt. Nekad. Grāfam Rostovam jāpielāgojas dzīvei jaunajos apstākļos, un pamazām viņš aptver, ka džentlmenis nevar būt “bijušais”.

Katalogā

 

 

 

Keita Atkinsone. Agrā gaitā es ar suni

Zvaigzne ABC, 2022

 

Bijušās policistes, tagad lielveikala drošības dienesta vadītājas Treisijas Voterhausas diena rit ierastās sliedēs, līdz viņa tiek pie kāda šokējoša pirkuma. Šis neprāta mirklis apgriež Treisijas dzīvi ar kājām gaisā, rāmo ikdienas ritējumu nomaina bailes un briesmas uz katra soļa. Par lieciniekiem Treisijas neprātīgajai rīcībai Līdsas Meriona centrā kļūst sirma aktrise, pati atrazdamās uz katastrofas sliekšņa, un Džeksons Broudijs, kurš ir atgriezies savā dzimtajā grāfistē, lai meklētu kāda cita cilvēka saknes. Viņi visi trīs uzzina, ka pagātne nekad nav vēsture un ka neviens labs darbs nepaliek nesodīts.

Katalogā

 

 

Vudijs Allens. Bez spalvām

Aminori, 2022

 

Vudijs Allens, viens no slavenākajiem amerikāņu kinorežisoriem, ir arī vairāku lielisku prozas darbu autors. Krājumā “Bez spalvām” ietverti viņa humoristiskie stāsti un apcerējumi, kuros Allens ar pārgalvīgu humoru apcer savu neirotisko bezcerības sajūtu.

Katalogā