DAIĻLITERATŪRAS JAUNUMI SEPTEMBRIS

     Jaunākie izdevumi daiļliteratūrā

ORIĢINĀLLITERATŪRA

 

 

Lauren Lynx. Vēl reizi mīlēt

Autora izdevums, 2022

 

Sapņi un ambīcijas atveda Lukasu Heinu no Aidaho mazpilsētas līdz Ņujorkas starmešiem. Viņš vada dienas, ceļot debesskrāpjus, bet naktīs augstu vilni sit uzdzīve. Pēc sievas nodevības Lukasam sievietes ir tikai īslaicīga izklaide. Viss mainās, kad viņš sastop skaistu oficianti, kura liek Lukasa pasaulei sašķobīties

KATALOGĀ

 

 

Valdis Rūmnieks. Kā smaržo vārdi

NT Klasika, 2022

 

 

KATALOGĀ

 

 

Sandra Švarca. Pats trakākais

Zvaigzne ABC, 2022

 

Kad Pierīgas ezera krastā tiek atrastas divas nogalinātas meitenes, izmeklētāju komanda vēl nenojauš, ka tie nebūs vienīgie šī slepkavas upuri. Mulsina arī lapa ar dīvainu tekstu, kas tiek atrasta vienai no mirušajām uz krūtīm – franču dzejnieka Artūra Rembo dzejas rindas ar parakstu “Pats trakākais”. Kas ir šis “Pats trakākais”? Vai apkaimē sācis uzdarboties maniaks? Un kas saista četras tik dažādās nogalinātās sievietes? Izmeklēšanas gaitā aizdomas krīt gan uz vienas bojāgājušās vīru, gan uz kādu bijušo ieslodzīto, gan uz dīvainu jaunu sievieti, kura zina valodas un kurai tīk doties pastaigās negaisa laikā…

KATALOGĀ

 

 

Dzintra Šulce. Veiksminieks

Unda, 2022

 

Aldis nesaprot pats sevi. Cenšas attaisnot, baidās atzīties. Visu nelaimju cēlonis – neatļauties būt sev pašam. Bailes lemt un rīkoties. Tad sanāk atlikt un atlikt, līdz pēdējam pagriezienam. Cilvēki melo sev, jo pūlas darīt visu, lai no malas dzīve izskatītos labi… it kā pārējiem būtu svarīgi – kas, ar ko un kā.

KATALOGĀ

 

 

Jurģis Liepnieks. Mans nabaga pirāts

Zanes grāmatas, 2022

 

Pēc sešpadsmit laulības gadiem Marats vēlas tikt vaļā no savas sievas, taču šķiršanās viņam nešķiet labs risinājums. Tā būtu nedziedināma trauma meitai, vainas sajūta viņam, kā arī savstarpēji pārmetumi un strīdi, tāpēc Marats izšķiras par sievas slepkavību. Viņš spriež, ka nāve arī Tvinkai pašai būs daudz labāks ceļš nekā šķiršanās. Viena lieta ir salauzt kādam sirdi divdesmit gadu vecumā, pavisam cita – salauzt sievietei dzīvi četrdesmit gados. Dimitrijs, viņa labākais draugs, kuram Marats atklāj savu nodomu, salīdzina viņu ar Dostojevska Raskoļņikovu un cenšas atrunāt, taču ir par vēlu. Šis ir kriminālromāns, kura varoņi ir filozofi, kas pieņem nepareizus lēmumus, bet uzdod sev pareizus jautājumus. Romāns par mīlestību, noziegumu un sodu.

KATALOGĀ

 

 

Anna Marija Serģe. Es gribu tev kaut ko parādīt

Ezerrozes grāmatas, 2022

 

Jau vairākus gadus dzīvodama Londonā, latviešu meitene Milija atklāj, ka viņai ir vairāk kopīgā ar svešo zemi, nekā bija šķitis līdz šim, saprazdama arī to, ka sarežģītās, lai gan ārēji tik saskanīgās, savstarpējās attiecības ar sev tuvajiem slēpj pavisam tumšus noslēpumus. Līdz galam neatklāti, mistiski raduraksti, deviņpadsmitā gadsimta slavenais angļu okultists Alisters Kroulijs un ķeltu mitoloģijas elementi – tas viss kopā apvij notikumus, kurus nākas piedzīvot romāna galvenajai varonei.

 

KATALOGĀ

 

 

Dace Vīgante. Romantiķis

Zvaigzne ABC, 2022

 

Ātrums, spēks, kaislība, vīrieša prāts un jūtīgums – Dace Vīgante krāšņā, bagātā valodā un neparastā rakursā atklājusi motorsporta fanātiķi Haraldu Vindinieku, kā arī viņa dzimtas stāstu, kas nesaraujami saistīts ar 20. gs. notikumiem – no viņa vecvecāku dzīves pirmajā Latvijas valstī, cauri Otrajam pasaules karam un padomju laikam līdz jaunās tūkstošgades sākumam. Romāns “Romantiķis” ir talantīgi uzrakstīta cilvēka un laikmeta hronika, kā arī dinamiskas un svaigas – motorsporta – tēmas pārliecinošs un oriģināls pieteikums jaunākajā latviešu prozā.

KATALOGĀ

 

 

Gundega Repše. Naži betonā

Dienas Grāmata, 2022

 

Grāmatas autore teic: “Kopš 24. februāra Krievijas slepkavnieciskā iebrukuma Ukrainā es vairs nezinu neko. Par jebko – pilnīgi neko. Tad kālab turpināt rakstīt, jautāju sev diendienā un bezmiega klajumos. Jo es nejūtos sakauta, tāds paradokss. Ir diendienas izmisums un emocionāls pārsātinājums no informācijas neizsīkstošajām lavīnām un cilvēku ciešanu bezgalības, bet es apzinos, kā ar katru dienu norūdās morālā pretstāve. Klusa, kaut kur dvēseles dziļumos, kas neļauj izteikties propagandas stilistikā, bet varbūt arī šī atzīšanās var kādam noderēt, ja ir vajadzība dzirdēt otra apmulsumu Totālā Ļaunuma apstākļos”.

 

KATALOGĀ

 

Guntis Berelis …rakstīt…

Orbīta, 2022

 

Šī grāmata iecerēta kā pretarguments bezgaldaudzajiem apcerējumiem ar nosaukumu “Kā uzrakstīt ģeniālu romānu” un tml., pēc kuru izlasīšanas ģeniālu romānu nesarakstīs pat visģeniālākais prozists. Taču tā nav nedz mācību grāmata, nedz lekciju apkopojums, nedz pamācība pēc principa “kā uzrakstīt”, kaut gan tajā atrodamas arī tīri praktiskas lietas. Izdevumu var uzlūkot kā loģiskā struktūrā izkārtotas esejas par rakstīšanu kā mākslu: kā panākt savas personības projekciju tekstā, ko tas nozīmē – rakstība/stils, kā nevairīties pašam no sevis, kā veidojas autora attiecības ar tekstu utt. Grāmatā mēģināts no sētas puses iemest aci tajā ārkārtīgi komplicētajā un mīklainajā alķīmijā, kas notiek rakstītgribētāja apziņā laikā, kad top teksts.

KATALOGĀ

DZEJA