Jaunumi marts

Marta nozaru literatūras jaunumos – Ekonomika, ģeogrāfija, filosofija, kara lietas, medicīna, pedagoģija, politika, psiholoģija, reliģija, tiesības, transports, valodniecība, vēsture, zooloģija, arhitektūra, māksla, mūzika.

Ekonomika

Valērijs Praude – Pārdošanas vadība.

Rīga: Biznesa augstskola Turība, 2018 Domājot par patērētāju vajadzību apmierināšanas nozīmīgumu, grāmatas autori ir nonākuši pie secinājuma, ka uzņēmējdarbībā panākumu un sekmju noslēpums ir šāds: patērētājiem jāpiedāvā tādas preces un pakalpojumi, kas pārsniedz gaidīto patēriņa vērtību.

 

 

 

Laura Vanaga-Mickeviča – Kā gūt panākumus Latvijā.

Rīga: ALTA, 2018 Dzīves pieredzes un izciliem sasniegumiem bagāti cilvēki ir sastopami tepat mūsu valstī. Tie ir stāsti kas gan iedvesmo, gan rosina spert reālus soļus savas personīgās izaugsmes virzienā. Katrs no panākumu stāstiem ir īpašs, un liek nonākt pie atziņas, ka nav gatavas receptes veiksmes pievilināšanai – katram jārada savējā. Tomēr ieskatīšanās stāstnieku pasaules aizkulisēs, personīgajos pārdzīvojumos un pārdomās, sniedz iespēju saprast, ka panākumus veido vienkārši ikdienas soļi – atliek tikai darīt, un tie atnāks.

Ģeogrāfija

Ainārs Kadišs – Vitimas upes noslēpumi.

Rīga: Jumava, 2018 Autors piedāvā ieskatīties pašās Austrumsibīrijas dzīlēs, veicot vienatnē neiedomājamu maršrutu gandrīz astoņsimt kilometru garumā ar laivu pa vienu no Sibīrijas mežonīgākajām un noslēpumainākajām upēm — Vitimu.

Filozofija

Ērlings Kage – Klusums.

Rīga: Jumava, 2018 Autora grāmata ir ļoti personiska, valdzinoša un nozīmīga grāmata, kas spēcīgi uzrunā mūsdienu lasītāju. Viņš uzdod trīs būtiskus jautājumus – kas ir klusums, kur to meklēt un kāpēc šodien klusums ir svarīgāks nekā jebkad agrāk?

 

 

 

Kultūras feminisms.

Rīga: Zinātne, 2017 Vārdnīca sniedz ieskatu, cik daudzveidīgi feminismi sastopami teorētiskajā literatūrā un jēdziena lietošanas praksē. Katrs šajā vārdnīcā iekļautais šķirklis ir oriģināls autordarbs, izmantojot plašu un daudzveidīgu teorētiskās literatūras klāstu svešvalodās (galvenokārt angļu, arī norvēģu, krievu, vācu un franču valodā), ņemot vērā arī Latvijas specifiku, un izvērstākie šķirkļu apraksti var kalpot arī kā uzziņu literatūra.

Kara lietas

Eduards Mauriņš – Meistaršāvējs.

Rīga: Avots, 2017 Ieroču un šaušanas mācība, ietverta iepazīšanās ar šautenēm, šaušanas teorija, tēmēšanas apmācība ar vingrinājumiem, bieži pieļautās kļūdas treniņos, šautuvju uzbūve, uguns disciplīnas un daudz citas noderīgas informācijas par šautenēm, karabīnēm, revolveriem, pat šautenēm un mazkalibra šautenēm. Pievienoti arī zīmējumi, kas palīdz labāk uztvert informāciju.

 

 

 

Ilze Krīgere – 75 priekšmetu stāsti par Latviju Pirmajā pasaules karā.

Rīga: Latvijas Kara muzejs, 2017 Grāmata ir unikāls vizuāls Latvijas Kara muzeja kolekcijas katalogs par Pirmā pasaules kara liecībām, kas papildināts ar saistošiem stāstiem. Grāmatā autori atklāj 75 stāstus par dažādiem ekspozīcijā aplūkojamajiem interesantākajiem un nozīmīgākajiem priekšmetiem, vienlaicīgi gan ļaujot lasītājam aplūkot šos priekšmetus vizuāli, gan ļaujot iegūt papildu informāciju, ko priekšmets vai dokuments var pastāstīt par savu laiku.

Medicīna

Kristīna Nortrapa – Dzīvot vieglāk.

Rīga: Lietusdārzs, 2018 Grāmata sniedz konkrētus un pārliecinošus padomus, kā uzturēt veselību, vitalitāti un harmoniju visās dzīves jomās. Autore nevis sniedz mūsdienās tik izplatītos padomus par veselīgu dzīvesveidu un fiziskajām aktivitātēm, bet soli pa solim māca lasītājiem ieklausīties ķermeņa valodā un iepazīt katram savas unikālās vajadzības, lai saskaņotu ķermeņa un gara darbību. Izmantojot jaunākos epiģenētikas un medicīnas pētījumus un zināšanas, autore lasītājiem sniedz aizraujošu vēstījumu par to, kā aizvadīt veselīgu, laimīgu un svētītu dzīvi.

 

 

 

Aina Cebura – Citrons.

Rīga: Avots, 2018 Citroni ir lieliska dabas velte. Tas, ka šie augļi ir pieejami, vienkārši sagatavojami, ērti lietojami un bez jebkādiem nevēlamiem blakusefektiem, rada cilvēkiem iespēju plaši izmantot citronu dziednieciskās īpašības ikdienas dzīvē: gan kopā ar zāļu tējām dažādu kaišu ārstēšanai, gan kulinārijā ēdienu garšas uzlabošanai, gan kosmētikā un pat mājsaimniecībā.

 

 

 

Mišela Olivjē – Mazulis ēd.

Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC, 2018 Grāmata piedāvā 200 vienkārši pagatavojamu ēdienu receptes. Šie ēdieni gan iepriecinās mazuļu garšas kārpiņas, gan nodrošinās viņus ar augšanai un attīstībai nepieciešamajām uzturvielām.

 

 

 

Maria Juselius – Sievietes ceļojums ķīniešu medicīnā.

Rīga: Autorizdevums, 2018 Ķīniešu uztverē sieviešu problēmas, sāpes un ciešanas nav normāla parādība. Sievietei ir svarīgi izjust baudu, dzīvesprieku, un dzīvot piepildītu dzīvi. Grāmatā ir atspoguļoti dažādi sievietes dzīves periodi un aspekti ar patiesiem stāstiem no autores pieredzes.

 

 

 

Anatolijs Danilāns – Dzīvo priecīgs un vesels.

Rīga: Jumava, 2018 Neparasti ražīgais profesors, kuram rūp tautas veselība daudzu gadu garumā, līdzcilvēkiem ir devis daudz vērtīgu padomu. Diemžēl tie ir publicēti izklaidus — pēc skaita daudzās grāmatās un preses izdevumos, kā arī pārraidīti televīzijā un radio. Līdz ar to ir pienācis laiks sistematizētam izdevumam, kur vienkopus būtu izlasāms pats svarīgākais un vērtīgākais no daktera zināšanu pūra… Grāmata apkopo profesora pēdējo divdesmit gadu laikā sniegtās atziņas. Turpinājums rakstu krājumam “Dzīvo vesels!”.

Pedagoģija

Jānis Pāvulēns – Konsultatīvais atbalsts skolēniem.

Rīga: Raka, 2018 Grāmatā raksturots uzvedības izmaiņu modelī pamatots konsultatīvs atbalsts un tā posmi. Šo modeli ikviens savas kompetences ietvaros var izmantot darbā ar skolas vecuma bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, lai palīdzētu pārvarēt uzvedības problēmas, t. sk. sekmētu veselības uzvedību. Grāmatā ir skaidroti uzvedības izmaiņu modeļa pamatprincipi un raksturots uzvedības izmaiņu process, kā arī aprakstītas iespējamās grūtības, problēmas, izaicinājumi un sniegti praktiski ieteikumi to pārvarēšanai.

 

 

 

Astrīda Jansone – Labie ļaudis.

Rīga: Vītolu fonds, 2017 Pirms dažiem gadiem autore sāka pulcēt atmiņu stāstus no visas pasaules, lai tos saglabātu nākamajām paaudzēm. Viņa apkopoja daļu Vītolu fonda ziedotāju dzīvesstāstu – citus, tepat Latvijā, citus – pāri okeānam atlidojušus. Kopā grāmatā ietverti 44 atmiņu stāsti no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas un Latvijas. Visi stāsti iesākas līdzīgi – ar vārdiem: “Es piedzimu Latvijā…” Grāmatā ir daudz mīlestības – pret cilvēkiem, pret savu zemi – savu Latviju. Un vēl – nesalaužama ticība jauniešiem, mūsu zemes nākotnei.

 

 

 

Marita Knopkina – Atklāj, iepazīsti, izkrāso!

Rīga: RaKa, 2017 Grāmatā ir apkopoti uzdevumi bērniem sākot no 5 gadu vecuma, ar kuru palīdzību var attīstīt gan rakstīt prasmei un rokdarbiem tik nepieciešamo sīko pirkstu motoriku, gan veidot izpratni par ģeometriskām figūrām un telpu. Zīmējumu līnijas palīdz iepazīt figūru pasauli, bet krāsošana – vingrināt pirkstu kustības. Grāmatu var izmantot arī vecāki, jo to papildina detalizēti metodiskie ieteikumi.

Politika

Demokrātiskie procesi Austrumu un Centrālajā Eiropā 1917. gadā: politiskie, militārie, sociālie un kultūras aspekti.

Rīga: Latvijas Kara muzejs, 2017 2017. gada aprīlī Latvijas Kara muzejs, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte un Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts rīkoja starptautisku zinātnisku konferenci “Demokrātiskie procesi Austrumu un Centrālajā Eiropā 1917. gadā: politiskie, militārie, sociālie un kultūras aspekti”. Šajā rakstu krājumā ietverta daļa no konferences priekšlasījumiem.

Psiholoģija

Roza Eliota – Apzinātības elpa.

Rīga: Zvaigzne ABC, 2018 Grāmatas autore saka: “Apzinātība un elpošana iet roku rokā. Mēs piedzimstam apveltīti ar ideālu apzinātības instrumentu – elpu.” Izrādās, ka līdz apzinātai dzīvei ir tikai viens elpas vilciens. Ja, praktizējot apzinātību, atskaites punkts ir elpošana, tad iespējams pilnībā piedzīvot pašreizējo brīdi un atklāt sevī tik lielu spēku un gudrību, kādu pat nevarēja nojaust. Grāmatā iekļauti 16 vingrinājumi, ko praktizējot apgūsiet kā apzinātu elpošanu, tā apzinātu dzīvi.

Reliģija

Francisks – Mīlestības līksme.

Rīga: Kala Raksti, 2018 Grāmatā apkopotas atziņas pēc 2014. un 2015.gadā notikušajām Bīskapu sinodēm, kas bija veltītas laulībai un ģimenei. Nav iespējams pārvērtēt šī Pamudinājuma dziļumu. Pirmo reizi Baznīcas dokuments sniedz konkrētus ieteikumus garīgās psiholoģijas gaismā, tādējādi parādot, ka Baznīcai rūp ne tikai doktrīna, bet arī cilvēks, kurš ir aicināts dzīvot svētumā savu laulības un ģimenes dzīvi.

 

 

 

Horhe Mario Bergoljo – Pazemības ceļš

Rīga: Kala Raksti, 2018 Šajā grāmatā ietvertas divas kardināla pāvesta Franciska esejas par korupciju un tās saistību ar grēku, kā arī par veidu, kā no tā tikt dziedinātam. Lasot tiksim satricināti – vienalga, vai mēs būtu politiķi, biznesmeņi, valsts ierēdņi, konsekrētie Dieva kalpi vai “vienkāršie” cilvēki. Korupcija garīgajā izpratnē nozīmē trūdēšanas procesu, cilvēka samaitātības stāvokli, kas rodas tad, ja pierodam pie ļaunuma un to attaisnojam, slīgstot pašpietiekamībā un otra cilvēka tiesāšanā. Šis garīgais process ir ejams katram cilvēkam pašam, vienatnē, lai viņš pilnveidotos kā personība un palīdzētu atjaunoties sabiedrībai, kurā dzīvojam, – ģimenei, valstij, Baznīcai.

 

 

 

Daina Strelēvica – Ja tevi mīl un gaida.

. Rīga: J.L.V., 2017 Grāmatā ievietotas Iļģuciema sieviešu cietuma kapelānes –grāmatas autores vairāk nekā desmit gadu laikā tapušās piezīmes par ikdienas darbu un sastaptajām sievietēm. Dienasgrāmatas ierakstus papildina autores maģistra darba izstrādes laikā tapušās atziņas par sieviešu psiholoģiju.

Tiesības

Sanita Osipova -Eiropas tiesību priekšvēsture.

Rīga: Tiesu namu aģentūra, 2017 Jaunais izdevums lasītājam dos iespēju iepazīt iepriekš neizzinātās romiešu tiesību priekšvēstures laika tiesības. Izdevumā bagātīgi izmantoti konkrētā laika perioda tiesību vēstures fakti, likumi, aplūkota to piemērošana. Autores pētījums uzskatāms par nozīmīgu soli gan tiesību vēstures, gan visas civilizācijas vēstures izzināšanā. Tas ir pirmais seno tautu tiesību vēstures apkopojums latviešu valodā, kas palīdzēs labāk izprast arī mūsdienu tiesību sistēmu, vēsturi, kultūru un citus sabiedrībā notiekošos procesus.

 

 

 

Zane Sedlova – Tiesību aizsardzības mehānismi, ja tiesa neuzdod prejudiciālo jautājumu.

Rīga: Zanes Sedlovas izdevums, 2017 Grāmatā padziļināti analizēta situācija, kad pēdējās instances tiesa neizpilda Līguma par ES darbību 267. panta trešajā daļā noteikto pienākumu. Grāmatā apkopotās idejas ir būtisks informācijas avots ikvienam Latvijas indivīdam vai uzņēmumam, kas savu tiesību aizsardzībai ir vērsies tiesā lietā, kas nomināli var skart ES tiesību akta spēkā esamības vai interpretācijas jautājumus.

Transports

Lauku Platuma dzelzceļi.

Ventspils: Ventspils muzejs, 2017 Grāmata ir vēstījums par maz zināmām Latvijas dzelzceļa transporta vēstures lappusēm. Tajā apkopots bagātīgs faktu un ilustratīvais materiāls par Pirmā pasaules kara laikā būvētiem šaursliežu dzelzceļiem, kas Latvijas rietumu daļā bija nozīmīgs vietējais transporta līdzeklis. Baltijas valstīs vienīgais lauku platuma dzelzceļš darbojas Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā – leģendārais Kurzemes tvaika mazbānītis.

 

 

 

Ilustrētā Latvijas dzelzceļa vēsture, 1861-2016.

Rīga: Dienas Žurnāli, 2016 Pirms 155 gadiem aizsākās dzelzceļa vēsture Latvijā. Grāmata ir unikāla vēstures liecība par dzelzceļa attīstību Latvijā. Tajā apkopoto vēsturisko notikumu izklāsts ir ilgstošā laikposmā veikto pētījumu rezultāts, kuru aizsākumi meklējami jau 20. gadsimta vidū. Grāmatā iekļautā informācija ir bagātīgi ilustrēta ar fotomateriāliem, no kuriem daudzi publicēti pirmo reizi.

Valodniecība

Undīne Priedoliņa – Have Fun!

Rīga: RaKa, 2017 Grāmata ir radīta ar mērķi – iepazīstināt bērnus ar angļu valodu, paralēli stiprinot kompetences dzimtajā valodā; padarīt vieglāku pāreju no pirmsskolas uz skolu. Piedāvātais rotaļnodarbību apraksts un struktūra palīdz pirmsskolas pedagogiem organizēt pedagoģisko procesu angļu valodā. Tajā ir piedāvāti ieteikumi un pamatojumi svešvalodas apguves nepieciešamībai. Tas aptver visas pirmsskolas izglītības mācību saturu jomas jeb priekšmetus un ir vērsts uz mūsdienīgu mācību procesa realizāciju.

 

 

 

Inga Sarma – Latviešu valoda studentiem.

Rīga: LVA, 2017 Lasīšanas tekstu un uzdevumu krājums ir veidots kā pielikums mācību grāmatai „Latviešu valoda studentiem”. Mācību materiālā ir dažāda veida, garuma un sarežģītības teksti un uzdevumi, kas nostiprinās un paplašinās valodas apguvēju vārdu krājumu, attīstīs lasītprasmi un tekstu uztveri latviešu valodā, kā arī nostiprinās lingvistisko kompetenci.

 

 

 

Valodas prakse: vērojumi un ieteikumi.

Rīga: Latviešu valodas aģentūra, 2017 Rakstu krājuma vispārīgo jautājumu sadaļā sniegts visu līdz šim iznākušo 11 numuros iekļauto publikāciju apskats, kurā izvērtēts paveiktais un ieskicēti nākamie darbi. Plašākās sadaļas ir veltītas leksikai un tās lietojumam, kuros aplūkotas mūsdienu latviešu leksikogrāfijas aktualitātes, latviešu valodas pārmaiņu vērtējuma meklējumi, valodas lietojums elektroniskajā saziņā, valoda reklāmā u. c. aktualitātes. Rakstu krājums ir daudzpusīgs un noderīgs uzziņu materiāls visiem, kas interesējas par latviešu valodu, par valodas kultūru un valodas prakses jautājumiem.

 

 

 

Marks Ablijs – Tā viņi te runā.

Rīga: LVA, 2017 Populārzinātniskā grāmata par izzūdošām valodām, kurā krāšņā valodā no socioloģiskas un lingvistikas aspekta aplūkotas vairākas no apdraudētākajām valodām pasaulē. Tā veidota kā autora ceļojuma apraksts, dokumentējot tikšanos ar runātājiem dažādās valodās visā pasaulē, kuri par valodu stāsta, atklājot savu dzīvi un ikdienas nodarbošanos.

 

 

 

Alīse Laua (1914-1994) in honorem.

Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2014 Krājumā ietilpst vienpadsmit rakstu, kurus tematiski vieno Alīses Laua personība un zinātniskās darbības analīze. Tuvāk aplūkots A. Lauas pienesums leksikogrāfijas un frazeoloģijas teorijā un praksē.

 

 

 

Andra Kalnača – Semantika. Sintakse. Valodas kultūra. Inta Freimane. Scriptum Festivum.

Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2017 Ikvienam no mums piemītošo un piederošo valodu valodnieki izzina un pēta, lai, izplatot zināšanas un izpratni, veicinātu skaidrību, apzinātību un saprotamību valodas lietojumā un saziņā. Latviešu valodas pētnieku pulkā Inta Freimane (1933-2017) radusi īpaši nozīmīgu un paliekamu vietu.

Vēsture

Юрий Сергеевич Эглескалн – За счастьем в Россию.

Санкт-Петербург: РЕНОМЕ, 2017 Grāmata ir tapusi, balstoties uz autora dokumentāliem meklējumiem par savas dzimtas pamatlicējiem, kuru bērni ar citiem Kurzemes zemniekiem 1884. gadā pārcēlās uz Krieviju. Smeļoties faktus no ievāktajiem vēsturiskiem un arhīva datiem, kā arī no vēl dzīvojošo pēcnācēju liecībām, autors savā grāmatā iemūžina 1930-1938 gados represēto latviešu kolonistu, viņu ģimeņu un mazbērnu dzīves gājumus, kas liktenīgi tika šķirti no savas vēsturiskās Dzimtenes un dzīvoja tā laika Padomju Savienībā.

 

 

 

International Conference “Damage Caused by the Soviet Union in the Baltic States” – Damage caused by the Soviet Union in the Baltic States.

Rīga: Ltd. E-forma, 2017 Padomju okupācijas režīms ir radījis milzīgus sociālekonomiskus zaudējumus visām okupētajām valstīm. Šī grāmata ir publicēta ar nolūku, lai informēt sabiedrību par padomju totalitārā režīma būtību un tās sekām, kuras mēs joprojām izjūtam šodien.

 

 

 

Svetlana Aleksijeviča – Sievietes karā.

Rīga: Latvijas mediji, 2018 Grāmata vēsta par Otro pasaules karu sieviešu acīm. Kara laikā viņas bija jaunas meitenes un pildīja ne tikai medmāsas pienākumus, bet kļuva arī par snaiperēm vai pilotēm. Viņas cīnījās sarkanās armijas pusē. Bet pāri visam – viņas mīlēja, tika mīlētas un pakļautas, samaltas un atbrīvotas, un atkal samaltas kara briesmās. Vairāk nekā miljons sieviešu karoja Sarkanajā armijā, un šī grāmata piešķir balsi apslēptajai, noklusētajai kara vēsturei.

 

 

 

Arved Taube – Vācbaltieši Latvijā un Igaunijā.

Rīga: Latv. ev. lut. Baznīcas Konsistorijas izdevniecības un poligrāfijas uzņēmums “Svētdienas Rīts”, 1993 Grāmatā autori vispusīgi atspoguļo vācbaltiešu vēsturi, jo sevišķi uzsverot viņu ietekmi attiecībās ar latviešiem, kā arī cenšas izvērtēt vācbaltiešu nozīmi.

 

 

 

Nikolajs Ķaune – Leišu un poļu laikmets Livonijā.

Rīga, 2018 Par Livonijas vācu un vēlākos laikos sauca mūsu un igauņu zemes. Poļu laikā Kurzeme bija kļuvusi par atsevišķu valsti, daļa Igaunijas bija zviedru rokās. Livonijas vārds bija tikai Vidzemei un Latgalei, kurām toreiz vēl nebija nosaukuma. Atkārtots izdevums, pārsvarā nemainot 1936.g. pirmizdevuma rakstību.

Zooloģija

Mārtiņš Kalniņš – Spāres (Odonata) Latvijā.

Sigulda: Biedrība “Zaļā upe”, 2017 Grāmatā ir apkopota informācija par spāru pētījumiem un to pētniekiem vairāk kā 100 gadu periodā. Tā ir pirmais tik apjomīgais darbs ne tikai par kukaiņiem, bet vispār par bezmugurkaulniekiem. Grāmatas pamatā ir 67 spāru izplatības kartes. Lai grāmatu varētu izmantot iespējami plašāks cilvēku loks, spāru un arī citu dabas vērtību iepazīšanai grāmatā ir iekļautas vairāk kā 500 fotogrāfijas un vairāk kā 270 citu attēlu. Grāmatas apskatāmas 67 spāru izplatības kartes.

 

 

 

Kārlis Grigulis – Putnu grāmata.

Rīga: Zvaigzne ABC, 2018 Šajā grāmatā autors aizrautīgi dalās savā pieredzē un zināšanās par dažādiem mežu, lauku un ūdeņuputniem, kurus var novērot Latvijai raksturīgajos četros gadalaikos.

Arhitektūra

Elizabeth. Simtgade saules staros.

Rīga: Vivax Communication Group (VCG), 2013 Grāmata ir stāsts par kādu Rīgas ēku laika un telpas kontekstā. Tās izdošanas brīdis ir saskaņots ar “Elizabeth” nama, kas atrodas Elizabetes ielā 3, rekonstrukcijas pabeigšanu. Izdevums izzinošā veidā atklāj dažas mazāk zināmas lappuses ēkas vēsturē, kā arī stāsta par Forburgas rajona un Rīgas attīstības vēsturi.

 

 

 

Karīna Horsta – Sanatoriju arhitektūra Latvijā 1918–1940.

Rīga: Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts, 2018 Autores pētījums veidots kā analītisks pārskats par Latvijas Republikā starpkaru periodā uzceltajām un iekārtotajām sanatorijām, būtiski paplašinot priekšstatu par veselības aprūpes iestāžu arhitektūru šajā laikā starptautiskā kopainā.

Māksla

Dana Arnolda – Saprast mākslu.

Rīga: Zvaigzne ABC, 2018 Autores grāmata ir aizraujošs ceļojums mākslas pasaulē, kura laikā lasītājam jābūt izmanīgam un atjautīgam, lai neapmaldītos iezīmētajos personību un mākslas virzienu, kategoriju un apsvērumu lielceļos un sānu taciņās. Grāmata ir stāsts par to, kas cilvēci jau gadsimtiem ilgi saista vizuālajā mākslā un padara to par neatņemamu mūsu intelektuālās dzīves sastāvdaļu.

 

 

 

Edvards Paegle – Latviešu tautasmāksla.

Rīga, 2018 Autore nolūks ir dot īsu vēsturisku pārskatu par latviešu materiālās kultūras, it īpaši rotājošās tautas mākslas attīstības gaitu. Protams, izsmelt visu no senčiem mantoto bagāto pūru šeit nav iespējams, bet autore vēlējās raksturot tikai redzamākās latviešu dekoratīvo priekšmetu īpatnības un savdabības. Sagatavots pēc 1935.gada pirmizdevuma.

Mūzika

Gunta Griķe – Dziedam kopā ar mazajiem.

Rīga: RaKa, 2017 Grāmatā apkopotas dziesmas un rotaļas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Īpašu uzmanību autore pievērsusi tam, lai dziesmas un to tekstus pirmsskolas bērni varētu viegli izdziedāt un atcerēties, tāpat tam, lai tie būtu bērniem saprotami un rosinātu fantāziju. Bērni var dziesmām izdomāt kustības, papildināt tās ar ritma instrumentu spēli, attēlot tās savos zīmējumos, veidot no tām uzvedumus, darināt maskas, kas ataino dziesmu varoņus.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook