Mūzikas jaunumi

ELEKTRONISKAIS RESURSS

Vineta Vītola. Dziesmas, rotaļas, dejas bērniem! 1. grāmata

Vineta Vītola, 2022

Ir jau visi mūsu bērni ; Mūsu aplis ; Staigā, lec! ; Klausies! ; Ķizi, bē! ; Ar gailīti Rīgā braucu ; Tec meitiņa! ; Gulēja saulīte ; Kamoliņš ; Oira- cauri Gadskārtu svētkiem ; Čuči saldi.

Vineta Vītola. Dziesmas, rotaļas, dejas bērniem! 2. grāmata

Vineta Vītola, 2022

Labdien, eglīte ; Reiz mežā dzima eglīte ; Ko lai ziemā dara ; Reiz divi draugi bija ; Ārā sals un puteņo ; Zvaniņš skan ; Ziemassvētku plaukstiņpolka ; Rūķīt’s iet pa taciņu ; Braucam kamanās ; Kas būs dāvanās ; Lai priecīgi Ziemassvētki ; Paliec sveika eglīte ; Visu rotaļu melodijas šūpuļdziesmā.

Katalogā

Vineta Vītola. Dziesmas, rotaļas, dejas bērniem! Ziemassvētku pasaka “Kā lāči un eži Ziemassvētkos miegu negulēja”

Vineta Vītola, 2022

Ievada mūzika un dzejolis ; Jau Ziemassvētki klāt ; Dzejolis ; Kas guļ ziemas miedziņā ; Dzejolis ; Lāci, ezi mazgā muti ; Dzejolis ; Rūķa darbi ; Lapsiņas māsiņas ; Dzejolis ; Maza, ruda vāverīte ; Dzejolis ; Sniegavīra deguntiņš ; Dzejolis ; Johoho! ; Kad eglē mirgo svecītes ; Dziesmu melodijas šūpuļdziesmā.

NOTIS

Alfrēds Kalniņš. Karodziņu polonēze

Latvijas Nacionālais kultūras centrs, 2021

Andrejs Jurjāns. Barkarola

Katalogā

Jānis Zvaigzne. Romantiskā svīta. 2. daļa “Skumjas”

Gunārs Ordelovskis. Svētku mūzika

Alfrēds Vinters. Anton, Anton

Katalogā

Marģers Zariņš. Tango no kinofilmas “Pie bagātās kundzes”

Inga Meijere. Skanēj’ visi novadiņi

Andrejs Jurjāns. Latvju vispārīgo dziesmu svētku maršs

MŪZIKAS UN MĀKSLAS LASĪTAVA, AKMEŅU IELĀ 2

GRĀMATAS

Deivs Grols. Stāstnieks. Stāsti par dzīvi un mūziku

Helios OU, 2022

Grāmata Stāstnieks ir veltīta raibajiem Deiva Grola dzīves brīžiem. Tos aprakstot, autors ir izveidojis iepriekš nenojaustu, patiesu, atklātu un tiešu savas unikālās dzīves ainavu. Stāstus caurvij dziļa mīlestība pret mūziku un laikabiedriem, nesaraujama saikne ar mājām – Virdžīniju, pieķeršanās meitām un daudzi citi svarīgi dzīves notikumi, turklāt Deivs Grols vēsta šos stāstus gluži tāpat, kā raksta mūziku – no visas sirds. Daloties atmiņu un pieredzes stāstos par dzīvi un tās vērtību un nedaudz humoristiski apskatot laiku, kad devās koncertturnejā ar Scream, pievienojās Nirvanai, kuras pasaulei drīz vien bija lemts sabrukt, un visbeidzot dažādu notikumu krustcelēs izveidoja Foo Fighters, Deivs Grols veido savu vienreizīgo skatījumu uz slavu.

Katalogā

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #dziedundejo2021. Svētki ir tur, kur esam mēs!

Valsts izglītības satura centrs, 2021

12.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki (#dziedundejo2021) notika Latvijas pašvaldībās no 2021. gada 12. jūlija līdz oktobra beigām. Sākotnēji Dziesmu un deju svētki bija plānoti 2020. gada vasarā, bet tos pārcēla sakarā ar COVID-19 izplatīšanos Latvijā. Svētkos nenotika plaša pulcēšanas un kopīgi mēģinājumi klātienē. Kopējo programmu veidoja 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Visas norises tika iemūžinātas videoierakstos un nodotas Rakstniecības un mūzikas muzejam.