NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI AUGUSTS II

          Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

PEDAGOĢIJA

 

Ausma Špona. Pedagoģija: pārdomas, atziņas RaKa, 2022

 

Grāmata ir ideāls palīglīdzeklis visiem, kuri studē pedagoģiju vai strādā izglītības iestādēs, jo tajā apkopota viena no bagātākajām pedagoģiskajām pieredzēm Latvijā. Autore skaidro klasiskās teorijas, uz kurām balstās pedagoģija, atklāj galveno instrumentu pedagoga darbā – pedagoģiskās darbības modelēšanu. Tālāk tiek izklāstīti audzināšanas teorijas pamati, audzināšanas un mācību integrācija. Izklāsts noslēdzas ar mācību un zinātniskās pētniecības raksturojumu.

KATALOGĀ

PSIHOLOĢIJA

 

 

 

Džims Kviks. Limitless. Prāts bez robežām Zvaigzne ABC, 2022

 

Cilvēka smadzenes ir pats jaudīgākais dators pasaulē, taču neviens vēl nav iedevis to lietošanas pamācību. Tavs prāts un spējas var būt neierobežotas – ja vien zini, kā tās likt lietā. Pasaulē pazīstamais prāta treneris Džims Kviks vairāk nekā 25 gadus ir sadarbojies ar slaveniem aktieriem, sportistiem un uzņēmējiem, lai palīdzētu viņiem atbrīvot savu apslēpto potenciālu.

KATALOGĀ

 

Aija Bandere. EsMe. LabSajūtas un sirdsApziņas labirintus ejot Zvaigzne ABC, 2022

 

Grāmatā ir kā “uzdevumu klade”, kas sniedz atziņas, kuras ir iegūtas, autorei piedzīvojot dažādus dzīves notikumus, caur kuriem lasītājs var iegūt izpratni par to, kā veidojas nospiedumi cilvēka apziņas labirintos. Rodas izpratne, kā šie nospiedumi ietekmē katra cilvēka dzīves dažādu notikumu izpratni. Atklājot dažādas destruktīvas domformas, caur grāmatā sniegtajiem praktiskajiem uzdevumiem ir iespēja ieraudzīt tās sevī un pieņemt lēmumu, ko ar to darīt tālāk.

 

KATALOGĀ

 

 

Džūlija Smita. Kāpēc neviens man to iepriekš nav teicis? Helios OU, 2022

 

Balstoties gadiem ilgajā klīniskās psiholoģes pieredzē, tiešsaistes sensācija Dr. Džūlija Smita savā pirmajā grāmatā apkopo prasmes, kas nepieciešamas, lai pārvarētu ikdienas dzīves izaicinājumus un gādātu par savu emocionālo un mentālo veselību. Grāmata sniedz ieskatu terapijā izmantotajos instrumentos un māca, kā stiprināt un saglabāt savu mentālo veselību pat visgrūtākajos brīžos. Dr. Džūlijas Smitas profesionālie padomi un efektīvie grūtību pārvarēšanas paņēmieni palīdzēs tikt galā ar trauksmi, kritiku un depresiju, kā arī ļaus uzzināt, kā vairot pašapziņu, rast motivāciju un iemācīties piedot sev.

 

KATALOGĀ

VĒSTURE

 

 

 

 

Pielāgošanās. Padomju laiki Latvijā Aminori, 2022

 

Sērijas “Latvijas vēstures mīti un versijas” piektā grāmata “Pielāgošanās. Padomju laiki Latvijā” veltīta Latvijas okupācijas laikam pēc 1940. gada. Autori palīdz saprast, kāpēc Latvijā gandrīz nebija pretestības un kāpēc padomju laika cilvēki klusēja, kādas bija varas un baznīcas attiecības, kā cilvēki pielāgojās, kas bija padomju folklora, kā un kāpēc vara centās kontrolēt tautas ēšanas paradumus. Grāmata krāšņi ilustrēta ar padomju laika fotogrāfijām un daiļrunīgiem preses propagandas attēliem.

 

KATALOGĀ

 

 

Ukrainas vēsture Jumava, 2022

 

Pirmo reizi latviešu lasītājiem pieejama Ukrainas vēsture izvērstā veidā – no akmens laikmeta līdz pat Krievijas militārajam iebrukumam 2022. gadā. Grāmatu veido pieredzējušu pētnieku veidotas nodaļas par Aizkrāces kazaku vēsturi, par ukraiņu cīņu savas patstāvības atgūšanai dažādos gadsimtos, nacionālās identitātes meklējumiem, uzplaukuma periodiem, padomju režīma un nacistu zvērībām. Viņiem pievienojas vēstures aculiecinieku un dalībnieku stāstījums par pieredzēto Černobiļas katastrofas likvidācijā, Krimā, Donbasā un pašreizējā karā.

 

KATALOGĀ

CEĻOJUMI

 

 

Agate Ķīsele. Meklējot robežas Autora izdevums, 2022

 

Šis ir mans pieredzes stāsts par robežu meklējumiem sevī un pasaulē. Stāsts, kas stiepjas no Norvēģijas aiz polārajiem sniegu laukiem līdz pat Marokas tuksneša smiltiņām ar visu Eiropu kā tādu pelmeņa pildījumu pa vidu. Stāsts par velobraukšanu, kājām iešanu un kalnos kāpšanu. Par to, kas var saiet dēlī un kā ar to tikt galā. Par mācībām, atziņām un pieredzēm. Par jaunām robežām.

 

KATALOGĀ

ARHITEKTŪRA

 

 

Jānis Zilgalvis. Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajā Ogres rajonā Neputns, 2022

 

Turpinot aizsākto darbu pie sakrālās mākslas un arhitektūras mantojuma apzināšanas, Jāņa Zilgalvja grāmatā aptverta vēsturiskā Ogres rajona teritorija, aplūkoti dievnami tajā ietilpstošajos novados – Ikšķiles, Ogres, Lielvārdes un Ķeguma. Kopā apskatīti 26 objekti.

 

KATALOGĀ

MEŽSAIMNIECĪBA

 

 

Deivids Haskels. Neizzinātais mežs Jumava, 2022

 

Autors izvēlējies savas augstskolas tuvumā nelielu sena meža gabalu, ko nosaucis par mandalu, uzskatot mežu par Dabas mākslas darbu. “Šī grāmata ir meža cildinājums”, viņš raksta. Gada ritumā vērota dzīve mežā. Autors aprakstījis mandalas augu valsti – sākot ar ķērpjiem un sūnām, aprakstot krāšņās papardes, košos pavasara ziedaugus, kas tver gaismas starus, kamēr nav salapojuši koki, hikorijas un kļavas, kas dominē mandalā.

KATALOGĀ

BIOGRĀFIJAS

 

80 stāstu par Ivaru Strautiņu Jumava, 2022

 

Iznākusi latviešu uzņēmējam, politiķim un sabiedriskajam darbiniekam Ivaram Strautiņam (1942-2020) veltīta grāmata. Ivaram Strautiņam bija tāds tautsaimnieka un stipras gribas, un tikpat stipras rīcības cilvēka oreols. Grāmatas lappusēs atmiņās par kopā piedzīvoto dalās viņa draugi, domubiedri un sadarbības partneri.

 

KATALOGĀ

MĀKSLA