NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI DECEMBRIS

 Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

NOVADPĒTNIECĪBA

 

Andžils Remess, Juris Raķis. Karostas noslēpumu skartie Latvijas Mediji, 2022

 

Liepājas Karostas mūros parādās ne tikai sendienu noslēpumainie notikumi, bet arī teiksmaini tēli-cilvēki: Rūdolfs Bangerskis, Oskars Kalpaks, Andrievs Niedra, Raimonds Pauls… Daļu no viņiem Karostas elpa bija tikai skārusi, tomēr rūdījusi un devusi pieredzi, lai tie reiz kļūtu par prezidentiem, valdību vadītājiem, ministriem, admirāļiem, ģenerāļiem, pārsteigtu pasauli ar izgudrojumiem… Vēsturiskas personības ir daļa arī no Karostas vēstures stāsta.

KATALOGĀ

PSIHOLOĢIJA

 

Una Meistere. Kā sarunāties par bailēm? Zvaigzne ABC, 2022

 

Izprotot un padarot emocijas par savu sabiedroto, mēs varam tuvināties harmonijai sevī un vairot to apkārtējā pasaulē. Šajā Unas Meisteres veidotajā grāmatā, kas iznāk sērijā “Veselīga Latvija: Emociju pratība”, tiek izzinātas un apzinātas bailes. Kas ir bailes, kāda ir baiļu funkcija, kā bailes iespaido ķermeni un citi jautājumi.

KATALOGĀ

 

Robins Šarma. Manifests ikdienas varonim. Aktivizē pozitīvismu, uzlabo produktivitāti, darbojies Avots, 2022

 

Grāmata palīdz atraisīt drosmi, radošumu, ikdienas varonību un palīdz saskatīt sasniedzamu nākotnes vīziju. Autors palīdz saskatīt apdāvinātību, laipnību, varonību, kas mīt katrā no mums. Atradīsiet filozofiskus uzskatus izcilāko talantu materializācijai, revolucionāru metodi meistardarbu radīšanai, kā arī to, kā nodzīvot aizraujoši skaistu, neizzūdoša prieka un garīgās brīvības pilnu dzīvi.

KATALOGĀ

FILOZOFIJA

 

Una Meistere, Ainārs Ērglis. Projekts cilvēks. Spiriterritory sarunas par esību, sūtību un būtību Zvaigzne ABC, 2022

 

Ceļš pie sevis pa 19 pieredžu takām. “Katram atsevišķi un nu jau vairāk nekā 30 gadus esot kopā, mums vienmēr būtiska bijusi ceļa sajūta. Ceļš kā process, kas iemieso attīstību un atvērtību jauniem pieredzējumiem. Ceļš, kurā maināmies mēs paši, un arī veids, kā redzam, piedzīvojam un līdzdarbojamies ar apkārtējo pasauli. Jebkas, ko esam uzzinājuši, pie mums ir atnācis divējādi – vai nu caur citiem cilvēkiem, vai kā tiešais pieredzējums. Taču arī otrajā gadījumā, lai saprastu piedzīvoto, vienmēr īstajā mirklī ir gadījies sastapt kādu, kam bijusi līdzīga pieredze un vienlaikus savs skatpunkts uz pieredzēto. 

KATALOGĀ

POLITIKA

 

Jesika Aro. Putina troļļi. Patiesi stāsti no Krievijas informācijas kara frontēm

Pētergailis, 2022

 

Džesika Aro (Jessikka Aro) ir uzrakstījusi biedējošu un aizraujošu grāmatu, Krievijas informatīvā kara hroniku, ik detaļa stāstu padara ne vien par laikmeta dokumentu, bet arī apliecina vēstījuma patiesumu. Šī ir nozīmīga grāmata tiem, kas vēlas izprast kompleksos, mulsinošos veidus, kā realitāte tiek ražota digitālajā laikmetā. Latvijā šī grāmata aizpildīs nepiedodami neaizpildītu lauku. Somu autores stāsts spilgti izgaismo tiešsaistes informācijas manipulatīvo operāciju tumšo pasauli, kas var izjaukt cilvēku dzīvi un demokrātiju veselību. Putina troļļi atklāj noslēpumu Kremļa koordinēto, militārā stila sociālo mediju operāciju, kas lielākoties vērsta pret Rietumu pasauli.

KATALOGĀ 

TIESĪBAS

 

 

Tiesiskās vienlīdzības princips. Latvijas Republikas Satversmes 91. pants

Tiesu namu aģentūra, 2022

 

Satversmes 91. pants ir būtisks Satversmē iekļauts instruments, kas tiek lietots, lai Latvijā veidotu un koptu iekļaujošu sabiedrību. Ikviens ir vienvērtīgs – tā ir Satversmes 91. panta esence!

KATALOGĀ

 

VĒSTURE

 

Sintija Stipre. Latvijas Valsts apbalvojumi. Vēsturiskā izcelsme un tiesiskais regulējums Autora izdevums, 2022

KATALOGĀ

 

Autore analizē apbalvojumu būtību un vēsturisko izcelsmi, Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas procesu starpkaru periodā un atjaunošanu mūsdienās. Autore apraksta apbalvojumu veidus, ordeņa statūtu pamatprincipus, sniedz skaidrojumu ordeņa elementu nozīmei un apbalvojumu nēsāšanas tradīcijām, kā arī raksta par apbalvojumu sociāli psiholoģisko lomu sabiedrībā. Monogrāfijā apskatīti arī valsts vadītāja dibinātie personiskie apbalvojumi un protokolāro ordeņu loma diplomātisko attiecību veidošanā.

KATALOGĀ

 

Aivars Stranga. Latvija: Neatkarības pēdējais cēliens. 1939. gada 23. augusts – 1940. gada 17. jūnijs 

Mansards, 2022

 

Habilitētā vēstures doktora un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa Aivara Strangas grāmata veltīta liktenīgajam laika posmam Latvijas vēsturē no noziedzīgā Molotova–Ribentropa pakta līdz Latvijas okupācijai. Tajā apskatīta neilgā Latvijas neitralitāte, valstij uzspiestais savstarpējās palīdzības pakts ar PSRS, Latvijas un PSRS attiecības, kā arī attiecības ar Lietuvu un Igauniju. Grāmatā raksturots arī valsts iekšpolitiskais stāvoklis, ieskaitot Latvijas Komunistiskās partijas darbību. Liela uzmanība veltīta okupācijas priekšvakaram un okupācijas gaitas raksturojumam. Nobeigumā aplūkoti notikumi Latvijā pirmajās dienās pēc okupācijas (1940. gada 18.–21. jūnijā).

 

KATALOGĀ

KULTŪRAS VĒSTURE

 

Igors Freimanis. DziRdētais NAV AcĪmReDzAmAiS Autora izdevums, 2022

 

Autors saka: “Grāmatā esmu parādījis kultūras vēsturi no mana skatupunkta, kā arī runāju un izceļu baletmeistarus, kuri bija nozīmīgi baleta rašanās brīdī un arī mūsdienās. Nelielu daļu esmu veltījis savam dzīves gājumam un “savilcis” paralēles ar vēsturē nozīmīgiem notikumiem, personām un kultūru”.

KATALOGĀ

KARA LIETAS

 

Atis Klimovičs. Kara reportieris ceļā

Dienas Grāmata, 2022

 

Bija 1992. gads un PSRS bija sabrukusi. Braucu uz vietām, kur tas bija atnesis etniskas sadursmes un karus. Šķita, nav lielākas nelaimes, kā būt par bēgli, kādus satiku Ingušijā, Gruzijā, Osetijā, Armēnijā, Azerbaidžānā. Sākumā vēl daudz nedomāju par Krievijas lomu šajos konfliktos, lai gan bija ļaudis, kas runāja par Kremļa neizgaisušo impēriskumu. Sekoja karš Čečenijā, ko pasaule vienaldzīgi sagremoja – tas taču norisinājās Krievijas iekšienē. 2008. gadā notika uzbrukumi Gruzijai, taču arī šis karš Eiropā netika uztverts kā katastrofa. Tagad, 2022. gadā, karš ir tepat līdzās, Ukrainā. Ar sagrautām pilsētām, karavīru un civiliedzīvotāju līķiem, tūkstošiem ievainoto un miljoniem bēgļu tas kļuvis arī par mūsu karu, kurā esam biedējoši netāla Ukrainas aizmugure.

 

KATALOGĀ

ARHITEKTŪRA

 

Harijs Tumans. Antīkie tēli Rīgas ielās

LU Akadēmiskais apgāds, 2022

 

Grāmatā Rīga rādīta no jauna skatupunkta, analizējot un skaidrojot antīkās izcelsmes tēlus, sižetus, dekorus un uzrakstus uz namu fasādēm, atklājot antīkā mantojuma nozīmi un klātbūtni mūsu kultūras telpā. Lasītāji būs pārsteigti un uzzinās daudz jauna par Rīgu.

KATALOGĀ

TEĀTRIS

 

Lia Guļevska. Mihails Kublinskis. Lielais noslēpums Jumava, 2022

 

“Uz visu mūsu teātru fona es Kublinskim atvēlētu vienu no pirmajām vietām augstākajā rangā. Tās bija ļoti nopietnas izrādes, ievērojami aktierdarbi. Augstu viņu vērtēja arī tik nopietna teātra zinātniece kā Lilija Dzene.” Jānis Kubilis

 

KATALOGĀ

MĀKSLA