NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI JANVĀRIS II

Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

PSIHOLOĢIJA

 

Artis Puriņš. Ceļojums sevī

Ezerrozes grāmatas, 2022

 

Dzīve runā caur cilvēkiem. Neviens cilvēks mūsu dzīvē nav nejaušība. Neviens. Mēs visi esam saistīti. Katram sava loma. Katram savs uzdevums. Atliek tikai ieklausīties un mācēt iztulkot, ko patiesībā pasaule cenšas atspoguļot tajā, kas notiek dziļi sevī katrā no mums… Šajā grāmatā ir pastiprināts uzsvars uz attiecībām. Gan ar sevi. Gan otru. Gan dzīvi kopumā. Padziļināti tiek izskatīts attiecību algoritms, kā 3 galvenajos posmos veidojas attiecības starp vīrieti un sievieti – kas ir sākums, kas notiek pēc tam, un kāpēc kādā brīdī ir sajūta, ka viss apgriežas kājām gaisā… Drosme nav apceļot pasauli, drosme ir doties Ceļojumā Sevī.

 

KATALOGĀ

 

 

Roberts Grīns. Likumi katrai dienai. 366 meditācijas par varu, pavedināšanu, meistarību, stratēģiju un cilvēka dabu 

Zvaigzne ABC, 2023

 

Pasaulē populārākais varas un stratēģijas eksperts piedāvā 366 spēka meditācijas par sava potenciāla atklāšanu un pilnveidošanu. Tās sniedz izpratni par cilvēka dabu un ļauj ņemt dzīvi savās rokās. Katrai gada dienai ir veltīta kāda kodolīga gudrība, kas palīdzēs vairot meistarību, radošumu, attīstīt prasmes, atpazīt toksiskus cilvēkus, neapjukt varas spēļu labirintos, pieņemt savu tumšo pusi un izprast savu būtību. Katrai dienai paredzēts savs likums – padoms, kas palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu

KATALOGĀ

 

Džons K. Maksvels. Maksvela ikdienas lasāmviela. 365 ieteikumi, kā attīstīt sevī līderi un vadīt citus

Million Mindest, 2022

 

“Maksvela ikdienas lasāmviela” grāmata sarakstīta, lai Jums palīdzētu pievienot vērtību katrai gada dienai. Grāmatā ir 365 īsas nodaļas, katrā no tām atradīsiet vienu vērtīgu gudrību. Tās ir paredzētas, lai iedrošinātu, mācītu, izaicinātu vai paātrinātu Jūsu izaugsmi. Veltiet lasīšanai dažas minūtes, katru dienu iepazīstot vienu nodaļu, lai apgūtu vērtīgās mācības

KATALOGĀ

 

Dimantra. Paņem grožus savās rokās. 2. grāmata

Dimantra, 2022

 

Attiecību saskarsmes rokasgrāmata, kas dod vienkāršas, unikālas un efektīvas risinājumu receptes vieglākai ikdienas komunikācijai, laimīgām attiecībām, harmoniskai atmosfērai ģimenē un veiksmīgai sadarbībai biznesā – gan sievietēm, gan vīriešiem

KATALOGĀ

FILOZOFIJA

 

Gregorijs Deivids Robertss. Garīguma ceļš

Zvaigzne ABC, 2023

 

Pasaules slavu ieguvušo romānu “Šāntarāms” un “Kalna ēna” autors Gregorijs Deivids Robertss stāsta par garīguma meklējumiem un atklāj savus pārdzīvojumus un gūtās mācības. Balstoties uz rūpīgi izstrādātu loģisku argumentu sistēmu un smeļoties spēku senās tradīcijās un gadiem ilgās mācībās pie garīgā skolotāja, autors sper pirmos soļus garīguma ceļā. Šī ir ļoti personiska Robertsa grāmata, kas vēsta par intīmu pieredzi, kurā izgaismojas centieni rast saikni ar garīgo realitāti.

KATALOGĀ

POLITIKA

 

Kristīne Beķere. Latvijas labā. Politiskā darbība trimdā 20. gadsimta 40.-80. gados 

LU Akadēmiskais apgāds, 2022

 

Grāmata ir pētījums par latviešu trimdas mītnes zemēs īstenoto politisko darbību, kuras mērķis bija uzturēt Latvijas Republikas neatkarības ideju un veicināt valstiskuma atjaunošanu. Grāmatā aprakstīta trimdas kopienu veidošanās pēc Otrā pasaules kara, organizēšanās un pirmās politiskās aktivitātes pārvietoto personu nometnēs Vācijā, dalība pretkomunisma kustībās pagājušā gadsimta 50.–60. gados, kā arī iesaiste starptautiskos politiskos notikumos Helsinku procesa laikā 70. gados. Ieskicēti arī teorētiski jautājumi – pēc II pasaules kara pasaulē izklīdušo latviešu dažādie nosaukumi un to kā etniskas interešu grupas politiskās darbības iespējas.

KATALOGĀ

BIOGRĀFIJA

 

Prince Harry. Spare

Bantam, 2023

 

It was one of the most searing images of the twentieth century: two young boys, two princes, walking behind their mother’s coffin as the world watched in sorrow – and horror. As Diana, Princess of Wales, was laid to rest, billions wondered what the princes must be thinking and feeling – and how their lives would play out from that point on.

KATALOGĀ

DATORZINĀTNE

 

 

Kumar, Subodh. Introduction to parallel programming

 

“Traditionally computers have been machines that operate processes in parallel. Even the earliest computers were made from parts that worked together, collaboratively and simultaneously. Processors today consist of more than a billion transistors, many of which are active simultaneously while executing a program. In modern computer science, there exists no truly sequential computing system. While sequential programming can still be used due to the parallelism built into the compilers and OS, for most advanced programming, parallel programming is rapidly becoming essential. This is most evident in modern application domains like scientific computation, data science, machine intelligence, etc. As a result, parallel programming is increasingly being offered as an elective course in most undergraduate computer science and engineering programs. This book intends to introduce a beginner to the gamut of parallel programming and will be useful for undergraduate students of computer science and engineering” Provided by publisher

 

KATALOGĀ

 

EKONOMIKA

 

 

 

The Strength of Latvia for the Long-term Development

 

Projekts INTERFRAME-LV ir viens no valsts pētījumu programmas “Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai” pieciem projektiem. Tā būtība ir novērtēt globālo norišu ietekmi uz ilgtspējīgi virzītu Latvijas tautsaimniecības un sabiedrības modeli; izvērst ciešākas zinātnes un prakses kopdarbības variācijas maksimāli labvēlīgam sabiedrības un tautsaimniecības attīstības rezultātam, zinātniekiem sadarbojoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Darba devēju konfederāciju, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi u.c.

 

 

KATALOGĀ

  SPORTS

 

 Gudro, Ilze. Rīgas Tehniskās universitātes olimpieši 110 gados

Zinātniskā monogrāfija ir papildināts, precizēts un pārstrādāts 2013. gadā izdotās grāmatas “Rīgas Tehniskās universitātes olimpieši 100 gados” izdevums. Tas veltīts RTU 160 gadu jubilejai un 110 gadiem, kopš Latvijai un RTU ir sava olimpiskā medaļa (bronza), ko 1912. gada V olimpiādes spēlēs Stokholmā ieguva Rīgas politehnikuma Arhitektūras nodaļas students Haralds Blaus māla baložu šaušanas sacensībās.

KATALOGĀ

 ZEMES ZINĀTNES                                               

 

 

Mires and peatlands of Europe

 

This book provides–for the first time in history–a comprehensive and up-to-date overview of mires and peatlands in biogeographic Europe. Written by 134 authors, the book describes mire and peatland types, terms, extent, distribution, use, conservation, and restoration individually for each country and integrated for the entire continent.

KATALOGĀ

 PILSĒTBŪVNIECĪBA

 

 

Dzīve līdzās ostai

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, 2022

 

Grāmatas tēma ir cilvēka attiecības ar vidi. Tā no vairāku nozaru – vēstures, vides zinātnes, naratīvu studiju, socioloģijas un aktīvisma antropoloģijas – skatpunkta aplūko iedzīvotāju vietas pieredzi Bolderājā, Daugavgrīvā, Kundziņsalā, Mangaļsalā un Vecmīlgrāvī. Apkaimes atrodas ārpus pilsētas centra un kaimiņos ostai, kas nozīmē telpiskus ierobežojumus un vides kvalitātes riskus. Attīstot jaunu pētniecisku virzienu – vides cilvēkzinātni, grāmata interpretē iedzīvotāju mājošanas pieredzi un vēršas pie visām Daugavas lejteces vides kultūras veidošanā iesaistītajām pusēm.

KATALOGĀ

VALODNIECĪBA

 

 

Contra. Kuram, vedas! Kuram vedas? Latviešu-igauņu-latviešu jocīgā vārdnīca 

Helios, 2022

 

Igauņu un latviešu valodām ir interesantas, neparastas un humoristiskas līdzības. Atzītais igauņu dzejnieks un tulkotājs Contra šajā ilustrētajā krājumā ir apkopojis spožākos dārgakmeņus. Grāmata būs īpaši gards kumosiņš humora cienītājiem, kā arī valodas un valodas spēļu entuziastiem

KATALOGĀ

 

 

Linguistic Diversity, Terminology and Statistics

 

Linguistic Diversity, Terminology and Statisticsb: book of abstracts of the international interdisciplinary scientific conference.

KATALOGĀ

  MĀKSLA