Nozaru literatūras jaunumi: jūlijs

JŪLIJS, 2019

OKULTĀS ZINĀTNES

 

 

 

Nini, Inin. Trīspadsmit Sapņotāji : Dievu Augu stāsti. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.

 

Latviešu šamane – medicīnas sieva reāli mistiskās un mistiski reālās esejās stāsta par satikšanos ar sev īpašiem augiem no visām debesmalām. Grāmatai cauri vijas šamaņu ceļojumi, vīzijas, dziļi sapņi un seni mīti.Daloties savās izjūtās par Augu Dvēseļu spēku, viņa aicina arī grāmatas lasītājus veidot pašiem savas unikālās attiecības ar Dabu.

Cilvēka Dvēselei piemīt dabīga spēja sazināties pašai ar sevi caur citu dzīvo – caur kalnu, upju, mežu, ūdeņu un Augu Dvēselēm. Šī saziņa lielākoties nenotiek ar vārdiem; tajā nav iesaistīts virsprāts, bet gan sirdsprāts. Tā ir cita veida saziņa – dziļa un intuitīva. Šī grāmata ir radīta, lai nepastarpināti dziedinātu un atgrieztu pie Pirmsākuma.

KATALOGĀ

VALODNIECĪBA

 

 

Valodas prakse: Vērojumi un ieteikumi: populārzinātnisku rakstu krājums. Rīga : Latviešu valodas aģentūra, 2019.

 

Krājuma rakstos autori pievērsušies dažādām tēmām, tās aplūkojot 100 gadu šķērsgriezumā. Tā skatīts gan vārdu ar sakni latv– izmantojums presē divdesmitā gadsimta sākumā un beigās, gan demogrāfiskās situācijas pārmaiņas Latvijā, kā arī latviešu valodniecības attīstība 100 gadu laika posmā. Autori šķetinājuši arī jautājumus, kas saistīti ar valodas lietojumu presē un interneta vidē, piemēram, analizējot metonīmijas lomu laikrakstos, kā arī komunikāciju tehnisko iespēju, saziņas paradumu un valodas lietojuma kvalitātes maiņu mūsdienās.

KATALOGĀ

KULINĀRIJA

 

 

 

Francijas garša = Goût de France : gastronomija un kultūra = gastronomie et culture : bilingvāls zinātnisku rakstu krājums. Rīga : Zinātne, 2019.

 

Latvijā organizēta un Francijas Institūta Latvijā atbalstīta starptautiska starpdisciplināra zinātniska konference FRANCIJAS GARŠA: GASTRONOMIJA UN KULTŪRA / GOÛT DE FRANCE: GASTRONOMIE ET CULTURE. Konferencē piedalījās četru valstu – Latvijas, Francijas, Kanādas un Itālijas zinātnieki. Bilingvālā projekta noslēdzošais posms ir izdotais bilingvālais starptautiski recenzētais zinātnisko rakstu krājums. Šis ir trešais no bilingvālajiem (latviešu-franču) starptautiski recenzētajiem apgādā “Zinātne” izdotajiem zinātnisku rakstu krājumiem.

KATALOGĀ

 

 

 TIESĪBAS

 

 

Pacientu tiesību likuma komentāri. Rīga : Latvijas Vēstnesis, 2019.

 

Pacientu tiesību likums ir nacionālais tiesību pamatakts pacientu tiesību jomā. Kādas tiesības un pienākumus likumdevējs noteicis pacientam un kādus pienākumus tas uzliek ārstniecības personām? Pacientu tiesību likuma komentāri skaidro ar likumu aizsargātās pacienta tiesības un sagaidāmo rīcību no ārstniecības personām to īstenošanā un veicināšanā.

KATALOGĀ

 

 

Latvijas Republikas Satversme : Satversmes tiesas atziņas.

 

Rietumu kultūrtelpu, kurai pieder Latvija, raksturo tādi principi kā demokrātija, tiesiskums un cilvēktiesību ievērošana, un šajos principos balstās mūsu Satversme. Taču Latvijas vēsturi veido ne tikai demokrāti­jas periods. Mūsu valsts ir pārdzīvojusi gan autoritārismu, gan totalitārismu un atkal atguvusi savu demokrātisko Satversmi 1990. gadā. Satversmes saturs ir plašs, un tās jēga – dziļa.

Izdevuma mērķis – palīdzēt stiprināt ikviena iekšējo brīvību brīvā valstī, sekmēt pilsoniskās apziņas un kultūras nostiprināšanos, satuvinot cilvēku ar valsts pamatlikumu.

KATALOGĀ

 

 

Latvijas Republikas Satversmes komentāri : likumdošana. Rīga : Latvijas Vēstnesis, 2019.

 

Piektā Satversmes zinātnisko komentāru grāmata, kas veltīta mūsu valsts pamatlikuma V nodaļai “Likumdošana”. Tas ir līdz šim nebijis pētījums par Latvijas parlamentārismu.

Šajā komentāru sējumā ietvertie Satversmes skaidrojumi ir fundamentāls pētījums par visu satversmisko likumdošanas procesu. Komentāri ir zinātnisks izziņas avots par Satversmes normām, kas noder, saskaroties ar to praktisku pielietojumu.

Likumdošanas satversmisko procedūru pētījums ilga vairāk nekā trīs gadus un ir rezumējies 592 lappušu biezā monogrāfijā, kurā lasītājs atradīs ne vien atsevišķu Satversmes normu komentārus, bet arī vairākus vērtīgus rakstus par likumdošanu.

KATALOGĀ

PEDAGOĢIJA

 

 

 

Tūbele, Sarmīte. Valodas traucējumu novērtēšana : monogrāfija. Rīga : RaKa, 2019.

 

Jaunajā grāmatā autore raugās uz valodas traucējumiem kā uz kompleksu problēmu, kas saistīta ne tikai ar bērna valodas prasmēm, bet arī ar viņa dzīves vidi kopumā. Lasītāji var detalizēti iepazīties ar runas attīstības pedagoģiski logopēdiskās vērtēšanas teorētiskajiem aspektiem un runas vērtēšanas attīstības sistēmu. Autore akcentē gan darba uzdevumus, gan metodes, gan piedāvā vērtēšanas sistēmas modeli. Pedagogi iegūs arī ieteikumus, kā šajā procesā iesaistīt vecākus, kādām bērna individuālajām īpatnībām būtu jāpievērš uzmanība.

KATALOGĀ

SPORTS

 

 

 

Staģis, Andris. Šķēpiem mirdzot : Latvijas Šķēpmešanas vēsture 1901 – 2017. Rīga : Jumava, 2019.

 

Neapšaubāmi, ka Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša panākumi iedvesmoja un iedvesmo vēl šodien daudzus jauniešus izmēģināt spēkus tieši šķēpa mešanā.

Rezultāti neizpaliek — medaļas izcīna gan jaunieši, gan juniori Eiropas un pasaules čempionātos.

Mēs varam būt lepni un tajā pat laikā ļoti pateicīgi, ka mūsu škēpmetēju saime kopīgi domā par nākotni un pašaizliedzīgi piedalās nākotnes veidošanā.

Šodienas panākumi nebūtu iespējami bez kopējiem pūliņiem — apmācības treniņos, sacensību organizēšanas un Latvijas Šķēpmetēju kluba darbības.

Tāpēc vēlamies pateikt paldies ikvienam, kas palīdzējis un atbalstījis mūsu saimi! Lai nākotne būtu tikpat spoža kā mūsu vēsture!” (Biedrība “Latvijas Šķēpmetēju klubs”)

KATALOGĀ

SOCIOLOĢIJA

 

 

 

 

Jankovska, Maija. Vecumdienas : pētījums par senioru dzīvi Latvijā. Rīga : mediju aģentūra “Creative Media Baltic”, 2019.

Izdevuma mērķis ir tuvināt skatienu konkrētu veco cilvēku dzīvei, izgaismojot to, kā viņi vada savas vecumdienas, kas viņiem ir svarīgi, kas sagādā raizes, kas – priekus.

Grāmata ir iedalīta piecās nodaļās, katrā no tām padziļināti analizējot pieredzes stāstus un datus – pirmās divas ir vecumdienu problemātiku raksturojošas, bet trīs nodaļas izgaismo būtiskus vecumdienu fenomenus, kas ļauj paraudzīties uz šo mūža periodu dzīvi iekļaujošā skatienā.

Vienlaikus šis pētījums atgādina, cik svarīgi ir solidarizēties ar senioriem, mainot vārda “vecums” negatīvo konotāciju.

KATALOGĀ

CEĻOJUMI 

 

 

Lorencs, Juris. Vīna un garšu pasaulē. Rīga : Jumava, 2019.

 

Kas gan ir ceļojums bez jaunu ēdienu atklājumiem? Un kas gan ir ēdiens bez laba vīna malka? Daži apgalvos — vien vējā izmests laiks un nauda. Šī grāmata aizvedīs lasītāju uz tradicionālajām vīna zemēm — Franciju, Itāliju un Spāniju. Uz Atlantijas okeāna ieskautajām Azoru salām, kur vulkāniskā lavas augsne briedina retu, unikālu vīnu. Uz saulaino Kaliforniju pie Jaunās pasaules vīniem. Uz Bukovinu Ukrainā, kur organiski sadzīvo vīna, alus un degvīna kultūras. Un uz mūsu pašu Lubānu, kur top neparasti ābolu un rabarberu vīni.

KATALOGĀ

 

Zariņa, Ligija.  Es izvēlos iet : ceļš uz Santjago de Kompostelu. Rīga : Jumava, 2019.

 

Santjago ceļš ir par iešanu, par mirkli starp nebūtību un naktsmājām, par karsto Spānijas sauli un kedām, par cilvēces lāstu, kad dvēsele jāatklāj caur fizisku izturību. Nekādas svētulīgas pļāpāšanas. Stāsts par nobrāzumiem, bet vēstījums — par dvēseli.

Ligijas Zariņas grāmata iedrošina doties jebkurā ceļā un uz savas ādas izjust, ka dzīves grūtības dali kopā ar Visaugstāko.

KATALOGĀ

MAŠĪNBŪVE

 

 

Nezūdošās vērtības. VEF – 100. 1. grāmata.Rīga : Latvijas Mediji, 2019.

 

 1.grāmatā iekļauti teksti no VEF pirmā direktora Aleksandra Tīpaiņa 1960.–1965. gadā sarakstītā, līdz šim nepublicētā manuskripta un Jāzepa Ločmeļa darba “VEF – mans liktenis”, kā arī šim izdevumam speciāli radīti Oļģerta Belmaņa, Ivara Braža, Ingmāra Ķieča, Kirova Lipmana, Andra Ozola oriģinālraksti un Jura Bindes priekšvārds.

Galvenās tēmas: Rūpnīcas vēsture; VEF Amatu skola; Telefonu, radio un komutācijas tehnika; Personības.

KATALOGĀ

 

 

Nezūdošās vērtības. VEF – 100. 1. grāmata.Rīga : Latvijas Mediji, 2019.

 

2.grāmatā iekļauti teksti no Gunāra Freiberga 2002.gadā sarakstītā darba “Jaunās tehnoloģijas ceha KB un SKTB” un Elitas Veidemanes raksts “Gunārs Astra: “Šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs””, kā arī šim izdevumam speciāli radīti Ivara Braža, Daiņa Dandēna, Gunāra Dekšenieka, Daiņa Īvāna, Ženijas Katkovskas, Arņa Lāča, Edvīna Šteinberga un Zandas Zībiņas oriģinālraksti.

Galvenās tēmas: VEF Kultūras pils; Sports, medicīna; LTF; Jaunās tehnoloģijas birojs, rīku būve.

KATALOGĀ

VALSTS PĀRVALDE

 

 

Dimitris, Juris. Izlūkošanas laboratorija. Rīga – Monreāla 1969. Goldberg Trust, 2019.

 

Autobiogrāfisks dokumentāls stāsts par slepeno dienestu iekšējo virtuvi, par informācijas apmaiņu starp PSRS un Rietumiem, kuģiem, okēanu, cilvēku tikumiem un netikumiem.

1966. gada 13. aprīlī pirmajā reisā no Ļeņingradas uz Monreālu devās pasažieru laineris “Alexandr Pushkin”. Tikai retais zināja, ka kuģa komanda pilda dubultas funkcijas – tiešās, kuras saistītas ar kuģa un pasažieru apkalpošanu, un slepenās – ar informācijas vākšanu gan par kuģa pasažieriem, gan par pārējiem ļaudīm, kuri dzīvo aiz dzelzs priekškara. 1969. gada februārī savā pirmajā reisā ar šo kuģi devās rīdzinieks Juris Dimitris.

KATALOGĀ

 PSIHOLOĢIJA

 

 

Robinsa, Mela.  5 sekunžu likums : ar drosmīgu rīcību mainiet dzīvi, darbu un pašapziņu. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.

 

Tikai 5 sekundes, lai

• kļūtu pašpārliecināts,

• pārstātu atlikt darāmo uz vēlāku laiku un apšaubīt par savas spējas,

• pārvarētu bailes un nedrošību,

• beigtu uztraukties un justos laimīgāk,

• drosmīgi dalītos ar citiem savās idejās.

Lielākoties mēs zinām, kas būtu jādara, lai iegūtu labāk apmaksātu darbu, nomestu lieko svaru, uzrunātu iepatikušos puisi vai meiteni, noskrietu maratonu, nodibinātu uzņēmumu un pārstātu atlikt savu sapņu īstenošanu uz vēlāku laiku.

KATALOGĀ

VĒSTURE

 

 

Bolšaitis, Pēteris, Latvijas klusie varoņi. Sirdsapziņas ugunskurs. Rīga : SIA VESTA-LK, 2019.

 

Pirmā grāmata, kas iznāca 2017. gadā, īsā laikā tika izpārdota. Tās iznākšanu gaidīja daudzi, kas bija atsaukušies grāmatas autoru Pētera Bolšaita, Agnese Lūses un Annas Žīgures, publiski izskanējušajam aicinājumam, sniegt ziņas par līdzcilvēku glābšanas gadījumiem gan padomju, gan nacistiskās okupācijas laikā. Atsaucība bija diezgan liela, par spīti tam, ka, kopš Latvijas sabiedrība piedzīvoja okupācijas traumu, aizritējuši vairāk nekā septiņdesmit gadi.

Grāmatas ievadā autori norāda: “Patiesībā šis ir tikai pirmais solis ceļā uz mērķi meklēt un atrast tādu cilvēku vārdus, ar kuriem mūsu sabiedrība var lepoties. Tas nekas, ka viņi ir dzīvojuši un darbojušies pirms vairāk kā nekā pus gadsimta. Mūsu tautai ir jāapzina un jāzina savi varoņi, jo viņu rīcība ir kā saknes Latvijas sabiedrības šodienai un nākotnei”.

KATALOGĀ

BRĪVAIS LAIKS

 

 

Poga, Laima.  Tūristu gida – grupas vadītāja profesionālās prasmes un atbildība. Rīga : Biznesa augstskola Turība, 2019.

 

Tūristu gidu darbs ir nepārtraukts sevis pilnveidošanas darbs, bez kura ir neiespējams pozitīvs un kvalitatīvs rezultāts. Jebkuras nozares zinātne parāda tikai procesu vadlīnijas, tendences, virzību, bet tik sarežģīta un smalki strukturizēta tūristu gida darba specifika pieprasa zināšanas gan teorētiskajā, gan arī praktiskajā darbībā.

KATALOGĀ

NOVADPĒTNIECĪBA

 

 

Ugāle laikmetu ceļos. 2. grāmata. Mana gramata, 2019.

 

1945 – 1960. Pirmie piecpadsmit. Pēc Maskavas laika. Šī ir grāmata par pirmajiem lielā posta gadiem, kad mūsus vecāki un viņu vecāki to visu izdzīvoja: padomju okupāciju, brīvprātīgi obligātās saistības, vēstules Staļinam, lopu atdošanu artelim, soda nometnes, izsūtījuma gadus.

Tās bija viņu salauztās dzīves, viņu smagais darbs. Kāds to visu organizēja, tādēļ arī kādam šodien var nepatikt atgādinājumi par viņu aktīvo priekšteču rīcību.

Bet tādi bija tie laiki…

KATALOGĀ

 

 

BĒRNU PSIHOLOĢIJA

 

 

Sennov, Anni.  Balance on all levels with the crystal and indigo energies. Danish : Good advantures publishing, 2016.

KATALOGĀ

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook