NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI JŪNIJS II

Nozaru literatūras jaunumi

Mūzika

Ābola, Laila, Apšeniece, Leontīne. Gadalaiku rotaļas. Izdevniecība RaKa, 2021

Dziesmu krājumā ievietotas abu autoru radītās dziesmas, kas apkopotas gadalaiku ciklos. Tās pārsvarā veltītas pārmaiņām dabā, cilvēku dzīvē un arī gadalaikiem raksturīgiem svētkiem.

Psiholoģija

Prozers, Džims. Mežonīgais Mesija Zvaigzne ABC, 2021

Grāmatā atspoguļots viss, sākot ar Pītersona bērnību un beidzot ar profesora amatu Hārvarda Universitātē un mūsdienu kultūru kariem. Savu konservatīvo uzskatu dēļ viņš ne reizi vien ir nokļuvis ziņu virsrakstos. Iemantodams kā ienaidniekus, tā sekotājus, Pītersons vienmēr ir aizstāvējis tiesības uz vārda brīvību, kas, pēc viņa domām, ir būtiski svarīgi, lai atrastu glābjošu, personisku jēgu dzīvei nihilistiski noskaņotajā sabiedrībā

KATALOGĀ

Janga, Eizendrāta, Pollija. Mīlestības vienādojums. Lietusdārzs, 2021.

Grāmatas autore, balstoties savā desmitiem gadu ilgajā pieredzē, praktizējot Junga psihoanalīzi, pāru psihoterapiju un budismu, ir nonākusi pie atziņas, ka, ņemot vērā mūsdienu prasības pēc mīlestības starp līdzvērtīgiem partneriem, ir nepieciešamas jaunas prasmes un jauna veida zināšanas, lai atrastu ceļu no iemīlēšanās uz patiesu mīlestību un ilgstošu tuvību.

Viskija ražošana

Stephenson, Tristan. The Curious Bartender’s Whiskey Road Trip.
Ryland Peters & Small, 2019

In his signature style, which is both fiercely entertaining and meticulously researched, Tristan weaves together the full and fascinating story of American whiskey with all its regional nuances, from its history and production methods to the origins of iconic bottle designs. With evocative images that take you behind the scenes and recipes for cocktails to make and enjoy, this is a celebration of a true American classic.

TEĀTRIS

Jonīte, Dita. Neatkarības laika teātris. Hronika. Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, 2021

HRONIKĀ plašā panorāmā ieraugāma gan neatkarīgo teātru darbības aina, gan Latvijas Kultūras akadēmijas veikums, izglītojot daudzus mūsu šodienas māksliniekus.

MŪZIĶI

Rukšāne, Guna. Haralds Sīmanis. Dziesminieks Zvaigzne ABC, 2021.

“Grāmata “Haralds Sīmanis. Dziesminieks” vēsta par unikālu personību, kuras dzīvesstāsts būs saistošs ne tikai mūziķiem – tas ieinteresēs arī vēsturniekus un ikvienu lasošo cilvēku, jo esmu centusies parādīt arī laikmetu, kurā veidojās brīvību mīlošais Haralds Sīmanis.”

MUZEJI

Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100.Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2020

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Mākslas muzejā Rīgas Birža bija skatāma izstāde – veltījums nozīmīgajai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem. Gandrīz 160 gadi šķir pirmo zināmo Jāņa Staņislava Rozes gleznu “Helēnas Cimzes portrets” no latviešu izcelsmes amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas grafikas lapas “Zvaigžņu lauks”. Abi tik atšķirīgie darbi pieder pie vizuālās mākslas pārlaicīgās dimensijas.

Robežsardze

Ģenerālis Gunārs Dāboliņš. SIA “Drukātava”, 2021

Grāmatas saturs saistīts ar militāri – politisko tematiku, ir balstīts uz reāliem notikumiem un ir Latvijas virsnieka dienesta stāsts. Grāmatas galvenie varoņi ministri, ģenerāļi, iekšlietu ministrijas darbinieki.

Pedagoģija

Nīmante, Dita. Dažādība un iekļaušanās izglītībā. Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, 2021

Monogrāfijā autore sniedz ieskatu iekļaujošās izglītības teorijā un praksē, raksturo vēsturiskos un mūsdienu aspektus, atklājot iekļaujošās izglītības izaicinājumus globāli un Latvijas izglītības sistēmā.

KATALOGĀ

Raščevska, Malgožata. Domāt precīzi vai daudzveidīgi – konverģenta un diverģenta domāšana. Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, 2021

Monogrāfija izstrādāta Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes 2020. gada attīstības projekta “Inovatīvo mācību materiālu izstrāde jaunajām izglītības, pedagoģijas un sporta virziena studiju programmām” ietvaros.