NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI – MARTS

Iepazīstinām ar nozaru literatūras jaunumiem.

Psiholoģija

Bikova, Anna. “Ideālas mammas”. Mierīgas dzīves noslēpumi. Avots, 2021

Šajā grāmatā autore izskaidro, cik svarīgi mammai mācēt atgūt un saglabāt dvēseles mieru. Tikai, esot mierīgai, iespējams atrisināt bērnu konfliktus, pārliecināt, nomierināt un pierunāt bērnu.

KATALOGĀ

Siņeļņikovs, Valērijs,  Siņeļņikova, Ludmila. Dzimtas dziedināšana. Sol Vita, 2021

Vai esat kādreiz aizdomājušies, kāpēc esat piedzimuši tieši šiem vecākiem un tieši šajā Dzimtā? Nejaušība? Nē, pasaulē nav nekā nejauša!

Novadpētniecība

Nīcas novada atmiņu stāsti. Dzimtu rakstos. Jumava, 2020

“Nīcas novada lielākā bagātība ir tā ļaudis. Strādīgie, uzņēmīgie, izturīgie. Tie, kas ne pēc savas gribas piedzīvoja Sibīriju”./ Agris Petermanis /

Vēsture

Valsts valstī. Latvijas –Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā. Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2020

Latvijas simtgades jubilejai veltītā konferenču cikla “Valsts pirms valsts” ceturtās konferences rakstu krājums.

KATALOGĀ

Vara, zeme un sabiedrība: politiskās un sociālās transformācijas Austrumbaltijā  12. un 13. gadsimtā. Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2020

Latvijas simtgades jubilejai veltītā konferenču cikla “Valsts pirms valsts” pirmās starptautiskās zinātniskās konferences rakstu krājums.

KATALOGĀ

Latvijas zemes no 19. gadsimta beigām līdz 1918. gadam: ceļš līdz valstij. Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2020

Latvijas simtgades jubilejai veltītā konferenču cikla “Valsts pirms valsts” piektās starptautiskās zinātniskās konferences rakstu krājums.

Reliģija

Meņš, Aleksandrs.  Cilvēka dēls. KALA Raksti, 2021

Grāmatā dzīvi un detalizēti raksturots evaņģēliskais laikmets, dots tēlaini spilgts Kristus dzīves stāsts, kura pamatā ir evaņģēliji, evaņģēliju komentāri, apokrifi, kā arī daudz citu avotu.

Bibliotēkzinātne

Dzejnieks un mākslinieks Karls Gothards Grass (1767-1814) Latvijas Nacionālā bibliotēka , 2020

Krājumā apkopoti Grasa 250. dzimšanas dienai veltītās starptautiskās konferences “Gleznains ceļojums no Dzērbenes līdz Sicīlijai” rosināti pētījumi. Daudzas ar Grasa daiļradi saistītās tēmas skartas pirmo reizi.

Grāmatniecība

Lasīšanas pandēmija. Esejas par lasīšanas vēsturi Latvijā. Latvijas Nacionālā bibliotēka,  2020

Rakstu krājums izseko lasīšanas fenomenam no viduslaikiem līdz mūsdienām, iekļaujot arī pēdējā gada tendences.

Ornitoloģija

Ķerus, Viesturs. Latvijas ligzdojošo putnu atlants. Latvijas Ornitoloģijas biedrība, 2021

Publikācija, kuras 512 lappusēs apkopota informācija par visām vairāk nekā 220 Latvijā ligzdojošo putnu sugām un to skaita un izplatības pārmaiņām, uzskatāma par pēdējās desmitgadēs apjomīgāko un informatīvi bagātāko izdevumu par putniem Latvijā.

Cilvēka evolūcija

Harari, Noass, Juvāls.  Homo Deus. Cilvēka īsā nākotne

Grāmatā HOMO DEUS autors pārsteidzošā, provokatīvā un aizraujošā veidā stāsta, kā tehnoloģijas maina mūsu sabiedrību un ar kādiem izaicinājumiem cilvēce saskarsies jau tuvākajā nākotnē.