NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI SEPTEMBRIS II

      Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

PSIHOLOĢIJA

 

Klaudija un Dāvids Arpi. Ar pieri sienā. Padomi vecākiem stūrgalvīgu bērnu audzināšanā

Jumava, 2022

 

Bērns ar problemātisku uzvedību ienes milzu satricinājumus ģimenē. Līdzās ikdienas izaicinājumiem vecākus nomoka neziņa, dusmas, izmisums un jautājumi par to, kas īsti tam bērnam ir par problēmu un kāpēc gan viņš nevar būt tāds kā citi bērni?! Nereti šim jau tā sarežģītajam emociju kokteilim pievienojas arī kauns — bērns, kurš neuzvedas, kā nākas, ģimenei liek justies nekompetentiem vecāku lomā. Un nevajadzētu aizmirst arī par objektīvām bažām — mēs zinām, ka bērni ar traucējošu uzvedību biežāk gūst sliktākas sekmes skolā, biežāk iesaistās kaitīgās aktivitātēs un riskē iedzīvoties dažādās fiziskās un mentālās problēmās.

 

KATALOGĀ

 

Catherine Gray. The Unexpected Joy of being Single

Aster, 2018

 

Over half of Brits aged 25-44 are now single. It’s become the norm to remain solo until much later in life, given the average marriage ages of 35 (women) and 38 (men). Many of us are choosing never to marry at all.
But society, films, song lyrics and our parents are adamant that a happy ending has to be couple-shaped. That we’re incomplete without an ‘other half’*, like a bisected panto pony. Cue: single sorrow. Dating like it’s a job. Spending half our lives waiting for somebody-we-fancy to text us back. Feeling haunted by the terms ‘spinster’ or ‘confirmed bachelor.’ Catherine Gray took a whole year off dating to find single satisfaction.

KATALOGĀ

ARHITEKTŪRA 

 

Atrastā Latvija

Latvijas Republikas Kultūras ministrija, 2022

 

Stipras un radošas nācijas identitāte sakņojas mūsu unikālajās, mantotajās un jaunradītajās materiālajās un garīgajās vērtībās. Kopš 2014. gada ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un pašvaldību finansējumu visā Latvijā radīti un atjaunoti vairāk nekā 66 kultūras un dabas objekti – pilis un pilsdrupas, muižas, baznīcas, dabas takas, brīvdabas estrādes, industriālais mantojums un citi. Šis piedzīvojums ir iemūžināts grāmatā, kas ļaus līdz pat niansēm novērtēt paveikto un sajust katras vietas īpašo stāstu.

KATALOGĀ

CEĻOJUMI 

 

Žigimants Krēsliņš. Žiga ceļojumi. Havaju salas vienā mēnesī

Domu Pērles, 2022

 

Klusā okeāna viducī, lepnā vienpatībā, Havaju salas daudziem no mums ir sapnis, un tikpat daudziem tas arī paliks sapnis. Bet vai tāpēc vajag skumt? Protams, nē! Lasiet uz veselību un paceļojiet vizuāli! Šis būs gan darbs tiem, kas neuzdrošinās “vilkties” tik tālu, gan tiem, kas varbūt nekad pat nav iedomājušies, ka varētu izdarīt kaut ko tik traku, gan tiem, kam šī grāmata varētu būt kā labs ceļvedis pirms pašu vizītes.

KATALOGĀ

UZŅĒMUMU PĀRVALDĪBA 

 

Svetlana Saksonova. Uzņēmumu (biznesa) vērtības noteikšana: nepieciešamība un galvenās pieejas 

Tehnoinform Latvia, 2022

 

Grāmata ir adresēta uzņēmumu vadītājiem un speciālistiem, kā arī visiem, kas interesējās par uzņēmumu vērtības noteikšanas jautājumiem, kā arī finanšu vadību uzņēmumu vērtības palielināšanai. Grāmatu kā mācību līdzekli var izmantot arī ekonomikas un vadības zinību studiju profesionālo, bakalaura un maģistra programmu studenti.

KATALOGĀ

PARFIMĒRIJA

 

NEZ autoru kolektīvs un Žanna Dorē. Lielā smaržu grāmata 

Aminori, 2022

 

“Lielā smaržu grāmata” ir aizraujošs ceļvedis, kas aicina lasītājus doties atklāt smaržu pasauli. Šis populārzinātniskais izdevums atklāj līdz šim nezināmus parfimērijas nozares tematus, apvienojot vēsturiskos, zinātniskos un estētiskos aspektus. Kas īsti notiek laikā no brīža, kad radusies aromāta koncepcija, līdz smaržu pudelītes nonākšanai plauktos? Kāda ir atšķirība starp populāru zīmolu, kas tiek izplatīts visā pasaulē un nelielu uzņēmumu, kura produkcija pieejama tikai pāris veikalos? Grāmata iepriecinās visus, kuri meklē uzticamu informāciju par smaržu, ožas maņu, parfimērijas vēsturi un ražošanu.

KATALOGĀ

VALODNIECĪBA

 

Daniels Everets. Valoda ‒ kultūras instruments

Latviešu valodas aģentūra, 2022

 

Grāmata ir veltīta valodas kā neaizstājama smadzeņu lingvistiskā darbarīka un unikāla kognitīvā instrumenta attīstībai. Vienlaikus tā ir ļoti personiska, autora pieredzē balstīta, un uztverama arī kā cieņas apliecinājums pirahu valodai un kultūrai, līdz ar to arī visām apdraudētajām pirmiedzīvotāju valodām pasaulē. Grāmata piedāvā skatījumu uz valodas cilmi – vai valoda un tās elementi radās pēkšņi vai arī attīstījās pakāpeniski, un kāda iemesla dēļ tā noticis.

KATALOGĀ

SOCIOLOĢIJA 

 

Nasims Nikolass Talebs. Antitrauslums. Kā gūt labumu no nekārtībām un haosa 

Jumava, 2022

 

Mūsu pārspīlētā vēlme prognozēt, cenšanās visu paredzēt uz priekšu un pēc iespējas labāk tam sagatavoties novedusi pie pretējā. Vēstures notikumi, ar kuriem pēdējos gados sastopas Latvija un daudzas citas valstis pasaules mērogā, mums skaudri parāda, ka cilvēces vēsture un attīstība nevirzās vienmērīgā progresa spirālē tikai augšup. “Diemžēl neparedzētais atgadās – un tas ir paredzami,” raksta N. N. Talebs. Taču mēs visi redzam, cik nesagatavoti un trausli esam pēkšņos šokējošos un ilgstoši neskaidros apstākļos, kad līdzšinējie privātie vai uzņēmējdarbības plāni nepārprotami vairs nevar tikt ieviesti dzīvē un ātri jāmeklē un jāatrod citi veidi, kā pārkārtoties, dzīvot un strādāt citādi.

 

KATALOGĀ

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook