Tikšanās ar ārzemju stāstniecēm Galvenajā bibliotēkā

IMG_8556

Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” ietvaros, 18. jūnijā plkst.16.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks tikšanās ar trīs ārzemju stāstniecēm – Karīnu Tšollu no Austrijas, Karlu Krausu no Vācijas un Maju Bumberāku no Ungārijas.

Karīna Tšolla ir profesionāla stāstniece jau kopš 1995. gada, specializējas dažādu pasaules tautu pasaku un nelielu tradicionālu tautas gudrību stāstīšanā. Daloties savos stāstos, Karīna Tšolla ir apceļojusi 13 valstis un publicējusi arī septiņas pasaku grāmatas.

Viņai raksturīga prasme atrast tādus darbus, kuros ir gan pārsteiguma elementi, gan spēcīgi tēli. Viņa tic vārda spēkam, mīl savus stāstus un to īpašo personīgo saikni, ko rod ar savu klausītāju. Karīna saka: „Stāstīšana ir dalīšanās, tā ir saziņas forma. Es mīlu burvības pilno gaisotni, kas rodas starp mani un tiem, kuri klausās.  Izmantojot visu klātesošo apvienoto iztēli, rodas kopīgi dzīves, pasaules un pieredzes stāsti. Tas dod man sajūtu, ka varu dalīties burvības mirklī. Esmu radusi uzstāties pieaugušo auditorijās, kas protams ietekmē manu stāstu izvēli.”

Karla Krausa Mīlenheimā Markgrēflerlandē (Vācija) strādā pašvaldībā un darbojas kā stāstniece. Karlai vienmēr ir paticis lasīt priekšā, bet ar vecumu, acu gaismai kļūstot vājākai un burtiem arvien grūtāk saredzamiem, viņa prātoja, kā to visu turpināt. Karla uzzināja par iespēju mācīties tradicionālo stāstīšanas mākslu. Viņa iestājās Goldmundes stāstīšanas akadēmijā. Pārvarot iesācēju grūtības un pateicoties kompetentam atbalstam, viņa tagad var brīvi stāstīt un uzstāties.

Jau vairāk nekā piecus gadus Karla stāsta humoristiskus, aizraujošus un arī pārdomas rosinošus stāstus. Pasakas, laikabiedru stāstus un teikas no Vācijas un visas pasaules.

Maja Bumberaka jau bērnībā stāstīja stāstus, skandēja dzejoļus un dziedāja dziesmas, bet pirms 11 gadiem, uzsākot mākslas terapijas studijas, pievērsās tradicionālajiem stāstiem un stāstīšanai, iepazīstot arī to lomu medicīnā un pedagoģijā. 2007. gadā viņa pabeidza Ungārijas Tradicionālā kultūras mantojuma nama organizētos kursus „Tradicionālā stāstniecība – Ungārijas tautas pasakas”. Tas viņu pamudināja stāstīt stāstus dažādām vecuma grupām, arī pieaugušajiem.

Pēdējo septiņu gadu laikā Maja ir uzstājusies dažādās vietās: skolās, bērnudārzos, festivālos, konferencēs, kultūras centros, slimnīcās, kā arī bērnu namos un pat viesojusies pie ģimenēm mājās, jo uzskata, ka stāstniecība ir ļoti nozīmīga arī nelabvēlīgā situācijā nonākušām ļaužu grupām. Maja aizvien vairāk iesaistās stāstu stāstīšanā un arī savu personīgo stāstu radīšanā, kā arī māca to dažādām ļaužu grupām.

Aicināts ikviens interesents! Ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook