Uzstāsies Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Ata Andersona veidotais kvartets. Piektdien, 18.septembrī, plkst. 19:00, Ventspilī, Pārventas Bibliotēkā.

noname

Koncertprogramma un tās izpildes maniere ir bāzēta uz “Hard bop” ēru – džeza mūziku Amerikā 1950 un 1960 gados. “Hard bop” ir džeza subžanrs un nākamais solis attīstībā izrietot no “bebop” un “swing” ēras. Tas tiek uzskatīts kā pēdējais dejojamais žanrs ar spēcīgiem ritma blūza, gospeļa un soul mūzikas elementiem.  Viens no pirmajiem “Hard bop” mūzikas aizsācējiem bija leģendārais “Art Blakey & The jazz messengers” sastāvs, kura spēles stilā izpaudās saprotams, tiešs un nesošs ritma zīmējums, minimālisms un tajā pašā laikā sarežģītas melodijas, improvizācijas, izstrādātas formas – ievadi, nobeigumi un reharmonizācijas. Ata Andersona kvartets arī ir iespaidojies no šī sastāva un kopīgi turpina nest šo skanējumu.

Lai gan Ata Andersona kvartets ir vairāk bāzēts uz tradīciju un “Hard bop” ēras elementiem, tā skanējums nemaz nav pilnībā tradicionāls. Katram skaņdarbam pamatā ir aranžija, kura atbild par dažādo instrumentāciju, ievadiem, nobeigumiem, solo secību un saspēli. Tajās mēdz arī parādīties moderni izteiksmes līdzekļi, galvenokārt, katra mākslinieka improvizācijās. Pats lielākais uzsvars tiek likts uz muzikālitāti un melodiju, kas arī ir katra mākslinieka mērķis un prioritāte ikdienā. 

Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs Atis Andersons ir džeza pianists, komponists un audio speciālists. Savas gaitas mūzikā viņš aizsāka Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolā, klavierspēlē. Pēc absolvēšanas studēja džeza klavieres pie Madara Kalniņa Rīgas Doma kora skolā, kur ieguva vidējo profesionālo grādu kā džeza mūziķis.

2010. gadā Atis Andersons devās uz Londonu, kur uzsāka bakalaura studijas Rietumlondonas universitātē (University of West London/London College of Music), apgūstot programmu – Mūzikas tehnoloģijas un mūzikas performance/kompozīcija (BA(Hons) Music technology with music performance/composition). Šajā kursā viņš turpināja izglītoties džezā pie tādiem pedagogiem kā Pete Saberton un Malcolm Edmonstone, kā arī studēja mūzikas tehnoloģijas, specializējoties tieši audiovizuālajā sfērā – oriģinālmūzikas komponēšanā reklāmām, filmām un audio pēcapstrādē (audio post production).

Pēc bakalaura grāda iegūšanas Atis Andersons pārcēlās uz Latviju un šobrīd pasniedz džeza klavierspēli Ventspils Mūzikas vidusskolā, kā arī darbojas dažādos projektos un audio/vizuālajā sfērā.

Sastāvā:

Kārlis Vanags – pūšaminstrumenti

Atis Andersons – klavieres

Jānis Rubiks – kontrabass

Jānis Jaunalksnis – sitaminstrumenti

 

Projektu finansē Ventspils Dome.

 

Papildu informācija
Aldars Šagžijevs
Ventspils Mūzikas vidusskolas projektu vadītājs
Tālr. 29132939

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook