Ventspilnieki – aktīvākie Letonika.lv izmantotāji 2021. gada pirmajā pusgadā

Untitled design (84)

Vadošais tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums Latvijā “Tilde” ir apkopojis informāciju par enciklopēdiskā uzziņu resursa Letonika.lv izmantošanu Latvijas publiskajās un zinātniskajās augstskolu bibliotēkās 2021. gada 1. pusgadā. Ventspils bibliotēka, tāpat kā iepriekšējos gados, pārliecinoši ierindojusies 1. vietā.

Apkopotie dati uzrāda Letonika.lv skatījumu skaitu katrā Latvijas bibliotēkā 2021. gadā, tādējādi dodot uzskatāmu priekšstatu par bibliotēku aktivitāti, piedāvājot iedzīvotājiem bibliotēkā pieejamos elektroniskos resursus, kuru izmantošana lietotājiem tiek nodrošināta bez maksas.

Ventspils bibliotēkā resurss Letonika.lv no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam izmantots 91455 reizes, Latvijas Universitātes bibliotēkā 88965 reizes, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēkā 32815 reizes, Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā 28489 reizes, bet Rīgas Centrālajā bibliotēkā – 24937  reižu. Pēc tam seko Latvijas Lauksaimniecības universitātes Fundamentālā bibliotēka, Jelgavas pilsētas bibliotēka, Valmieras bibliotēka, Ādažu bibliotēka, Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Rembates bibliotēka un citas bibliotēkas.

Kopš 2017. gada 1. janvāra visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām ir nodrošināta datubāzes Letonika.lv attālināta pieeja, kas nozīmē, ka ikviens šo bibliotēku reģistrēts lietotājs var saņemt attālinātās pieejas datus (lietotājvārdu un paroli) un piekļūt Letonika.lv ārpus bibliotēkas telpām. Piekļuves datus Ventspils bibliotēkā var saņemt gan klātienē bibliotēkā, gan aizpildot attālinātās reģistrācijas anketu bibliotēkas tīmekļvietnē, kas pieejama ŠEIT!

Tāpat piekļuves datus var saņemt arī datubāzēm EBSCO un Britannica Online Academic Edition, kā arī e-grāmatu bibliotēkai 3TD, kas sniedz iespēju bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē https://www.3td.lv.

Vairāk informācijas par Ventspils bibliotēkas abonētajām datubāzēm uzzināsiet mājaslapas www.biblioteka.ventspils.lv sadaļā „Pakalpojumi” – „Abonētās datubāzes”.