Fantāzijas un fantastikas grāmatu autore Laura Dreiže Piltenes bibliotēkā

Trešdien, 12. aprīlī plkst.13.00 Piltenes bibliotēkā viesojas jaunā rakstniece Laura Dreiže. Tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā”.

Gados jauno fantāzijas autoru fenomens pasaulē nav retums. Pirms septiņiem gadiem arī Latvijā fantāzijas un fantastikas literatūras žanrā sevi pieteica tikai divdesmit vienu gadu jaunā rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže. Nu jau viņas literārajā pūrā ir četri izdoti romāni – Pūķa dziesma (2010), Nepabeigtais skūpsts ( 2010), Laimes monitorings (2011), Naktstauriņš (2012) un triloģija Deja ar nāvi. Danse macambre (2015) trīs atsevišķās grāmatās.

“Es dzīvoju starp realitāti un iztēles pasaulēm. Dzīvoju grāmatās un literatūrā no agra vecuma, un pirms vēl iemācījos lasīt, grāmatas man bija ļoti mīļas. Ģimenē tika ieaudzināts, ka grāmata – tas ir kaut kas vērtīgs un diezgan agri es sāku arī rakstīt. Viss, ko es daru – rakstu, tulkoju, rediģēju grāmatas – ir saistībā ar rakstīto vārdu. Tā ir lieta, bez kuras es savu dzīvi nevaru iedomāties un, ja man jautā: “Kāpēc tu raksti?”, es tikpat labi varu pajautāt citiem – kāpēc jūs elpojat?” – tā par savu dzīvi literatūrā stāsta pati Laura.

Laura Dreiže ir fantastiska parādība latviešu literatūrā ne tikai izvēlētā žanra, bet arī darba stila dēļ – romānus viņa raksta ar roku. Turklāt aizraujas ar stīmpanku (tvaikpanks), kas nozīmē 19. gadsimta estētiku un mudina iedomāties pasauli bez mūsdienu sasniegumiem.

Informācija:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas reģionālā darba speciāliste
sandra.picalcelma@ventspils.lv
tālr. 63627361