Popes bibliotēkā notiek tikšanās ar rakstnieku Juri Zvirgzdiņu

Pirmdien, 14. oktobrī plkst. 12.00 Popes bibliotēkā viesojas bērnu rakstnieks Juris Zvirgzdiņš.

Juris Zvirgzdiņš ir viens no Latvijā populārākajiem bērnu rakstniekiem. Par to liecina jau tas vien, ka šī ir jau ceturtā reize, kad viņš ierodas Ventspils novada bibliotēkās pēc mazo lasītāju pieprasījuma. Šajā reizē ar mazo spēļu lācīti Tobiasu, kas rakstniekam allaž ir līdzi kabatā un ir autora vairāku darbu galvenais varonis, tiekas Popes pamatskolas jaunāko klašu audzēkņi. Viņiem rakstnieks sagādājis pārsteigumu – tikko iznākušu jaunu grāmatu “Taro, Tama un Kicune”. Tas ir stāsts par viduslaiku Japānu, kurā rakstnieks turpina savu misiju izglītot. Autors neaprobežojas vis ar vienkāršu “eskautkodrusciņzinuparJapānu”, bet ieved mazo lasītāju japāņu teikās un vēsturē, ļaujot satikt samurajus, ugunīgo pūķi, viltīgo lapsu kicuni, atvairīt holandiešu iebrukumu un iemācīties vairākus vārdus japāņu valodā.

Reizē ar jaunajiem japāņu varoņiem bērnu interesi joprojām saista mazā lācēna Tobiasa, runča Maurīcija, degunradzēna Mufas un viņu draugu piedzīvojumi rakstnieka bērnu grāmatās, kuru skaits jau ir divi desmiti.

Tikšanās ar bērnu rakstnieku Juri Zvirgzdiņu notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta “Rakstnieks lauku bibliotēkā” 9. turpinājuma ietvaros.

Informācija Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēka
Speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
sandra.picalcelma@ventspils.lv