Tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi Zlēku bibliotēkā

Otrdien, 29. oktobrī, plkst. 15.00 Zlēku bibliotēkā viesosies rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis. Tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta „Rakstnieks lauku bibliotēkā” 9. turpinājuma ietvaros.

Aivars Kļavis ir profesionāls žurnālists un raksta jau no astoņpadsmit gadu vecuma. Literatūrā viņš ienāca ar stāstu krājumu „Kafejnīcā zagtās karotītes” (1976). Atmodas laikā viņš bija visspilgtākā žurnāla „Avots” redaktors, pēcāk darbojās izdevumos „Likuma vārdā”, „Latvijas Vēstnesis”, „Kapitāls”, bet pēdējos gados ir brīvais žurnālists.

Pārceļoties no Rīgas uz laukiem, Aivars Kļavis kādu laiku nerakstīja, bet tad nāca klajā „Adiamindes āksts” (2005) – vēsturisku romānu cikla „Viņpus vārtiem” pirmā grāmata. Patreiz cikls ir pabeigts ar sekojošajiem romāniem: „Rīgas kuprītis” (2007), „Piesmietais karavīrs” (2009) un „Ceļojošā cirka gūstekņi” (2012).

Cikla četros sējumos iemājojusi Latvijas gadu tūkstoša vēsture, sākot no XIII līdz XXI gadsimtam. Pamatīgi izpētot daudzus vēstures avotus, autors ir radījis savu – saistošu un interesantu vēstījumu par pagātni, kurā mūsu vēsture nav ne idealizēta, ne nosodīta, bet mēģināta saprast. Te jebkurš cilvēks iekļaujas „lielajā vēsturē” – gan kā upuris, gan kā tās veidotājs.

2012.gadā par tetraloģiju „Viņpus vārtiem” rakstnieks saņēma godpilno Baltijas Asamblejas balvu literatūrā.

Informācijai:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēka
Speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
sandra.picalcelma@ventspils.lv