Tikšanās ar rakstnieku Māri Runguli Puzes bibliotēkā

DSC05663

Pirmdien, 2. martā plkst.13.30 Puzes bibliotēkā uz pastaigu latviešu šausmu stāstos aicina rakstnieks Māris Rungulis. Tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā Ventspils bibliotēkas projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā (Satiksimies bibliotēkā!)”.

Māris Rungulis bērniem un pusaudžiem raksta jau no deviņdesmitajiem gadiem.

Pēc studijām Latvijas Universitātes Žurnālistikas fakultātē Māra Runguļa darba gaitas sākās bērnu preses izdevumos – laikrakstā “Pionieris”, žurnālā “Zīlīte”, vēlāk izveidojis žurnālu maziem bērniem “Ezis” un tā redaktors bija līdz 2013. gadam. Un tas pašsaprotami ievirzīja bērnu literatūrā. Šajos gados izdotas jau vairāk kā 40 dzejas un prozas grāmatu.

“Kad rakstu, nepārtraukti paturu prātā adresātu. Bieži vien iztēlojos, kā izskatās tas zēns vai meitene, kas lasīs” – saka rakstnieks. Iespējams, tieši tāpēc bērni un pusaudži iecienījuši Māra Runguļa darbus, jo tie ir dzīvi. Ne velti rakstnieka grāmatas atkārtoti saņēmušas Bērnu žūrijas balvas, Pastariņa prēmiju, Literatūras gada balvu un Jāņa Baltvilka balvu.

Viena no autora kaislībām ir vākt mūsdienu bērnu folkloru. Jau vairākas desmitgades autors pievērsies mūsdienu šausmu folkloras apzināšanai un apkopošanai. Dažādos Latvijas novados uzklausīti, bērnu vidē tik ļoti iecienīti, šausmu un joki stāsti apkopoti un izdoti autora sastādītajos krājumos “Spoku stāsti”, “Joku stāsti”, “Kungu kapsētas spoks” u.c.

Vairāk vai mazāk baisu spoku stāsti ietverti jaunākajos autora darbos “Pastaiga mirušo pilsētā” un “Trīs nāves Mārtiņdienā”. Tajos rakstniekam prasmīgi izdevies ne tikai noturēt enerģisko un dzīvespriecīgo bērnu uzmanību, bet arī to ļoti pietuvināt tagadnei un ikdienai, ļaujot padomāt par savām bailēm.

Kāpēc mums nepieciešami spoku stāsti un kā sadraudzēties ar savām bailēm? Atbildes meklēsim arī tikšanās reizē Puzē.

Informācijai:
Sandra Picalcelma
Speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.:63622440
sandra.picalcelma@ventspils.lv