Užavas pamatskolā viesosies Koko un Riko tēlu radītāja Evija Gulbe

Evija Gulbe

Trešdien, 13. aprīlī, plkst. 13.00 Užavas pamatskolā viesosies bērnu grāmatu autore Evija Gulbe.  Tikšanos ar rakstnieci finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) Ventspils bibliotēkas projekta “Rakstnieks lauku bibliotēkā (Atkal-satikšanās!)” gaitā.

Bērniem Evija Gulbe pazīstama no 2011. gada, kad izdoti viņas pirmie piedzīvojumu stāsti “Koko un Riko”. Ņiprajiem žurku puikām augot un draiskojoties, tapušas vēl trīs grāmatas “Koko un Riko jaunie piedzīvojumi”(2016), “Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši” (2017) un “Koko un Riko skolas zvaigznes” (2020).

Evijas Gulbes grāmatu pūrā atrodam arī krāsaino un sīkām detaļām pilno “Bizbizmāsiņu” (2015), piecpadsmit nebēdnīgus  stāstus par mazo pigoriņu – mazbērnu viesošanos pie omītes grāmatā “Lillallā un viņas pigoriņi” (2015).  Prozas grāmatiņām pievienojas arī dzejoļu grāmatiņas “Dzejolēni” (2013) un “Ece-bece-Ābece”,  dzejoļu publikācijas bērnu žurnālos “Ezis” un “Spicīte” un vairākos latviešu dzejnieku kopkrājumos.

2021. gadā pie mazajiem lasītājiem devās Evijas Gulbes piedzīvojumu grāmata “Zaķēns, kuram nebija vārdu”.  Šogad ar bezgala mīļām Evijas Timmas-Novikas ilustrācijām izdots jauns autores dzejoļu krājums “lidoja sēkliņa”, kuru piepilda svaigi, neparasti, trāpīgi un asprātīgi dzejoļi. Evijas Gulbes rokraksts ieguvis pavisam jaunus vijumus.

Informācijai:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas
speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.: 63622440 e-pasts: sandra.picalcelma@ventspils.lv

12.04.2022.